تاریخ خبر: کد خبر: 199

نرم افزاری برای سه نماینده شهید مجلس شورای اسلامی خراسان شمالی

"قطره‌هایی سرخ از عصاره ملت" عنوان محصولی است که به بررسی سیره سه شهید نماینده مجلس خراسان شمالی می پردازد . این نرم افزار چندرسانه ای به سفارش سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران این استان و در دفتر تولیدات چندرسانه‌ای رضوان رسانه تولید در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفته است.

به گزارش قاصد نیوز، حجت‌الاسلام دکتر صادقی (نماینده بجنورد)، حجت‌الاسلام محمدحسن طیبی (نماینده اسفراین) و محمد کلاته (نماینده بجنورد)، نمایندگان ادوار مختلف خراسان شمالی در مجلس شورای اسلامی بوده‌اند که به درجه رفیع شهادت نائل شدند.

 

... عبدخدایی همکار شهید در دانشگاه در پاسخ به این سوال که چه کسی مشوق شهید برای نمایندگی مجلس بودند می‌فرماید: مشوق ایشان میرزا جواد آقا تهرانی بودند. گروه‌های محتلف کاندیدا معرفی می‌کردند، حتی توده‌ای‌ها برای نامزدهای خود تبلیغ می‌کردند و به آقایان علما مانند میرزا جواد آقا تهرانی، آیت‌الله فلسفی، آیت‌الله مروارید فشار می‌آوردند که یا کاندیدا معرفی کنند یا کاندیدای آن‌ها را تایید کنند که در این زمان علما بنده، آقای صادقی و آقای دیالمه را معرفی و تایید کردند که هر سه رای آوریدیم. شهید صادقی عضو حزب جمهوری اسلامی در هفتم تیرماه به شهادت رسید ...

 


... با حضور در مجلس شورای اسلامی و عضویت در کمیسیون اصل نود، این روحانی متعهد علاوه بر انجام رسالت خود در مسیر قانونگذاری به دفاع از ارزش‌ها، احکام شرع و دفاع از مظلومین می‌پرداخت و در جهت وحدت و یکپارچگی، بسیج عمومی مردم، حضور در صحنه‌های دفاع مقدس، مبارزه با استکبار جهانی از هیچ کوششی دریغ نداشت، تا اینکه در هفتم تیرماه 1360 همچون دیگر دوستان خود در حزب جمهوری اسلامی شهد شیرین شهادت نوشید ...

 ... چندین بار به او پیشنهاد کردند که برای مجلس کاندیدا بشود، گفته بود: هر چه امام بگوید. وقتی از جماران برگشت مصمم گفت: می‌خواهم نامزد مجلس شورای اسلامی بشوم. محمد کلاته‌ای کارگر دردکشیده کوره آجرپزی به عنوان نماینده مردم بجنورد راهی مجلس شد. هواپیمای حامل کلاته‌ای و تنی چند از نمایندگان مجلس هنگام عزیمت جهت حضور در مناطق عملیاتی مورد اصابت موشک هواپیمای بعث عراق قرار گرفت و به آرزویش که شهادت بود رسید ...

این محصول شامل سه بخش 
- شهید حجت‌الاسلام دکتر صادقی (زندگی‌نامه، بحث آزاد، روایت مجلس، به روایت همسر، نامه به بنی‌صدر، تالیفات، فضیلت‌های ماندگار، تصاویر)
- شهید حجت‌الاسلام محمدحسن صادقی (زندگی‌نامه، مبارز انقلاب، روایت مجلس، سخن شهید، در فراق دوست، در مرگ برادر، پیام شهید، سخنرانی شهید، خاطره، تصاویر)
- شهید محمد کلاته‌ای (زندگی‌نامه، روایت مجلس، آخرین پرواز، خاطره، تصاویر)

می‌باشد که به سفارش سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان شمالی و در دفتر تولیدات چندرسانه‌ای رضوان رسانه تولید در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفته است.

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون