تاریخ خبر: کد خبر: 1739

گزارش تصویری/ از قم تا مشهد با پای پیاده

جمع کثیری از اعضای هیئت یازینب قم سالیان متوالی است که در قالب کاروان پیاده روی همنوا با کاروان پیاده روی مرحوم ابوترابی از حرم مطهر حضرت معصومه(س) تا آستان علی ابن موسی الرضا(ع) را پیاده می پیمایند.

به گزارش قاصدنیوز، زیارت پیاده حضرات معصومین سنت دیرینه ای است که مورد توجه خاص اهل بیت علیهم السلام بوده خصوصا امام حسن مجتبی علیه السلام که 25 بار با پای پیاده به زیارت بیت الله الحرام رفتند و می فرمودند:" من حیا میکنم به زیارت بیت الله بروم در حالی که با پای پیاده نروم".

علمای تشییع نیز به تاسی از ائمه اطهار اقدام به زیارت با پای پیاده می رفتند که از آن میان  می توان به شیخ انصاری ، ملاصدرا ، حضرت ایت الله بافقی شهید مدنی و نیز شهید مصطفی خمینی اشاره کرد.

علمدار این سنت در ایران بی شک مرحوم حجت الاسلام ابوترابی است که شوق زیارت با پای پیاده را در جان جوانان شعله ور نمود .

در همین خصوص جمع کثیری از اعضای هیئت یازینب قم سالیان متوالی است که در قالب کاروان پیاده روی همنوا با کاروان پیاده روی مرحوم ابوترابی از حرم مطهر حضرت معصومه(س) تا آستان علی ابن موسی الرضا(ع) را  پیاده می پیمایند.

این کاروان نوزده روز پیش از مسجد مقدس جمکران و حرم حضرت معصومه (س) حرکت خود را آغاز نموده و پس از طی مسیری بیش از هزار کیلومتر امروز به حرم رضوی می رسد.

 


 

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون