تاریخ خبر: کد خبر: 157

معاون فرهنگی سازمان بسیج مستضعفین:

بسیج در مقابله با ماهواره روشنگری و گفتمان سازی می کند

طی سال‌های اخیر موضوع مقابله با ماهواره و رسانه‌های بیگانه در دستور کار روشنگری و گفتمان‌سازی بسیج قرار گرفته است.

به گزارش قاصدنیوز به نقل از ایکنا ؛ عبدالرضا آزادی، معاون فرهنگی-اجتماعی سازمان بسیج مستضعفین کشور روز گذشته، چهارم خرداد در کارگاه آموزشی و توجیهی نشست‌های «نهضت روشنگری با رویکرد آسیب‌شناسی ماهواره و رسانه‌های بیگانه» که در مشهد نکاتی را بیان داشت. اهم مباحث ارائه شده به شرح زیر است:

 

  • یکی از اهداف دشمن را بی‌اعتمادی مردم نسبت به پایه‌های انقلاب و تهاجم به باورهای قلبی مردم است. تمسخر روح استقلال ملی و زبان فارسی، تغییر خلقیات ایرانی، ترویج اصالت نهضت در جامعه، ترویج تردید در مردم به‌جای عزم ملی و شبهه‌افکنی به جای ایمان راسخ و ... از جمله مؤلفه‌ها و محورهای تهاجمی دشمن است.

 

  • همه مردم و دستگاه‌های کشور وظیفه ایجابی دارند که تداوم نگاه نقادانه نسبت به وضعیت فرهنگی کشور و تداوم فعالیت‌های خودجوش جوانان در سراسر کشور از فعالیت‌های ایجابی به‌شمار می‌رود.

 

  • منشأ ایجاد حقارت، ترویج بی‌اعتقادی، لذت‌جویی، مدگرایی و ... از رسانه‌های بیگانه و ماهواره به‌وجود آمده است که در این راستا طی سال‌های اخیر موضوع مقابله با ماهواره و رسانه‌های بیگانه در دستور کار روشنگری و گفتمان‌سازی بسیج قرار گرفته است.

 

 

  • با پدیده‌ای مانند ماهواره نمی‌توان برخورد چکشی داشت و نه نمی‌توان در برابر آن تسلیم شد و نه تهدید چاره کار است بلکه باید در این زمینه به‌دنبال برخوردی حکیمانه بود زیرا شبکه‌های به ظاهر مذهبی ماهواره‌ای هدفی جز اختلاف‌افکنی ندارند و به‌دنبال زنده کردن جریان‌های تکفیری هستند.

 

  • مقابله سخت‌افزاری و سلبی با این پدیده چاره راه نیست لذا در این خصوص باید ماهیت اهداف و پیامدهای شبکه‌های ماهواره‌ای را شناخت.

 

  • مهم‌ترین آسیب شبکه‌های ماهواره‌ای نسبت به خانواده را تغییر سبک زندگی آنان است. تلویزیونی شدن مردم و اعتیاد به فیلم‌ها و سریال‌ها، تغییر سبک زندگی، درست کردن بنیان خانواده‌ها بر اساس متد غربی و از دست رفتن جایگاه پدر و مادر از پیامدهای شبکه‌های اجتماعی است.

 

  • برگزاری جشن طلاق، جنگ خطرناکی است که از طریق شبکه‌های اجتماعی و ماهواره‌ای رواج یافته است لذا باید به‌صورت جدی نسبت به مقابله با آن برنامه‌ریزی کرد.

 

  • برخی از افراد دلیل تماشای ماهواره را تنهایی و بیکاری می‌دانند. اگر خلأهای عاطفی برطرف شود و زن و مرد برای یکدیگر وقت کافی داشته باشند، هیچ‌گاه به سراغ این پدیده نمی‌روند.

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون