تاریخ خبر: کد خبر: 153

آیت الله علم الهدی با انتقاد از منتقدین سرمایه گذاری در ورزش های قهرمانی:

حضور ورزشکاران در مجامع بین المللی یعنی خروج نظام از بایکوت دشمن

آیت‌ا... علم‌الهدی با اشاره به اینکه برخی به هزینه‌هایی که در حوزه ورزش انجام می‌گیرد، انتقاد دارند، تصریح کرد: مسئله ورزش برای نظام اسلامی، یک مسئله استراتژیک و راهبردی است؛ چرا‌که دشمن به دنبال بایکوت‌کردن ماست و وقتی یک ورزشکار در عرصه بین‌المللی پرچم جمهوری اسلامی ایران را بالا می‌‎‌برد و در واقع نظام ما را از بایکوت خارج کرده‌ است.

حضور ورزشکاران در مجامع بین المللی یعنی خروج نظام از بایکوت دشمن

به گزارش قاصدنیوز به نقل از مهر و شهرآرا، آیت‌الله احمد علم‌الهدی ظهر سه شنبه در مراسم کلنگ زنی سه مسجد از  110 مسجد نهضت مسجدسازی شهرداری مشهد گفت:

 

 

 • خوشبختانه در انتخابات شورای چهارم، بصیرت مردم و بینش عمیق انسان‌های متعبد، اثر خود را گذاشت و افرادی به‌عنوان اعضای شورای شهر مشهد انتخاب شدند که علاوه بر داشتن تخصص در حوزه مدیریت شهری، امکانات موجود را برای آبادسازی دین مردم در کنار عمران شهری استخدام کردند.وی بیان کرد: شورای شهر مشهد نیز با انتخاب شهرداری متدین و دین‌مدار توانست آرمان‌های معنوی را در پایتخت معنوی ایران اسلامی جامه عمل بپوشاند.

 

 

 • مساجد با مشارکت مردمی ساخته شوند. برای نظام اسلامی کار ساده‌ای است که مانند عربستان یا ترکیه حکومت، مسجد زیبا و مجلل بسازد، اما مساجد این کشورها نشاط دینی و معنوی ندارند.

 

 • احداث این مساجد، پایگاه عظیم و محکمی برای اسلام و رسول اکرم(ص) می‌شود و امیدوارم موجب گسترش آموزه‌های اسلامی و بندگی خدا برای برادران و خواهران این مناطق شود.

 

 • نکته‌ای که باید توجه داشت این است که در طول تاریخ به مباحث مادی توجه بسیاری شده و با پیشرفت مدرنیته در غرب مردم بر این باور بودند که دین از زندگی آنها خارج شده است و از طرفی لیبرالیسم و از سوی دیگر کمونیسم در جهان وجود داشت که در مقابله با دین بودند و حتی کمونیست دین را افیون توده‌ها می‌دانست.

 

 •  با ظهور انقلاب اسلامی یک گرایش فراگیر نسبت به اسلام و شیعه و همچنین معارف دینی به وجود آمده است. به این میزان که امروز خداپرستی در جهان وجود دارد شاید زمان بعثت پیامبر(ص) نبود.

 

 • آیت‌الله علم‌الهدی در خصوص اینکه مطرح می‌شود با پول سفر فوتبالیست‌ها می‌شود چند مسجد ساخت، تصریح کرد: مسئله ورزش برای نظام اسلامی، یک مسئله استراتژیک و راهبردی است. دشمن به دنبال بایکوت کردن جمهوری اسلامی است و اینکه فوتبالیست‌ها و ورزشکاران پرچم ایران را بالا می‌برند در واقع نظام ما را از بایکوت خارج کرده‌اند.

 

 • ورزش قهرمانی کشور برای حضور موفق در عرصه بین‌المللی استراتژی محکم نظام است و  دشمن به دنبال بایکوت کردن ایران است و هرجا بتوانیم به عنوان برترین مطرح شویم باید این کار انجام شود.

 

 • شهردار مشهد نیز در این مراسم اظهار داشت:

  تهاجم فرهنگی مطرح‌شده از سوی مقام معظم رهبری را یک واقعیت انکارناپذیر دانست و تصریح کرد: آنچه می‌تواند نظام اسلامی را در برابر این مسائل بیمه کند و انقلاب اسلامی را به جهان صادر کند، فرهنگ آموخته از مسجد است.

  در پایتخت معنوی ایران، مسجد تبدیل به سنگر گفتمان انقلاب اسلامی شده است.براساس برآوردی که صورت گرفته، برای ارائه خدمات فرهنگی مطلوب در شهر مشهد، نیاز به هزار مسجد داریم تا مشهد، مرکز ام‌القرای اسلامی شود.

 

 

 

عکس های برنامه را می توانید در این آدرس ببینید

 • حجت‌الاسلام علی‌اصغر لطفی عضو شورای شهر مشهد نیز در این مراسم با اشاره به کمبود ٢٥٠‌مسجد در شهر مشهد، اظهار داشت:

  شهرداری مشهد بنا دارد با کمک‌های مردمی ١١٠‌مسجد در شهر احداث کند که هم‌اکنون ٤٠‌مسجد درحال ساخت یا کلنگ‌زنی است.

  وی با بیان اینکه مسجد، مرکزی برای اتحاد مسلمانان است، ادامه داد: ما در شورای چهارم بنا داریم که در شهر مشهد معنویت، ارزش‌ها و مسائل انقلابی حرف اول را بزند.محمد بینا، یکی از اعضای هیئت‌امنای مسجد منتظران ولی‌عصر(عج) نیز در این باره اظهار داشت: براساس پیش‌بینی‌های صورت‌گرفته، احداث مسجد منتظران ولی‌عصر(عج) نیازمند ٢‌میلیارد و ٥٠٠‌میلیون تومان است که بخشی از آن را شهرداری متقبل شده است.

 •  

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون