تاریخ خبر: کد خبر: 1522

رئیس بسیج دانشجویی خراسان رضوی عنوان کرد ؛

گفتمان‌سازی اقتصاد مقاومتی مهمترین اولویت بسیج دانشجویی خراسان رضوی

به گزارش قاصدنیوز، هادی باادب در نشست خبری خود با اصحاب رسانه اظهار کرد: برای تدوین و طراحی شرح وظیفه‌ای تکلیف گرایانه برای بسیج دانشجویی باید فلسفه وجودی بسیج دانشجویی در دانشگاه‌ها را احصا کنیم.

 

وی افزود: چرایی و چیستی بسیج دانشجویی با مشورت از کارشناسان اهل فن درک شده و تکلیفش برگرفته از فرمایشات مقام معظم رهبری بوده است.

 

باادب تصریح کرد: اعتقاد داریم که بسیج دانشجویی همان اعتقادات، اهداف و آرمان‌های انقلاب اسلامی بوده و این بسیج حاکم بر این موارد بوده و این مهم را در برنامه‌های کاری خود نیز لحاظ کرده است و چیستی و چرایی بسیج دانشجویی با چیستی و چرایی انقلاب گره خورده است.

 

وی تأکید کرد: وقتی که عرصه سیاسی را در 300 سال گذشته کنکاش می‌کنیم انقلاب‌های فرانسه، شوروی، چین، کوبا و ایران را می‌بینیم که جزو انقلاب‌های مؤفق بوده است، زیرا ارکان این انقلاب‌ها رهبری بوده که مورد قبول ملت‌ها واقع شده و مردمی که پای کار بودند و ایدئولوژی مؤفقی که آن انقلاب داشته سبب موفقیت و بزرگی‌اش شده است.

 

رئیس ناحیه بسیج دانشجویی خراسان رضوی اظهار کرد: گفتمان دینی این انقلاب‌ها از مرزهای جغرافیایی خودشان بالاتر رفته و شعار انقلاب ایران هم برادری، برابری و مقابله با ظلم ستیزی بوده است و به رهبری حضرت امام خمینی (ره) در مقابل استکبار ایستاد و در 8 سال دفاع مقدس به اثبات رسید.

 

باادب گفت: ما باید از انقلاب‌های گذشته عبرت بگیریم و پرچم این انقلاب را به دست صاحب اصلی آن حضرت مهدی (عج) بسپاریم و باید مسیر تکاملی انقلابمان پیشرفت کند و دلیل اینکه برخی از انقلاب‌ها منحرف شده‌اند هم عدم انتقال نسل به نسل آن انقلاب بوده است و به طور مثال می‌توان به انقلاب فرانسه اشاره کرد.

 

وی افزود: پاشنه آشیل انقلاب برآمده از آرمان‌های انقلاب بوده و اگر بخواهیم در این امر مهم موفق باشیم باید حافظ آرمان‌های آن باشیم و پاشنه آشیلی قوی و مطمئن داشته باشیم و بسیج دانشجویی اگر این تنگه اُحُد را حفظ و حراست کند، انقلاب نیز به هدف خود می رسد در غیر این صورت ممکن است که آسیب های جبران ناپذیری را داشته باشد.

 

باادب تصریح کرد: رزمندگان ما در دوران رژیم طاغوت سختی‌های بسیاری را کشیدند و ما باید ادامه دهنده راه آنها در جهت حفظ و حراست انقلاب و آرمان‌های امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری توسط بسیج دانشجویی باشیم و امیدواریم که در این راه سربلند باشیم.

 

وی تأکید کرد: تکلیفی که امروز قائلیم و در حال انجام آن هستیم در حوزه‌های هدف‌های انقلاب، آرمان‌های انقلاب، مبارزه با ظالم و دفاع از مظلوم و پیگیری مطالبات خود از مسئولان و تذکر به خاطیان بوده است.

 

رئیس ناحیه بسیج دانشجویی خراسان رضوی خاطرنشان کرد: باید صلاحیت انقلابی گری و انقلابی بودن را حفظ کرده و آنها را تقویت کنیم و اگر انحرافی هم در این مسیر مشاهده می‌شود متذکر شویم.

 

باادب گفت: برنامه‌های طراحی شده با کنکاش پیام امام خمینی (ره) در 2 آذر سال 1358 بوده و بخشی دیگر نیز مشروط به بیانات ارزشمند مقام معظم رهبری در جمع دانشجویان بسیجی بوده است و نهایتاً شاخصه‌هایی احصا شد و به دنبال بسیجی آرمانی و انقلابی و با تحکیم بر عمل و روحیه انقلابی و جهادی هستیم و در این زمینه 8 شاخصه را در 6 حوزه تعریف کرده‌ایم.

 

وی افزود: این 8 شاخصه شامل روح انقلابی و اسلامی، دفاع از ارزش‌های انقلابی و اسلامی در صحنه دانشگاه‌ها و جامعه، حفظ مواضع انقلابی و اسلامی، آرمان گرایی، اسیر محدودیت‌ها نشدن، ایستادگی و شجاعت در مقابل دشمنان در جنگ نرم، هوشیاری در برابر توطئه دشمن و استکبار و دنبال کردن هدف با انگیزه و اصرار بوده است.

 

باادب تصریح کرد: 6 حوزه طراحی شده که برآمده از فرامین مقام معظم رهبری بوده شامل رسالتمان نسبت به خودمان، تکلیفمان نسبت به دانشجو و دانشگاه، رسالتمان نسبت به جامعه و مردم، تکلیفمان نسبت به دولت و نظام جمهوری اسلامی، جهان و جهان اسلام و رصد کردن فعالیت های دشمن به ویژه در حوزه فرهنگی و جنگ نرم بوده است.

 

وی تأکید کرد: به محیط دانشگاه کمک کنیم و از جنجال گری دانشگاه‌ها جلوگیری کنیم و بسیج دانشجویی باید هدایت گر سایر اقشار نیز باشد.

 

رئیس ناحیه بسیج دانشجویی خراسان رضوی اظهارکرد: بحث جریان سازی اقتصاد مقاومتی و اصالت بخشی فرهنگ بومی را پاشنه آشیل حرکت‌های جهادی خود قرار داده‌ایم و رویکردهای اردوهای جهادی نیز در 4 حوزه فرهنگ سازی، نهادینه سازی، گفتمان سازی و مطالبه گری بوده است.

 

باادب گفت: در حوزه فرهنگ سازی بحث مهاجرت معکوس معضل کشور شده و بخشی از مطالبه ما از مسئولان این است که با نگاه جهادی وارد شوند و محرومیت زدایی از روستاها را در دستور کار خود قرار دهند.

 

وی افزود: نهادینه سازی سبک زندگی ایرانی و اسلامی هم که جزو فرامین مقام معظم رهبری بوده دومین سرفصل کاری ماست و متأسفانه در اکثر موارد رتبه نخست را در مصرف بالا داریم و باید همگان را به مصرف بهینه و به هنگام تشویق کنیم و اشائه فرهنگ کار گروهی را هم باید داشته باشیم و علت اینکه اغلب موارد منجر به شکست شده این است که کار فردی و عدم کار گروهی را داشته ایم.

 

باادب تصریح کرد: در حوزه گفتمان سازی هم برنامه‌هایی شامل نشر و تبیین اقتصاد مقاومتی در اردوهای جهادی، ازدواج آسان جوانان، مصرف کالاهای ایرانی و جاگزین کردن آنها با کالاهای خارجی را تعریف کرده ایم.

 

وی تأکید کرد: در حوزه مطالبه گری هم به طور جد ورود پیدا کرده ایم و در رأس مسئولان از استاندار این مطالبات را پیگیری می‌کنیم و با عزم ملی و مدیریت جهادی کارهایمان را به پیش می بریم و دست یاری همه مسئولان و دلسوزان نظام را می طلبیم و امیدواریم که روح مطالبه گری حاکم گردد.

 

رئیس ناحیه بسیج دانشجویی خراسان رضوی خاطرنشان کرد: کارگروه‌های دانشجویی را در حوزه‌های تخصصی تشکیل می‌دهیم تا داشته‌ها و دانش دانشجویانمان را در اختیار مسئولان مرتبط با هر حوزه قرار دهیم.

 

باادب بیان کرد: از عملکرد فعلی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نگران هستیم و استضیاح وزیر مربوطه نیز برآمده از همین نگرانی‌ها بود و در صحنه عمل تیف های مختلف بودند که تا اینجا را قبول داشتیم، اما به نظر می‌رسد که به برخی از افراطی‌ها میدان داده شده و اگر کنترل نشود گسل‌هایی در محیط دانشگاه به وجود می‌آید که سبب آلودگی در محیط دانشگاه و تضعیف جایگاه علمی کشور می‌شود.

 

منبع: تسنیم

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون