تاریخ خبر: کد خبر: 1294

کتاب «دیالمه» نوشته محمدمهدی خالقی روانه بازار شد

کتاب «دیالمه» در ۲۰۰ صفحه توسط نشر معارف در ۲۰۰۰ نسخه و با قیمت ۶۴۰۰ تومان به نویسندگی محمدمهدی خالقی مستندساز و نویسنده جبهه فرهنگی انقلاب روانه بازار نشر شده است.

به گزارش قاصدنیوز، محمدمهدی خالقی یکی از نویسندگان کتاب «دیالمه» در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، گفت: کتاب «دیالمه» که دفتر نشر معارف آن را منتشر کرده است مؤخره‌ای بر مستند «وحید آقا» است که در دوره دوم جشنواره عمار برگزیده شده بود. برای تهیه این مستند با مواد و اطلاعاتی روبرو بودیم که برای تهیه یک مستند بسیار زیاد بود. از همین رو تصمیم گرفتیمآن را در قالب کتابی منتشر کنیم.

وی افزود: کار تدوین این کتاب چهار سال به طول انجامید هر چند در میان راه وقفه‌هایی حاصل می‌شد. این کتاب محصول یک کارگروهی است که با کمک مریم قربان‌زاده نویسنده دیگر این کتاب، به چاپ رسیده است.

خالقی افزود: به نظرم این کتاب از جامعیت خوبی سود می‌برد که جامع‌تر از آثار قبلی منتشر شده در مورد این شهید بزرگوار است. در این کتاب مصاحبه‌هایی با دوستان، خانواده و نزدیکان شهید دیالمه صورت گرفته و اسناد و مدارک بسیاری در کتاب گنجانده شده است.

 

این نویسنده و مستندساز ادامه داد: متن این کتاب از منظر روایی یک زندگی‌نامه داستانی است که در کنار یک متن داستانی سعی شده به اصل متون و اسناد وفادار بماند. این کتاب با یک زبان شیرین می‌تواند با مخاطب ارتباط برقرار کند. طرح جلد نیز از نقاط قوت کتاب «دیالمه» است.

کتاب «دیالمه» در ۲۰۰ صفحه توسط نشر معارف در ۲۰۰۰ نسخه و با قیمت ۶۴۰۰ تومان روانه بازار نشر شده است.

شهید دکتر عبدالحمید (وحید) دیالمه نماینده مردم مشهد بود که همراه شهید بهشتی در ۷ تیر ۱۳۶۰ به شهادت رسید.

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون