تاریخ خبر: کد خبر: 1272

توسل به امام رضا(ع) کمکم کرد/ ستاره‌های اشک مادر و پدر مدال افتخار من شد

حسین خاکپور رتبه دهم کنکور سراسری در رشته علوم تجربی از سرزمين امام مهرباني با توسل به او پا در ميدان رقابت كنكور سراسري گذاشته و معتقد است: وقتی اشک شوق در چشمان پدر و مادرم نشست بهترین هدیه را از خدا و مدال افتخار را از آنها گرفتم.

توسل به امام رضا(ع) کمکم کرد/ ستاره‌های اشک مادر و پدر مدال افتخار من شد

به گزارش قاصدنیوز به نقل از خبرگزاری مهر، حسین خاکپور دانش آموزی از سرزمین خورشید است و از شهر کاشمر که توانسته اشک شوق را در چشمان پدر و مادرش بنشاند و بهترین هدیه یعنی شادی آنها را در ازای تلاش و پشتکارش در تحصیل از آنها بگیرد.

 

از شوقی که در نگاهش موج می‌زند؛ می‌شود فهمید که حسین خاکپور برای رسیدن به هدف علمی‌اش در زندگی، چقدر زحمت کشیده و میوه این بردباری در تحصیل دانش، چقدر شیرین است.

 

دانش‌آموز نخبه خراسانی، خاکپور که این روزها در راس اخبار رسانه‌های استان قرار گرفته در گفتگو با خبرنگار مهر بر اینکه موفقیت خودش را مرهون تلاش همه دبیران و معلمانش است؛ تاکید می‌کند تا نشان دهد قدردان همه کسانی که پله پله او را تا رسیدن به آغاز جاده پیشرفت همراهی کرده‌اند، هست.

 

او نیز مانند بسیار از کسانی که در این سال‌ها رتبه برتر کنکور سراسری را کسب کرده‌اند معتقد است که کلاس‌های فوق برنامه و آموزشگاه‌هایی که آمادگی برای کنکور را تدریس می کنند؛ نقش اصلی را در موفقیت یک دانش آموز ایفا نمی‌کنند و می‌گوید: در آزمون‌های آزمایشی شرکت داشتم تا با شرایط کنکور آشنا شوم ولي در هیچ آموزشگاهي شرکت نداشتم.

 

وی ادامه می‌دهد: من با رتبه اول به دبیرستان نمونه دولتی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای وارد شدم و معلمان و مربیان این مدرسه  آنقدر خوب بودند که نیازمند شرکت در کلاس‌های خارج از مدرسه نباشم.

 

آنچه در مورد حسین خاکپور قابل تحسین است اینکه در زمانبندی برنامه زندگی اش برای تلاوت و حفظ قرآن، ورزش، مطالعه و حتی حضور در جمع خانواده نیز سهمی قرار داده است.

 

رتبه دهم رشته تجربی در کشور و رتبه هفت منطقه دو یکی از افتخاراتی است که او کسب کرده و او پیش از این نیز در پرونده تحصیلی و زندگی اش ستاره بوده و در دوران راهنمایی و دبیرستان با کسب رتبه اول به مدارس نمونه ورود داشته و علاوه‌بر آن حافظ ده جزء از کتاب نورانی قرآن نیز هست.

 

 

وی در توصیف شادی‌اش بعد از شنیدن خبر از مسئولان سازمان سنجش می‌گوید: می‌دانستم که رتبه‌ام خوب خواهد بود اما تصور نمی کردم در ردیف 10 نفر اول باشم و از شنیدن این خبر تا جایی که می توانستم شادی کردم.

 

رتبه برتر كنكور سراسري در خصوص زماني كه براي مطالعه دروس اختصاص داده است، مي‌گويد: به تدريج برنامه‌ريزي من از نظر زمان سير صعودي داشت و سال گذشته 8 ساعت مطالعه و اواخر 10 تا 12 ساعت مطالعه داشتم.

 

خاكپور كه از نعمت پدري با سابقه كار فرهنگي و از معلمان زحمتكش برخوردار  است در مورد خانواده اش تاكيد مي‌كند: مادرم خانه دار و همه وقت زندگي‌اش را صرف فرزندانش كرده و البته برادرم ابوالفضل هم كه ده سال دارد با كمك به آرامش در خانه به نوعي در موفقيت من نقش داشته است.

 

وي اين موفقيت تحصيلي را بعد از همكاري خانواده و معلمانش در اين موضوع مي داند كه او به امور معنوي اهميت مي داده و اين توكل و توسل به خدا و پايبندي به اصول ديني در آرامش او موثر بوده است.

 

خاكپور افزود: در يك سال اخير خانواده براي همراهي با من كمتر در مهماني ها شركت و رفت آمدها را كمتر كرده بود.

 

رتبه برتر كنكور سراسري البته تاكيد مي كند كه فراغت و تفريح هم داراي اهميت زيادي است و اگر دانش آموزي كه براي كنكور سراسري آماده مي‌شود به آن توجه نكند حتما خستگي سراغش مي آيد و مي افزايد: من بازيهاي كامپيوتري و فوتسال را هم در كنار رسيدگي به امور درسي داشتم.

 

جديت و پشتكار در كارها، همراهي خانواده، اميد به خدا و توسل به اهل بيت(ع) و داشتن يك برنامه ريزي بلند مدت در طول سال‌هاي تحصيل در كنار فراغت و تفريح همه دست به دست هم داد تا حسين خاكپور در رديف برترين هاي آزموني سراسري در كشور قرار بگيرد و در خراسان رضوي بدرخشد.

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون