تاریخ خبر: کد خبر: 115

حواشی جالب تولید انیمیشن «پیام راشل کوری»

قطر پیشنهاد جایگزینی چهره مقام معظم رهبری و پرچم ایران با چهره پادشاه و پرچمش داد / گفتیم یک لحظه لبخند رهبرمان را با هیچ ثروتی عوض نمی کنیم

شبکه های اسرائیلی در مورد پخش این انیمیشن گفته‌اند ایران با ساخت این انیمیشن با توپ پر فرهنگی به پای میز مذاکرات 5+1 وین آماده می‌شود.

قطر پیشنهاد جایگزینی چهره مقام معظم رهبری و پرچم ایران با چهره پادشاه و پرچمش داد / گفتیم یک لحظه لبخند رهبرمان را با هیچ ثروتی عوض نمی کنیم

به گزارش قاصدنیوز به نقل از خبرگزاری ایسنا و خبرگزاری دانشجوی خراسان رضوی؛ فرهاد عظیما كارگردان انيمشن «پيام راشل كوري 2» در همایش حماسه استقامت که روز گذشته در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد گفت:

 

 • ما قبلا درک نمی‌کردیم چرا مقام معظم رهبری الفاظ مختلفی در مورد اسرائیل به کار می‌برند؛ اما ما در کامنت‌های اسرائیلی می‌دیدیم که چقدر برای حمله هسته‌ای به ایران مشتاق هستند و ما بسیجیان در مقابل این تهدیدات کار فرهنگی که انجام داده‌ایم ساخت همین انیمیشن بود.
   
 • هدف ما از ساخت این انیمیشن زنده کردن دوباره هولوکاست نیست، اما به گفته رهبر معظم انقلاب اگر اسرائیل به ما حمله کند با خاک یکسانشان می‌کنیم.
   
 • شبکه های اسرائیلی در مورد پخش این انیمیشن گفته‌اند ایران با ساخت این انیمیشن با توپ پر فرهنگی به پای میز مذاکرات 5+1 وین آماده می‌شود.
   
 • این انیمیشن اولین کار ما در حمله به اسرائیل بود. دستاوردهايي كه اين كار براي ما به ارمغان اورد مهمتر از خود كار بود اين انيميشن چهار بار واكنش شديد رژيم صهيونيستي را برانگيخت در كانال دولتي اين رژيم درباره اين انيميشن تحليل‌هاي زيادي برگزار شد صدها كامنت و نظر درباره اين كار گذاشته شد اما با وجود اين باز هم آقاي زيباكلامي مي‌گويد آيا اين اسرائيل است كه با ما سر جنگ دارد يا ما با اسرائيل.
   
 • اين كار با 80 ميليون تومان بودجه ساخته شد، به واكنش‌هاي صهيونيست‌ها درباره اين اثر اشاره كرد و افزود: خود صهيونيست‌ها در تحليلشان اذعان مي‌كنند « قسمتي از اين فيلم پيامي برگرفته شده از زندگي حضرت زهرا(س) يكي از دختران پيامبر است» و اين ارزش اثر براي ماست.
   
 •  يكي از تحليل‌گران سايت فرانس 24 در تحليل خود گفت كه ايران ادعا مي‌كند كه اين انيميشن را چند دانشجو ساخته‌اند غير ممكن است كه 3 دانشجو بتوانند آن را به تنهايي بسازند اين كار حزب‌الله است كه آن را پشتيباني مي‌كند مگر در هشت سال دفاع مقدس اين جوانان نبودند كه  با سن و سال كمتر معجزه آفريدند.

 

 

http://newsmedia.tasnimnews.com/Tasnim//Uploaded/Image/139206211059295041145944.jpg

 

 • در يكي از جشنواره‌هاي به اصطلاح ارزشي به نام جشنواره مقاومت انيميشن ما را راه نمي‌دهند در يكي از شبكه‌هاي خبر با من مصاحبه مي‌گيرند و بعد از دو روز مي‌گويند كه آن را پخش نمي‌كنيم زيرا بر روي مذاكرات تاثير مي‌گذارد و مي‌گويند كه اسرائيل به ظريف گير داده به خاطر اين انيميشن چرا آنان به راحتي به پيامبر ما فحش مي‌دهند و به مذاكرات برنمي‌خورند اما برخي از اين آقايان جرات ندارند كه دفاع كنند اينها سياهيش براي چه كسي مي‌ماند.
   
 • در اين انيميشن نشان داده شده است كه چگونه شهر هيفا و تلاويو خالي از جمعيت شده و صهيونيست‌ها خود را تسليم اسلام كردند همه بخش‌ها از روي برنامه‌ريزي و به صورت نمادين به كار رفته است.
   
 •  از كشورهاي مختلف تماس گرفتند كه اين اثر را پخش كنند از كشورهاي همچون نيوزلند، فرانسه وانگلستان و ديگر كشورها.
   
 • قطر پیشنهاد جایگزینی چهره مقام معظم رهبری و پرچم جمهوری اسلامی را با چهره پادشاه و پرچم کشورش با بودجه ای زیاد به تیم راشل کوری داد؛ ولی  ما پاسخ دادیم یک لحظه لبخند رهبرمان را با هیچ ثروتی عوض نمی کنیم.

 

 • از كاپيتان هواپيما تا متصدي پمپ بنزين اثر ما را مي‌خرند خوشبختانه فرهنگ در حال جابه‌جا شدن است و اين بهترين اتفاقي است كه در 30 سال گذشته منتظرش بوديم.
   
 • هنرمندان چرخ اجتماع را در دست دارند. برخي از هنرمندان تنها غر ‌مي‌زنند، سخيف‌ترين آثار را مي‌سازند و مي‌گويند آزادي نيست حتي يكي از هنرمندان را به خاطر دارم كه  خود اذعان كرد از زماني كه ابتذال و خشونت را از سينما گرفتند ما چيزي براي ساختن نداريم.

 

 

 •  ژاپن به اندازه درآمد نفتي ما از صنعت انيميشن درآمد دارد رهبر معظم انقلاب فرمودند «كه از فضاي سايبري استفاده كنيد زيرا اگر نكنيد جواب خدا را بايد بدهيد».
   
 • كار بعدي گروه ما انيميشن خليج فارس 2 است كه شايد پروژه سينمايي شود و بعد از آن نيز خليج فارس 3 كه به صورت سريالي، ايران 1404 را  به تصوير مي‌كشد را دستور كار داريم و اميدواريم يك شبه راه صد ساله را طي كنيم.
   
 • ما آنقدر این کار فرهنگی را انجام می‌دهیم که یا عمرمان تمام شود یا شهادت کاممان را شیرین کند.

کلمات کلیدی

 • مجتبی 0 0

  آفرین فرهاد
  افتخار میکنم که فرهاد از بچه محلهای ماست و یه زمونی بچه هیئتی ما بود
  اون از بچه هایی هست که انصافا در کارش اخلاص داره

ارسال نظر

تریبون