تاریخ خبر: کد خبر: 1011

گردان هایی که همسران شهدا برای فعالیت های قرآنی و فرهنگی شکل داده اند

این حرکت که فرماندهی آن بر عهده خانم عمادالاسلامی همسر شهید محمود کاوه می باشد، تصمیم دارد سه هزار همسر شهید که هم اکنون در مشهد حضور دارند را در قالب گروهان و گردان های قرآنی سازماندهی کند.

گردان هایی که همسران شهدا برای فعالیت های قرآنی و فرهنگی شکل داده اند

به گزارش قاصدنیوز، چندی است همسران شهدا در مشهدمقدس به بهانه قرآن آموزی دور یکدیگر گرد آمده اند و مجمعی را برای سازماندهی فعالیت های فرهنگی خود به صورت خودجوش راه اندازی کرده اند.

 

مسئول هیئت فرهنگی مذهبی رهروان روح الله مشهد در این باره به خبرنگار ما گفت: همسران گرانقدر شهدا چندی پیش تصمیم گرفتند تا به صورت کاملا مردمی جمعی را در جهت سازماندهی فعالیت های فرهنگی  و اجتماعی خود تاسیس کنند.

 

احمدی افزود: این مجمع که فرماندهی آن بر عهده خانم عمادالاسلامی همسر شهید محمود کاوه می باشد، تصمیم دارد سه هزار همسر شهید که هم اکنون در مشهد حضور دارند را در قالب گروهان و گردان های قرآنی سازماندهی کند. در همین راستا چندین گردان که با فرماندهی همسران سرداران شهید، با محوریت چند منطقه شهری شکل گرفته و به صورت هفتگی جلسات خود را برگزار می کنند.

 

وی اضافه کرد: از جمله برنامه های گردان های قرآنی که فقط مختص به همسران شهدا است، برگزاری برنامه های روخوانی و روانخوانی، تفسیر و حفظ قرآن کریم، مشاوره، توانمندسازی، برنامه های فرهنگی و تفریحی و... می باشد.

 

مسئول هیئت رهروان روح الله گفت: این حرکت در فضایی که تاکنون هیچگونه فعالیت موثر فرهنگی برای همسران شهید توسط نهادهای مسئول انجام نشده است، اقدامی بابرکت در ایجاد انسجام و تقویت روحیه جمعی در میان همسران شهید بوده است.

کلمات کلیدی

ارسال نظر