تاریخ خبر: کد خبر: 8896

رئیس هیات عالی نظارت بر انتخابات شوراهای خراسان رضوی:

هیات اجرایی همکاری نکند تایید صحت انتخابات شورای شهر مشهد با مشکل مواجه می‌شود/ 10 درصد صندوق‌ها باید بازشماری شود

بازشماری آرا جزیی از فرآیند انتخابات است، برای تایید صحت انتخابات در برخی شهرها نیازمند اطلاعات بیشتری هستیم و در صورتی که همکاری لازم از سوی هیات اجرایی برای بازشماری آرا صورت نگیرد تایید صحت انتخابات با مشکل مواجه می‌شود.

هیات اجرایی همکاری نکند تایید صحت انتخابات شورای شهر مشهد با مشکل مواجه می‌شود/ 10 درصد صندوق‌ها باید بازشماری شود

به گزارش «قاصدنیوز»، محمد دهقان با اشاره به شکایات متعددی که از نحوه برگزاری انتخابات در تعدادی از شهرهای  استان به هیات عالی نظارت استان رسیده است، اظهار کرد: بر اساس مصوبه هیات عالی نظارت استان مقرر شد در برخی از شهرها یک تا چند صندوق بازشماری شود و در برخی شهرهای بزرگ مثل مشهد و نیشابور که اعتراض بیشتری به استان رسیده مقرر شد 10 درصد صندوق‌ها مورد بازشماری قرار گیرد.

 

دهقان در خصوص شهرستان سبزوار نیز خاطرنشان کرد: شکایات متعددی در مورد نحوه برگزاری انتخابات در شهر سبزوار واصل شده که بر اساس مصوبه هیات عالی هیاتی به این شهر اعزام می‌شود که ضمن برگزاری جلسات با نهادهای نظارتی و معترضین مستندات اعتراض کنندگان را دریافت کرده و جهت تصمیم گیری نهایی به استان گزارش کنند.

 

رئیس هیات عالی نظارت بر انتخابات شوراهای عالی استان خراسان رضوی با تاکید بر اینکه بازشماری آرا الزاما به معنای تغییر نتیجه انتخابات نیست بلکه هدف اصلی این است که آرامش برای همه افراد از جمله معترضین ایجاد شود، ادامه داد: بازشماری آرا جزیی از فرآیند انتخابات است، برای تایید صحت انتخابات در برخی شهرها نیازمند اطلاعات بیشتری هستیم و در صورتی که همکاری لازم از سوی هیات اجرایی برای بازشماری آرا صورت نگیرد تایید صحت انتخابات با مشکل مواجه می‌شود.

 

به گزارش «قاصدنیوز»، پیشتر محمود عامری فرد عضو شورای شهر چهارم مشهد، در گفتگو با «قاصدنیوز»، با اشاره به آخرین وضعیت پیگیری شکایات پیرامون تخلفات صورت گرفته در پنجمین دوره انتخابات شورای شهر مشهد، گفت: هنوز هیئت اجرائی شهرستان مشهد همکاری لازم را با هیئت نظارت شهرستان و استان نداشته و در روند پیگیری‌های قانونی هیئت نظارت اخلال ایجاد می‌کنند.

 

وی افزود: با توجه به پیگیری‌ها و ارائه مستندات و ادله‌ای که به هیئت نظارت استان ارائه شد، این هیئت نظر خود را مبنی بر بازشماری 10 درصد از صندوق‌های رأی در تاریخ 14 خرداد به صورت کتبی به هیئت اجرایی ابلاغ کرده است.

 

عضو شورای شهر مشهد تصریح کرد: با این وجود هیئت اجرایی همچنان از اجرای دستور هیئت نظارت امتناع کرده و حتی زمینه دسترسی هیئت نظارت به صندوق‌ها برای بازشماری صندوق‌های رأی را نیز قطع کرده است، به نحوی که امکان بازشماری آرا رأسا و بالاستقلال توسط هیئت نظارت استان دیگر وجود ندارد.

 

مشروح گفتگو با محمود عامری فرد را اینجا بخوانید

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون