تاریخ خبر: کد خبر: 8544

حسن عباسی در سلسله جلسات بیداری دانشجویی با موضوع فروپاشی آمریکا:

جامعه آمریکا بدون شلیک یک گلوله از هم خواهد پاشید/ ترامپ ایالات متحده را بیش‌ازپیش تضعیف می‌کند/ در منطقه باید مستشار فرهنگ و اقتصاد هم باشیم + فیلم

جامعه آمریکا رباخوار شده و بدون شلیک یک گلوله آمریکا جوری از هم می‌پاشد که کسی باور نمی‌کند چرا که تاروپود آن رباست.

جامعه آمریکا بدون شلیک یک گلوله از هم خواهد پاشید/ ترامپ ایالات متحده را بیش‌ازپیش تضعیف می‌کند/ در منطقه باید مستشار فرهنگ و اقتصاد هم باشیم + فیلم

به گزارش قاصد نیوز، حسن عباسی دیشب در اولین جلسه از سلسله جلسات بیداری دانشجویی با موضوع فروپاشی آمریکا که در مؤسسه جوانان آستان قدس رضوی برگزار شد، با تسلیت ایام فاطمیه، اظهار داشت: زندگی ما ۱۴ حالت خواهد داشت و در شرایط گوناگون بهترین رویه‌ای که می‌تواند ما را نجات بدهد استفاده از روشی است که معصومین(ع) در آن شرایط انجام داده‌اند.

 

وی با بیان اینکه حسنین(ع) و زینب(س) ثمره فؤاد فاطمه هستند افزود: فؤاد محل رؤیت حق و باطل است یعنی بصیرت حوزه عقل بوده و رؤیت کار فؤاد است اما بسیاری از انسان‌ها قدرت فؤاد ندارند و کور هستند‌.

 

رئیس اندیشکده یقین با اشاره به تحقیقات مراکز استراتژیک غرب و آمریکا تصریح کرد: افول آمریکا چند سالی است که آغازشده و آمریکای گذشته دیگر بازنمی‌گردد و در سال‌های آینده شرایط آن بدتر خواهد شد.

 

عباسی تأکید کرد: هر ملتی زمانی در اوج حرکت فرهنگی است که رؤیای حرکت داشته باشد و رؤیای شیعه مهدویت است که امیدواریم با ظهور حضرت مهدی(عج) جامعه آرمانی به وجود آید.

 

وی با بیان اینکه رؤیای ایرانی و اسلامی به ظهور اعتقاد دارد، خاطرنشان کرد: اعتقاد به ظهور، نهضت را  ۳۸سال جلو برده و در لبنان، سوریه، نیجریه و عراق تکثیرشده است تا امروز کسی مثل سید حسن نصرالله و شیخ زکزاکی در جهان مقابل ظلم غرش کنند.

 

کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به رؤیای آمریکا و غرب، گفت: رؤیای آمریکایی، انگلیسی، فرانسوی و روسی فرهنگ مهاجم دارد یعنی همان چیزی که در هالیوود نمایش داده می‌شود و فیلم‌ها به سمت خورشید به اتمام می‌رسد یعنی توقع راحتی و رفاه به‌حد اعلا را ایجاد می‌کند.

 

عباسی تأکید کرد: اقتصاد آمریکا رؤیاپرور است و در فرهنگ آمریکا فقط طمع دیده می‌شود، در فرهنگ ایران، اسفندیار نماد طمع‌ورزی است.

 

وی خاطرنشان کرد: اساس تمدن آمریکا بر مبنای طمع است یعنی نظام اقتصاد کاپیتالیستی که در آن‌همه پدیده‌ها کالاست و موتور محرک جامعه کاپیتالیستی طمع است که جامعه را حریص می‌کند تا به حرکت درآید.

 

کارشناس مسائل سیاسی گفت: در مقابل حریص، زاهد است یعنی کسی که فقیر و ناتوان نیست و توانایی مالی دارد اما نمی‌خواهد تجمل‌گرا شود.

 

کارشناس مسائل سیاسی تأکید کرد: طمع جامعه را از ورشکستگی نجات می‌دهد و اگر طمع و مصرف زیاد را از اقتصاد غربی بگیرید جامعه آن‌ها نابود می‌شود.

 

عباسی تصریح کرد: طمع شالوده جامعه کاپیتالیستی است و هر تحول اقتصادی که می‌گوید بیشتر بخرید، برای تحریک اقتصادی جامعه مناسب است ولی این امر با تذهیب و زهد متضاد است.

 

وی ادامه داد: با تغییر اوضاع افرادی با حقه‌بازی در بورس ۱۸۰ هزار میلیارد تومان از بخش دولتی را در جیب خود گذاشتند اما اگر همین مقدار به گردش اقتصادی وارد شود، می‌تواند موجب اتفاقات مثبتی شود.

 

وی خاطرنشان کرد: این سازوکار آمریکا را نابود کرده است و سرزمین فرصت‌ها بالاخره نابود می‌شود، امروز با اجرای سیاست درهای بسته و در اثر طمع به فلاکت رسیده است.

 

رئیس اندیشکده یقین گفت: آمریکا فرهنگی بنام طمع را زیرساخت تحرک اقتصادی خود قرار داده است و اگر طمع را از آن‌ها بگیریم می‌ایستد و نابود می‌شود.

 

عباسی افزود: تا بشر زکات و انفاق را جدی نگیرد نظام معیشتی آن درست نمی‌شود چراکه مردم وقتی طمع‌کار می‌شوند بیشتر می‌دوند و درنهایت چرخ صنعت بیشتر می‌چرخد اما بشر در یک‌زمان باید این چرخه را قطع کند و فقط شیعیان و مسلمان باید این کار را انجام دهند.

 

وی خاطرنشان کرد: جامعه آمریکا رباخوار شده و بدون شلیک یک گلوله آمریکا جوری از هم می‌پاشد که کسی باور نمی‌کند چرا که تاروپود آن رباست.

 

کارشناس مسائل سیاسی تصریح کرد: آمریکایی‌ها شنیع‌ترین سازوکار ضد اخلاقی را تصویر کرده و جهان را به این امر ترویج می‌دهند و بیماری تفریط همه آمریکا را گرفته است، بیماری‌ای که می‌گوید همه عالم در محضر من است و خودرأیی دارد که خطر عظیمی است.

 

عباسی با بیان اینکه با فروپاشی آمریکا زلزله در جهان اتفاق می‌افتد، خاطرنشان کرد: اگر یک ایالت از آمریکا جدا شود همه ایالت‌ها دومینووار جدا می‌شوند و در مقابل این فروپاشی‌ها آمریکا سیاست درهای بسته را در پیش‌گرفته است که نمونه آن را در دیوار مکزیک می‌توان دید.

 

وی افزود: انگلیس هم با خروج از اتحادیه اروپا سیاست درهای بسته را اجرا می‌کند اما ما تازه سیاست درهای باز را آغاز کردیم.

 

وی خاطرنشان کرد: در واقع آمریکا می‌خواهد مکزیک را از مرزهای اقتصادی خود جدا کند چراکه طبق تحقیقاتی در آمریکا در سال ۲۰۳۵ سه کشور کلید قدرت را در دست دارند؛ اول ترکیه که اجازه ندادند به اتحادیه اروپا بپیوندد، دوم مکزیک که با حضور مکزیکی‌ها در آمریکا به قدرت بزرگ تبدیل می‌شوند، سوم ایران، ازآنجایی‌که روش‌های اداره جهان را می‌داند و به سایر کشورها ارائه می‌دهد.

 

کارشناس مسائل سیاسی تصریح کرد: اگر ما علاوه بر مستشاری نظامی در کشورهای منطقه مستشار فرهنگ و اقتصاد هم شویم درواقع سیستم‌عامل اداره جهان را ارائه داده‌ایم و ضریب نفوذ ایرانی‌ها بیشتر می‌شود.

 

عباسی با اشاره به اینکه طبق پیش‌بینی‌ها جهان به سمت انقلاب جهانی یا جنگ جهانی می‌رود، خاطرنشان کرد: اگر کشور سوریه را نجات دهیم اما نتوانیم در سازندگی و اقتصاد آن‌ها موفق شویم از این فرصت کشورهایی مثل چین استفاده می‌کنند.

 

وی ادامه داد: از دید برخی مسؤولان و بدنه جامعه، خارج فقط اروپا و آمریکا است، درحالی‌که ما می‌توانیم در یمن، عراق و سوریه از فرصت‌های پیش‌آمده استفاده کنیم.

 

 

 

کارشناس مسائل سیاسی گفت: آمریکای پساترامپ آمریکای ویژه‌ای خواهد شد چراکه ترامپ رئیس‌جمهور ضعیفی است که آمریکا را بیش‌ازپیش تضعیف می‌کند و آمریکا برای ما درس عبرت است و باید انگاره‌هایی که آن‌ها را ضعیف کرد کنار بگذاریم.

حسن عباسی: برای سوریه پس از جنگ، برنامه اقتصادی نداریم

 

حسن عباسی: آیا مکزیک آمریکا را به فروپاشی می رساند یا...

 

حسن عباسی همچنین روز گذشته در همایش «انقلاب اسلامی، خواسته ها و دستاوردها» که توسط انجمن اسلامی دانشجویان در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد، با اشاره به اینکه سررسید سالانه زندگی انسان‌ها 12 ماه و شیعه 14 فصل دارد، گفت: تبیین این نکته که در کدام مقطع زندگی به کدام بن بست می‌رسیم و راه فائق آمدن به این مشکل بسته به کدام امام است، به هنر خودمان بستگی دارد. متاسفانه به جز امام حسین(ع) 13 معصوم دیگر نقش پررنگی در زندگی ما ندارند، این در حالی است که باید بتوانیم در زندگی شخصی و ملی خود از دیگر ائمه بهره ببریم و علاوه بر زندگی حسینی، زندگی فاطمی، علوی، مهدوی، جعفری و غیره را مورد توجه قرار دهیم.

 

 

عباسی در ادامه به مشکلات نظام اقتصادی جهانی اشاره کرد و گفت: امروز اقتصاد جهان 60 تریلیون دلار بدهی دارد؛ که از دید استراتژیست‌های غربی و شرقی این بدهی پاشنه آشیل اقتصاد جهانی است.

 

 وی تصریح کرد: بشر امروز اسیر یک پدیده شوم به نام خلق پول بدون پشتوانه شده است و مصیبت این است که اسیر این سازو کار بودن باعث شده نوعی امپریالیسم مالی شکل بگیرد.

 

حکم حکومتی امروز تلاش برای شکستن سروری دلار است

 رئیس اندیشکده یقین مسئله اصلی در جمهوری اسلامی را مفهوم حکم حکومتی تلاش برای شکستن سروری دلار دانست و تاکید کرد: رهبر معظم انقلاب بر این نکته تاکید کرده‌اند و خواسته‌اند که مسئولان و مردم اقتصاد مقاومتی را به معنای واقعی محقق، و کشور را از جادوی مالی و پولی دشمن خلاص کنند.

 

عباسی ضمن اشاره به این موضوع که به جز ایران، دیگر کشورها نیز اسیر این جادوی پولی و مالی هستند، بیان داشت: ما در سال 57 به پیروزی و استقلال سیاسی رسیدیم؛ در دهه دوم و سوم انقلاب تلاش برای استقرار فرهنگی شکل گرفت و در چند سال اخیر مبحث استقلال اقتصادی از آمریکا مطرح شده است.

 

وی افزود: 30 سال پیش در دوران دفاع مقدس نمی‌توانستیم یک کلاشینکف بسازیم، اما 30 سال بعد و در روزگاری که هیچ کس فکر آن را هم نمی‌کرد، به توانایی ساخت موشک پیشرفته کروز دست یافتیم؛ در خصوص اقتصاد نیز همین گونه باید رفتار کنیم، ابتدا توکل کنیم و بعد در مسیر شکستن ارزش دلار بکوشیم.

 

رئیس اندیشکده یقین تاکید کرد: امروز بسیاری باور نمی‌کنند که این ریال ضعیف را در حد دلار باارزش آمریکا بالا ببریم؛ که در جواب باید بگوییم مگر کسی باور می‌کرد روزی انقلاب شود یا اینکه بتوانیم موشک کروز بسازیم؟

 

جایی به پیروزی رسیدیم که به باور «ما می‌توانیم» دست یافتیم

عباسی با یادآوری اینکه جایی پیروزی محقق شد که به باور می‌توانیم رسیدیم، گفت: برنده نوبل اقتصادی تصریح کرده که امروز اقتصاد آمریکا سقوط نکرده، بلکه علم اقتصاد دچار سقوط شده است.

 

رئیس اندیشکده یقین یادآور شد: اساتید ما نمی‌پذیرند که علم اقتصاد غرب که حتی اقتصاد غرب را فروپاشانده، اقتصاد ما را دچار تخریب کرده؛ آنان اسلام را عامل تخریب می‌دانند.

 

وی افزود: افرادی که فکر و ذهن خود را به دست اندیشه‌های مدرن داده‌اند، باور این فروپاشی برایشان سخت است؛ اما به فضل الهی این امر محقق خواهد شد.

 

رئیس اندیشکده یقین در ادامه سخنان خود به مسئله ربا اشاره و تصریح کرد: سازوکار ربا از اساس خلاف شرع و عقل است. آنچه مورد توجه اسلام است، این است که معیار اندازه گیری باید ثابت باشد و این در حالی است که چون ترنوور اقتصادی کشورهای غربی و خاصه آمریکا بیشتر است، ارزش پول آنها نیز بیشتر است.

 

عباسی با بیان اینکه امروز استثمار بشر از طریق ربا در حال صورت گرفتن است، بیان کرد: بسیاری تصور می‌کنند هر اقتصاد که بیشتر پول خلق می‌کند، ثروتمندتر است؛ در حالی که کشورهایی که بیشتر پول خلق می‌کنند، بدهکارتر می‌شوند؛ نه ثروتمندتر.

 

وی با یادآوری اینکه امروز چینی‌ها، آمریکایی‌ها و انگلیسی‌ها در حال پیاده سازی سیاست درهای بسته یا همان اقتصاد مقاومتی خودمان هستند، گفت: اساتید فهمی از آنچه خداوند در قرآن به پیامبر(ص) گفت که جهاد اکبر کند، ندارند؛ دشمن همیشه با اسلحه جلو نمی‌آید، بلکه برنامه‌های فکری را نیز در دستور کار خود قرار می‌دهد. برای همین اطاعت نکردن از قوانین و تفکرات دشمن نیز جهاد اکبر است.

 

رئیس اندیشکده یقین به شکستن حصر آبادان به دستور امام خمینی(ره) اشاره و بیان کرد: آن روز محاصره سخت افزاری و امروز نیمه سخت افزاری است و رهبری بیان می‌کنند که سروری دلار باید شکسته شود.

 

عباسی ادامه داد: در جامعه کاپیتالیستی معلم در مدرسه، تربیت را و قاضی در دادگاه، قضاوت را کالا می‌داند؛ زمانی که تمام پدیده‌های مادی و معنوی کالا شد، کاپیتالیسم به وجود می‌آید. به این معنا که آنان برای همه پدیده‌های مادی و معنوی قیمت در نظر می‌گیرند، در حالی که دکترین اقتصادی اسلامی به جای قیمت، کلمه بها را مورد توجه قرار داده‌اند.

 

عباسی تاکید کرد: امام حسین(ع) قیمت نداشت، بلکه بها داشت و خداوند خودش را به عنوان خون بهای ایشان تعیین کرد.

 

وی ضمن بیان اینکه علت علت تداوم انقلاب در این 38 سال این بوده که بسیاری در این کشور بها برایشان مهم بوده و نه قیمت، گفت: دکترین اقتصادی تراز عنوان می‌کند؛ اینکه همه چیز قیمت داشته باشد نادرست است.

 

رئیس اندیشکده یقین ابراز کرد: پول نباید کار کند و باید ذخیره ارزش باشد؛ این در حالی است که امروز پول کار می کند.

 

در ادامه مجیدی فر، نماینده انجمن اسلامی داشگاه فردوسی مشهد خطاب به عباسی بر مسئله اخلاق مداری تاکید کرد و گفت: با بهتان و دروغ نمی‌توان حرف حق زد، چنانچه با این مسائل می‌شود حرف حق زد، استالین پیامبر بود.

 

 

 

عباسی در پاسخ گفت: همان قرآنی که از اخلاق سخن گفته، از عدم رباخواری سخن گفته است؛ در جایی که از ربوی بودن سیستم بانکی سخن گفته می‌شود و بسیاری این گفته را به سخره می‌گیرند، نباید انتظار داشته باشید که بار دیگر در آرامی سخن گفت.

 

 

 

وی ادامه داد: طبق آمار رسمی اعلام شده حدود 84 درصد فرزندانی که در کلمبیا متولد می‌شوند، خارج از ازدواج متولد شده‌اند .این آمار در برزیل 66 درصد، در اروپا 56درصد، در سوئد 55 درصد، در آمریکا و انگلستان بیش از 40 درصد، در ترکیه سه درصد و در ایران، عراق و افغانستان حدود صفر است.

 

رئیس اندیشکده یقین ادامه داد: لیبرالیسم به معنای آزادی و هر کس هر کاری دلش می‌خواهد انجام دهد، است. این گفته باعث می‌شود در فرهنگ، زنا و در اقتصاد، ربا به وجود آید. این آمار را خود غربی‌ها اعلام کرده‌اند. من آن را نگفته‌ام که می‌گویید تهمت.

 

عباسی تاکید کرد: افرادی که در ایران می‌گویند لیبرالیسم، یا معنای آن را نمی‌دانند و یا چنانچه می‌دانند، باید به آنان بگوییم که اساس ربا، زنا و همجنس بازی مسئله لیبرالیسم است.

 

وی احکام شرع را برای سلامت زندگی بشر دانست و گفت: بنیان اخلاق بر یک نظام معرفتی است.

 

 رئیس اندیشکده یقین در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص وعده‌های اقتصادی روحانی و عدم تحقق آنها گفت: برآورد دولت از مشکلات کشور و همراهی غرب با ایران برآورد صحیحی نبود. برداشت دولت این بود که اگر بگوید هسته‌ای را کنار می‌گذاریم و هولوکاست نیست، قدری مشکلات اقتصادی ایران مرتفع می‌شود.

 

 وی یادآور شد: روحانی انتظار داشت طبق سیاست اقتصادی درهای باز چین، پس از مذاکره کالا وارد ایران شود و ما بتوانیم آن کالاها را به تولید انبوه برسانیم و با صادرات این کالاها، سرمایه وارد کشور کنیم؛ که نشد.

 

 عباسی با تاکید بر اینکه امروز برجام به پاشنه آشیل نظام تبدیل شده، ابراز کرد: چنانچه دولت می‌خواست سیاست درهای باز را عملی کند باید داماتو و یوترن حذف می‌شدند این در حالی است که حدود سه هفته پیش ظریف گفت این دو قانون ربطی به مذاکرات نداشته است.

 

عباسی با اشاره به اینکه خوشبینی به آمریکا باعث شد کلاه گشادی سر دولت گذاشته شود، گفت: مهمترین دشمن دولت کارنامه او است که در چهار سال، نه تنها چرخ زندگی مردم را نچرخاند، بلکه چرخ هسته‌ای از چرخش باز ایستاد.

 

وی اضافه کرد: شکست سیاست‌های دولت باعث شد که ماه‌ها و سال‌های آینده با مشکلات بسیاری مواجه باشیم. قبل از مذاکرات تحریم بودیم، اما انرژی هسته‌ای داشتیم، اما امروز هم انرژی هسته‌ای نداریم و هم تحریم هستیم.

 

رئیس اندیشکده یقین خاطرنشان کرد: برای اولین بار در جمهوری اسلامی ایران فردی در کسوت روحانیت به آمریکا خوشبین شد و روزی خواهد آمد که مردم این مذاکرات را از ترکمنچای بدتر می‌دانند.

 

عباسی با بیان اینکه ماجرای برجام شکستی بود که در سال‌های آینده تبدیل به عبرت می‌شود، گفت: لیبرالیسم مهمترین دشمن جمهوری اسلامی و برای نیروهای انقلابی زدن این تفکر، اصل است.

 

منبع: خبرگزاری دانشجو

منبع: فارس

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون