تاریخ خبر: کد خبر: 8492

آیت‌الله علم‌الهدی در خطبه‌‌های این هفته نماز جمعه مشهد:

رقیب ایجاد کردن برای بسیج از علائم نفوذ جریانی دشمن است/ تقدیر از خدمات آستان قدس رضوی در مرز مهران

یکی از مواردی که نفوذ جریان بسیار خطرناک است، نفوذ جریانی در برابر بسیج است، یک جریانی را دشمن بسازد به‌عنوان یک جریان سیاسی بیاید رقیب بسیج قرار بگیرد و با بسیج رقابت کند، این را فرمودند نفوذ جریانی است.

رقیب ایجاد کردن برای بسیج از علائم نفوذ جریانی دشمن است/ تقدیر از خدمات آستان قدس رضوی در مرز مهران

به گزاش«قاصدنیوز» آیت‌الله علم‌الهدی در خطبه‌‌های این هفته نماز جمعه مشهد که در حرم مطهر رضوی برگزار شد به ایراد سخن پرداخت.

 اهم مطالب طرح شده توسط وی بدین شرح است:

 

 • با اشاره به مناسبت‌های دهه آخر صفر: این ایام مقارن است با سالروز حوادث سه‌گانه آخر ماه صفر، جریاناتی که نقطه عطف و سرنوشت‌ساز در تاریخ امت اسلام بود و حرکت‌هایی که در کنار این جریان‌ها با عنوان حرکت‌های آموزنده و راهبردساز در عرصه‌های سیاسی اجتماعی برای امت اسلام و پیروان اسلام ناب محمدی، پیروان معارف اهل‌البیت (علیه‌السلام) به وجود آورد.

 

 • رحلت رسول اکرم (صلوات‌الله‌علیه)، مصادف با انحراف رهبری از خط وحی نبوت، یعنی امامت بود، بنای اسلام بر این است که مدیریت جامعه در خط وحی و نبوت باشد و امامت به‌عنوان تداوم خط وحی و نبوت در جریان رهبری امت است و متأسفانه مقارن با رحلت پیغمبر، انحراف در عرصه سیاسی امت پیغمبر به وجود آمد و این انحراف، انحراف رهبری از خط ولایت و امامت بود.

 

 • گرفتاری امت اسلام در سلطه قدرت‌های طاغوتی به خاطر بی‌بصیرتی بود. به خاطر یک بی‌بصیرتی در یک نقطه سرنوشت‌ساز و آن، مسئله رحلت پیغمبر اکرم بود و در مقابل، حرکاتی که انجام گرفت، حرکات راهبردساز بود، اینی که در مقابل این انحراف، عزیزترین عزیزان اسلام، دختر معصومه پیغمبر قیام کند، او بایستد و در قیام خود نیز در برابر این انحراف آن‌قدر مقاومت کند، در خانه‌اش بریزند، کنار نرود، در خانه‌اش را آتش بزند، پشت نکند، بین درودیوار عزیز بزرگوارش را بکشند، دست برندارد، همسر ولی امرش را از خانه بیرون ببرند، صرف‌نظر نکند، در آن حالت دامن امیرالمؤمنین را گرفته، وظیفه‌اش را انجام داد، بچه‌اش را کشتند، خودش را مسموم کردند، خانه‌اش را آتش زدند ولی درعین‌حال دست برنداشت.

 

 • دومین حادثه به‌عنوان نقطه عطف تاریخ اسلام، مردمی که به‌عنوان ایثارگری و فدایی شدن در راه خدا، به‌عنوان مجاهد فی سبیل الله در دست پیغمبر تربیت شدند، این مردم به جنبه رفاه زدگی، خوش‌گذرانی، زندگی آرام را به دست گرفتن افتادند. بر این مردم خواه‌ناخواه یک طاغوت مثل معاویه مسلط می‌شود و میوه دل صدیقه اطهر، سبط اکبر پیغمبر با همه مظلومیت، یکه و تنها آنجا ایستاد که به پاره‌پاره شدن جگرش با زهر جفا اکتفا نشد، حتی بدن مسمومش را تیرباران کردند و هفت چوبه تیر بر بدن مسمومش وارد شد.

 

 • با اشاره به سومین اتفاق تاریخ‌ساز در تاریخ اسلام:  آن زمانی که جریان نابکار طاغوتی عباسی خواست با توجیهات منافقانه و تزاویر فتنه‌گرانه، مسیر انحراف را به‌عنوان یک جریان دینی پذیرفته‌شده در امت اسلام تحمیل کند، از روزی که وجود مقدس علی بن موسی‌الرضا(علیه‌السلام) در مدینه به عزیزانشان گفتند برای مظلومیت و غربت من گریه کنید، تا روزی که آمدند خراسان و گفتند: «انَّ شرما خَلَقَ اللَّهُ فی زمانی، یقتلنی بِالسَّمِّ ثُمَّ یدفننی فی دَارِ مضیعة وَ بِلَادِ غُرْبَةٍ الافمن زارنی فی غربته»، بدترین چیزی که در زمان من آفریده، این است که جگر من مظلوم غریب را با زهر پاره‌پاره می‌کنند، یک سال و نیم طول کشید و یک سال و نیم دوره شهادت علی بن موسی‌الرضا به طول انجامید، ایستادگی در این حد و مقاومت در جنگ نرم با انحراف و فتنه دشمن تا این حد، همه این‌ها برای ما راهبرد و رهنمود بود.

 

 • تا به امروز برای ما روضه امام رضا فقط اشک داشت، روضه امام حسن فقط گریه داشت، رحلت پیغمبر فقط ناله داشت اما امروز تنها این نیست، مسئله پیروی است، مسئله راه افتادن دنبال خط راهبردی امام رضا در مقابله با جنگ نرم است، دلیل حرکتش، زواری است که با پای پیاده وسط برف و یخ از ارتفاعات به‌طرف حرم مطهر امام هشتم می‌آیند و شاهدش، 20 میلیون انسانی است که با پای پیاده به‌طرف حرم سیدالشهدا رفتند، فلسفه این راهپیمایی، نشان دادن یک حرکت به دنبال امام حسین و امام رضا (علیهم‌السلام) است.

 

 • امیدواریم که دستگاه‌های مسؤول، عزیزان ما حداکثر پذیرایی را نسبت به زوار پیاده داشته باشند و از همین الان در این جاده‌های یخ‌زده‌ی برف‌باران، امکانات گرمایشی را برای این عزیزان فراهم کنند؛ سال گذشته برادران عزیز ما در شهرداری، یک برنامه‌ای داشتند، اتوبوس‌ها را فرستادند وسط راه به‌عنوان توقفگاه متوقف کردند که این‌ها وسیله گرم‌کن برای زائر پیاده باشد، ان شاالله امسال هم با جدیت بیشتر این کار را پیگیری می‌کنند.

 

 • حرکتی که خوشبختانه امسال آستان قدس در مسئله زوار پیاده چه در ارتباط با اربعین و چه در ارتباط با زائرین پیاده و امکاناتی که آماده کرده برای پذیرایی، حرکت بسیار قابل‌تقدیری است، موکبی که در مهران زدند، مشکلاتی که سال گذشته، افرادی که از اربعین برمی‌گشتند در مهران پیدا کردند، خوشبختانه این مشکلات امسال خیلی کمتر بود، موکبی در چهار هکتار زمین و قریب به 10 هزار مترمربع مسقف، محل اسکان پنج هزار نفر با تغذیه روزی 75 هزار نفر در این موکب از آستان قدس خیلی قابل‌تقدیر است، از عزیزان خدمتگزار این نهاد مقدس و از تولیت عظمای آستان قدس در این اقدام اصیل تشکر می‌کنیم.

 

 • این زیارت با پای پیاده، یک نماد از بسیج است؛ امروز، روز صدور حکم امام در ایجاد و تأسیس ارتش 20 میلیونی و بسیج مردمی است و از حضور برادران عزیز بسیجی و خواهران بسیجی، فرماندهان غیور و دلاور سپاه پاسداران در نماز جمعه تشکر می‌کنم که این نماد و محور اقتدار نظام و انقلاب را با حضور پربرکتشان در اجتماعات این کشور، امروز به‌عنوان سالروز بسیج، به رخ دنیا کشاندند.

 

 • مقام معظم رهبری در دیداری که با بسیجیان، دو روز گذشته داشتند، یک فرمایش کلیدی اعلام کردند و آن این‌که فرمودند: «بسیج، مظهر مردم‌سالاری دینی است»؛ جاهای دیگر اگر دموکراسی و مردم‌سالاری حرف می‌زنند، فقط حرف است، آن‌هم پای صندوق‌های رأی با هزاران زمینه و مقدمه‌چینی دم از مردم‌سالاری زده می‌شود آن‌هم آمیخته با ده‌ها تقلب؛ اعلام کردند در سه ایالت بزرگ آمریکا در انتخابات ریاست جمهوری تقلب شده و می‌رود که انتخابات در سه ایالت باطل اعلام شود، یعنی این دموکراسی در دنیا است، این دموکراسی لیبرال است، این دموکراسی سوغات مدرنیته در کشورهای غربی است.

 

 • دموکراسی و مردم‌سالاری دینی این است که مردم با پای خودشان می‌آیند در عرصه نظام، مباشر در اجراییات نظام هستند، مردم می‌شوند همه‌کاره یک نظام دموکرات و مردم‌سالار؛ مقام معظم رهبری تفسیر فرمودند مردم‌سالاری دینی را در فرمایشات پریروزشان، فرمودند: « مردم‌سالاری دینی معنایش این است که سالار سرنوشت جامعه، مردم هستند، اختیار جامعه دست مردم است، تصمیم‌گیری با مردم است، حرف، حرف مردم است» اما کدام مردم؟ مردم متدین، مردمی که وابسته به دین هستند، مردمی که دین‌خواه هستند، مردمی که مبدأ مشروعیت نظام خود را از دین گرفتند.

 

 • یک بسیجی اگر جهاد می‌کند برای دین است، اگر فداکاری می‌کند برای دین است، اگر خدمت اقتصادی می‌کند برای دین است، اگر فناوری و حرکت‌های دانش‌بنیان به‌جا می‌آورد، برای دین است، همه‌چیزش برای خدا است، این معنای مردم‌سالاری دین است، سالار سرنوشت مردم هستند و همه کارشان بر اساس دین و همه‌چیزشان را برای دین می‌خواهند، نمادش این حرکت‌های پیاده‌ی زیارتی در اربعین امام حسین (علیه‌السلام) و در آخر صفر زیارت امام رضا (علیه‌السلام) است.

 

 • شما می‌بینید در این حرکت‌ها، دیگر دغدغه خانه، مسکن و جایی که شب بخوابند و در روز امنیت داشته باشند کسی ندارد، همه مردم با همه‌چیزشان به صحنه آمدند، آنانی که امکانات دارند، آنچه دارند در طبق اخلاص گذاشته‌اند برای زائرین و مهمانان پیاده امام حسین (علیه‌السلام) و امام رضا (علیه‌السلام)، کسانی هم که چیزی ندارند، آمده‌اند با کارشان، پاهای زائر را بمالند، زائر را نواز شده‌اند، کفشش را واکس بزنند، او را درمان کنند، این معنای مردم‌سالاری دینی است، این معنای بسیج است.

 

 • بسیجی همه‌چیزش مال خدا است، از جان و سرش گرفته در راه خدا است، وقتی بنا شد یک بسیجی جانش را دارد در راه خدا می‌دهد، طبیعی است که مال، امکانات و زندگی بسیجی نیز در طبق اخلاص خدا تقدیم شده است و این نمونه مردم‌سالاری و این نماد مردم‌سالاری را جز این انقلاب، این نظام و آن‌هم به برکت آموزه دین در هیچ کجای تاریخ و در هیچ کجای کره زمین این نمونه وجود ندارد.

 

 • مقام معظم رهبری در فرمایشات سال گذشته‌شان به‌عنوان روز و هفته بسیج، نکته‌ای را فرمودند که نفوذ بر دو قسم است، یک نفوذ فردی است که یک جاسوس بیاید در یک‌نهاد نظامی اداری این کشور دخالت کند، نفوذ کند، به نفع اربابان خارجی خودش مسیر نظام را عوض کند، فرمودند بدتر از این، نفوذ جریانی است، یکی از مواردی که نفوذ جریان بسیار خطرناک است، نفوذ جریانی در برابر بسیج است، یک جریانی را دشمن بسازد به‌عنوان یک جریان سیاسی بیاید رقیب بسیج قرار بگیرد و با بسیج رقابت کند، این را فرمودند نفوذ جریانی است.

 

 •  این‌که یک جریان بیاید مقابل بسیج صف‌آرایی کند، بسیج را تخطئه کند، بسیج را نقد کند و بسیج حزب‌اللهی جان‌برکف را یک آدم تند و حاد معرفی کند، فرمودند این جریان نفوذی است و نفوذ جریانی بدتر از نفوذ فردی و جاسوس پروری هست؛ باید حواسمان جمع باشد، بسیج یک کلمه و شجره طیبه است که امروز هر زمزمه‌ای بر ضد بسیج از هر طرف، هر جریان سیاسی، از هر نهاد و سیاست دان و عنصر سیاست‌بازی شروع شود، این زمزمه، زمزمه آمریکایی و انگلیسی است.

 

 • بسیج یک ملاک است، یک محور است برای بصیرت شما برادران و خواهران که جریان‌های نفوذی دشمن را به‌عنوان جریان رقیب در تقابل بسیج و تضعیف‌کننده بسیج بشناسید و با این ملاک بدانید جریانی که دست‌نشانده دشمن در داخل کشور هست، کدام جریان است و این را کاملاً بدانید و بشناسید با این محور و ملاکی که مقام معظم رهبری دست دادند.

 

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون