تاریخ خبر: کد خبر: 8451

پیشنهادی برای تصدی معاونت ریاست جمهوری/

حمایت 8 نماینده خراسان رضوی از امضاکننده نامه «جام زهر»

در کارنامه ابراهیم بای سلامی امضای نامه موسوم به «جام زهر» است که او و 126 نماینده دیگر خطاب به رهبر انقلاب نوشتند.

به گزارش «قاصدنیوز» 8 نماینده خراسان رضوی در مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای به رئیس جمهور دکتر غلامحیدر ابراهیم بای سلامی نماینده مردم حوزه انتخابیه خواف و رشتخوار در دوره پنجم و ششم مجلس و مدیرعامل و نائب رییس هیئت مدیره فعلی شرکت رفاه و گردشگری تامین را برای تصدی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری معرفی کردند.

 

ابراهیم بای سلامی از جمله نمایندگان متحصن مجلس ششم بود که در اعتراض به رد صلاحیت 80 عنصر افراطی حزب مشارکت با این حزب منحله و رهبران آن از جمله بهزاد نبوی و محمدرضا خاتمی همسو شد. این تحصن که برای تحت فشار قرار دادن نظام و التهاب آفرینی در مجلس کلید خورد و شرکت کنندگان آن گمان می‌بردند می‌توانند مردم را در پی آن به خیابان بکشند در نهایت با بی‌تفاوتی مردم به جنجال‌سازی‌ها به جایی نرسید. رهبر انقلاب در همان زمان در مذمت این حرکت‌ نمایندگان گفتند: « شانه خالی کردن از مسوولیت به شکل استعفا یا به هر شکل دیگر، خلاف قانون و هم حرام شرعی است.»

 

نکته تاریک دیگر در کارنامه ابراهیم بای سلامی امضای نامه موسوم به «جام زهر» است که او و 126 نماینده دیگر خطاب به رهبر انقلاب نوشتند. در این نامه که مثلا قرار بود محرمانه باشد اما رسانه‌ای شد بعد از ارایه کیفرخواستی طولانی علیه نهادهای مختلف جمهوری اسلامی، نظام را به اختناق، سرکوب، انحصارطلبی و منزوی کردن کشور متهم کردند و به طور تلویحی هشدار دادند که اگر حرفشان به کرسی ننشیند، کیان نظام مورد تهدید قرار خواهد گرفت! تلخ ترین و شرم آورترین بخش نامه، پیشنهاد " نوشیدن جام زهر، پیش از آن که دیر شود"، به رهبر انقلاب بود!

نامه ابراهیم بای سلامی

نامه معرفی ابراهیم بای سلامی به رئیس جمهور را رضا شیران خراسانی نماینده مردم مشهد و کلات، عبدالله حاتمیان نماینده مردم درگز، حمید بنایی نماینده مردم گناباد، بهروز بنیادی نماینده مردم کاشمر، حمید گرمابی نماینده مردم نیشابور، حسین مقصودی نماینده مردم سبزوار و جغتای و جوین، جلیل رحیمی جهان‌آبادی نماینده مردم تربت جام و تایباد و رمضانعلی سبحانی‌‌فر نماینده مردم سبزوار و جغتای و جوین در مجلس شورای اسلامی امضا کرده‌اند.

 

متاسفانه در این فهرست نام کسانی دیده می‌شود که به اصول‌گرایی شهره هستند و این اقدام آنها اگر از سر ناآگاهی نباشد، هیچ توجیه منطقی‌ای نمی‌توان برای آن تراشید.

 

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون