تاریخ خبر: کد خبر: 8439

دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد:

تشکّل‌های ساختار شکن دانشجویی قرار است در یک اتحادیه دور هم جمع شوند

علی ناصری گفت:قرار است برخی تشکّل‌های ساختار شکن که به صورت علنی علیه نظام و انقلاب موضع می‌گیرند در یک اتّحادیه دور هم جمع شوند، وزارت علوم خود را موظّف بداند جلوی این انحرافات را بگیرد.

تشکّل‌های ساختار شکن دانشجویی قرار است در یک اتحادیه دور هم جمع شوند

به گزارش «قاصدنیوز»، پیرو توصیه رهبر معظّم انقلاب اسلامی مبنی بر سخنرانی پیش از خطبه دانشجویان انقلابی در نماز جمعه، علی ناصری، دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد پشت تریبون نماز جمعه قرار گرفت.

 

وی در ابتدای سخنان خود به حقوق زن در اسلام اشاره کرد و به انتقاد صریح از ادّعاهای  اخیر بعضی تشکّل‌ها در مورد تضییع حقوق زن در اسلام پرداخت و گفت: از آن جایی که زن محور کانون خانواده می‌باشد، قصد دارند این بخش اساسی خانواده یعنی نقش مادری را که رسالت تربیّت یک نسل دارد را، با بهانه‌های حقوق برابر و اشتغال،  از خانواده جدا کنند.

 

ناصری اضافه کرد: به عنوان مثال هر روز کمپین‌هایی راه می‌اندازند که زنان در جمهوری اسلامی مورد ستم واقع شدند و اسلام آن‌ها را محدود کرده است در همین چند روز گذشته تشکّلی دانشجویی در اصفهان نشریه‌ای منتشر می‌کند و در آن اصل حجاب که از بدیهیّات دین اسلام است را زیر سوال می‌برد و با وقاحت تمام می‌نویسند که حجاب حضرت زهرا تنها به هنگام نماز بوده است و حجاب ایشان را زیر سوال می‌برند، یا در همین شهر مقدّس نشریّاتی منتشر شد و فیلم‌هایی مورد اکران قرار گرفت که به وضوح با مبانی انقلاب و اسلام زاویه داشتند، بنابراین طبیعی است که پروژه  نفوذ از محور و مرکز خانواده شروع شود.

 

دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد در ادامه  با اشاره به سخنان رهبری و تاکید ایشان مبنی بر ضرورت کار فرهنگی و مبارزه با فساد و در اصطلاح ولنگاری فرهنگی ابراز داشت: ولنگاری فرهنگی تنها به معنای رواج بد حجابی در جامعه نیست، هر چند که یکی از مصادیق آن هست؛ اما بیشتر در حوزه  مدیریّت فرهنگی جامعه نمود پیدا می‌کند که رایج‌ترین و بهترین نمونه این امر در حوزه کتاب و نشریِات می‌باشد، که مستلزم نظارت هر چه بیشتر نهادهای فرهنگی است.

 

وقتی عروس خانواده بریتانیا به عنوان الگوی زن ایرانی، معرفی می‌شود!

این فعال دانشجویی ادامه داد: اما گاهی به خاطر کوتاهی بعضی از مسئولین، کتاب‌ها و جزواتی اجازه انتشار در جامعه را پیدا می‌کنند که محتویّات آن‌ها کاملاً ضدّ ارزشی هستند و در آن‌ها شاهد ترویج سبک زندگی غربی می‌باشیم به عنوان مثال اخیراً گزارشی مبنی بر انتشار مجلّه‌ای در قطارهای مسافرتی به دست ما رسید که در آن الگوی بانوی ایرانی را عروس خانواده  سلطنتی بریتانیا معرّفی می‌کند و در این نشریه زندگی این فرد را به صورت لحظه به لحظه به سمع و نظر مخاطب می‌رساند و از تمامی آن‌ها به عنوان موفقیّت یاد می‌کند.

 

 ناصری تصریح کرد: همچنین پیرو این مطالب یک مجری زن آمریکایی را به عنوان یک زن موفّق معرّفی می کند.

 

دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد ضمن بیان این طلب که ما در اسلام الگوهای زن غنیّ و قابل رجوع زیادی داریم و به هیچ وجه احتیاج به الگوهای غربی نداریم، خاطرنشان کرد: باید جلوی تمامی این عدم نظارت‌ها که منجر به ایجاد ولنگاری فرهنگی در جامعه می‌شوند، گرفته شود.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود به مصادیق دیگر ولنگاری فرهنگی اشاره کرد و اهمیّت فرهنگ مصرف را این‌طور بیان کرد که در شرایط فعلی ما با بحران شدید کم آبی در استان خراسان مواجهیم و این خطر تمام نسل‌های بعدی ما را تهدید خواهد کرد که حلّ این مشکل نیازمند آموزش پایه‌ای از سنین کم با آوردن سرفصل‌هایی در کتاب‌های آموزشی مقاطع ابتدایی و دبیرستان می‌باشد.

 

این فعال دانشجویی در خصوص اقتصاد مقاومتی نیز بیان کرد: اقتصاد مقاومتی یک مسئله  دو بخشی است که یک بخش آن مربوط به کاهش مصرف گرایی، استفاده و حمایت از تولیدات داخلی و بخش دیگر مربوط به آن خلاء‌هایی می‌باشد که مستلزم نظارت مسئولین در مقیاس بومی و استاتنی است.

 

ناصری با اشاه به این موضوع که طبق آمار خانه صنعت، معدن و تجارت در خراسان رضوی حدود چهل درصد واحدهای تولیدی تعطیل هستد، ابراز کرد: نرخ بیکاری در ایران در بهار 95 حدود 12.2 درصد بوده، حال آن که نرخ بیکاری خراسان رضوی 14.8 درصد بوده است.

 

«آنقدر رقیب برای تولید داخلی تراشیده‌اند که نفس تولید ملّی را بریده اند»

دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد ضمن تاکید بر این مطلب که رویکرد ما به بحث اقتصاد مقاومتی نباید رویکرد تشریفاتی باشد، به انتقاد صریح از برخی برج سازای‌های لوکس با همکاری شرکت‌های خارجی گفت: آنقدر رقیب برای تولید داخلی تراشیده‌اند که نفس تولید ملّی را بریده اند.

 

وی در ادامه به خطّ و افق تشکّل‌های دانشجویی مبنی بر پیاده سازی و تبیین گفتمان انقلاب اسلامی در جامعه اشاره کرد و استکبار ستیزی را اصلی‌ترین شعار دانشجو دانست و ادامه داد:  دولت مردان غربی بدانند دانشجو یک منطق بیشتر ندارد و آن استکبار ستیزی و مبارزه با آمریکا به عنوان مظهر و اتمّ مصادیق استکبار است که طبق فرمایش امام راحل «ما آمریکا را زیر پا می گذاریم».

 

وزارت علوم جلوی انحرافات را بگیرد

ناصری در ادامه سخنان خود به انتقاد از عملکرد وزارت علوم پرداخت و یادآور شد:متاسفانه اتّفاقاتی در حال رخ داد است، قرار است برخی تشکّل‌های ساختار شکن که به صورت علنی علیه نظام و انقلاب موضع می‌گیرند در یک اتّحادیه دور هم جمع شوند، وزارت علوم خود را موظّف بداند جلوی این انحرافات را بگیرد.

 

 ناصری در پایان بخش سخنان خود از ارگان‌هایی که توجّه ویژه به بحث تولید داخلی دارند تشکر کرد و از این میان به « نمایشگاه خانه ایرانی» که توسط آستان قدس برگزار شد و همچنین نمایشگاه بین المللی کالای ایرانی» که توسط شهرداری تدارک دیده شد اشاره کرد.

 

منبع: خبرگزاری دانشجو

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون