تاریخ خبر: کد خبر: 8165

کریمی قدوسی:

گزارش وزارت امور خارجه درباره برجام بهت‌آور و دور از انتظار بود

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه در گزارش وزارت امور خارجه از روند اجرای برجام باید نقض عهدهای طرف مقابل برجسته می‌شد، گفت: گزارش وزارت امور خارجه در این باره بهت‌آور و دور از انتظار بود.

گزارش وزارت امور خارجه درباره برجام بهت‌آور و دور از انتظار بود

به گزارش«قاصدنیوز»، جواد کریمی قدوسی نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به گزارش وزارت امور خارجه در مورد اجرای برجام گفت: گزارش وزارت امور خارجه از روند اجرای برجام در سه ماه گذشته بهت‌آور و به دور از انتظار مردم بود.

 

وی افزود: اینکه بعد از نقض‌عهدهای فاحش غرب در اجرای برجام که مسئولینی همچون رئیس‌کل بانک مرکزی و رئیس سازمان انرژی اتمی به نقض‌عهدهای طرف مقابل در اجرای برجام انتظار می‌رفت بخشی از این حقایق در خصوص نقض‌برجام در گزارش وزارت امور خارجه برجسته می‌شد.

 

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت: دو سوم گزارش وزارت امور خارجه بدیهیات تشکیل می‌داد که همه مردم از آن مطلع بودند. مثل اینکه سایت فردو به یک سایت تحقیقاتی تبدیل شده و در این گزارش آمده که وعده داده شده که در آینده روسیه با کشورمان همکاری‌هایی داشته باشد.

 

کریمی قدوسی خاطرنشان کرد: انتظار این بود که بخش اعظم گزارش متوجه نقض برجام توسط آمریکا و تشدید تحریم‌ها از سوی این کشور باشد و زیاده‌خواهی‌های آمریکا و نفوذ آمریکا در سیستم‌های مالی دنیا و تهدید بانک‌ها از شرکت‌های بین‌المللی برای عدم همکاری با ایران و ... لحاظ شود.

 

وی در پایان گفت: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در اولین فرصت گزارش وزارت امور خارجه از روند اجرای برجام را بررسی و گزارشی واقع‌بینانه را در این خصوص به صحن علنی مجلس ارائه خواهد کرد.

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون