تاریخ خبر: کد خبر: 7927

شکست مطلق لیست هاشمی‌رفسنجانی در خراسان رضوی+عکس

بدین ترتیب آقای مدنی تنها فردی که در این لیست حضور داشت نیز با رای قاطع مردم، از حضور نهاد مهم مجلس خبرگان رهبری جا ماند. این نتیجه نشان می دهد لیست هاشمی و خاتمی در استان خراسان رضوی با شکست سنگینی مواجه شده است.

شکست مطلق لیست هاشمی‌رفسنجانی در خراسان رضوی+عکس

به گزارش «قاصدنیوز»، با اعلام رسمی فرماندار مشهد، نتایج انتخابات مجلس خبرگان رهبری بدین شرح اعلام شد:

 

1-آیت الله هاشمی شاهرودی با کسب 1 میلیون 499 هزار 109 رای

2-آیت الله حسن عالمی با کسب 1 میلیون و 285 هزار و 990 رای

3-آیت الله سیداحمد علم الهدی با کسب 1 میلیون 235 هزار 565 رای

4-آیت الله احمد حسینی خراسانی با کسب 1 میلیون و 180 هزار 249 رای

5-آیت الله سیدمجتبی حسینی با کسب  897 هزار و 28 رای

6- حجت الاسلام محمد هادی عبدخدایی با کسب 873 هزار 143 رای

 

این نتایج در حالی حاصل شد که لیست ائتلاف اصلاحات و حامی دولت در استان با امضای هاشمی و خاتمی منتشر شده بود و نام آقایان مدنی، قربانی، حسینی خراسانی، هاشمی شاهرودی، عبدخدایی و عالمی در این لیست درج شده بود.

لیست اصلاحات برای خبرگان خراسان

همزمان با انتشار این لیست، موجی از ابراز برائتها از لیست فتنه و نفاق به راه افتاد

 

 آیت‌الله حسن عالمی در گفت‌وگو با  تسنیم اظهار داشت: مسیر ما همواره از جریان فتنه جدا بوده و این مسئله به عنوان خط قرمز مجلس خبرگان به‌شمار می‌آید.

 

این نامزد انتخابات مجلس خبرگان رهبری خراسان رضوی عنوان کرد: از ابتدای انقلاب تاکنون دشمن در تلاش بوده تا شیرینی حماسه‌های ملی را برای هموطنان تلخ کند که این موضوع با هوشیاری مردم ایران در کنار سیاست‌های رهبری فرزانه و بصیر خنثی شده است.

 

آیت‌‌الله عالمی با اشاره به انتشار لیست اخیر توسط ائتلاف اصلاح طلبان تصریح کرد: در تنظیم این لیست هیچ هماهنگی با بنده صورت نگرفته است.

 

همچنین حجت‌الاسلام حسینی خراسانی در پاسخ به  سؤال خبرگزاری رسا پیرامون آنکه آیا لیست ائتلاف فراگیر اصلاح‌طلبان خراسان رضوی در مجلس خبرگان رهبری را تأیید و امضا کرده است؟ گفت: لیست مزبور و قرار گرفتن نام من در آن را امضا نکرده‌ام اما اجمالاً آن را شنیده و برخی از دوستان نیز لیست منتشر شده در فضاهای مجازی و اینترنتی را به من نشان دادند ولی خودم به‌طور دقیق در جریان نبوده و نیستم.

 

وی همچنین در مورد طرح مسأله شورای رهبری از سوی برخی افراد، اظهار کرد: رهبری شورایی خلاف نص صریح قانون اساسی بوده و در قانون اساسی فعلی که میثاق ملی همه ما است، موضوعی به نام شورای رهبری وجود ندارد.

 

حجت‌الاسلام والمسلمین حسینی خراسانی با اشاره به اینکه بنابراین این حرف سخنی برخلاف قانون اساسی بوده و جای طرح ندارد، ادامه داد: البته باید دید در این شرایط طرح این حرف به چه منظور و با چه انگیزه‌ای است اما به هر روی باید گفت قانون اساسی در این زمینه صریح، گویا و خالی از هرگونه اجمالی بوده و بی‌نیاز از تفسیر است.

 

حجت الاسلام علی قربانی هم با ارسال بیانیه ای به قاصدنیوز اعلام کرد : در پاسخ به برخی ادعاهای کذب و تنگ نظرانه مبنی بر ائتلاف اینجانب با احزاب و گروه های سیاسی، وظیفه خود دانستم که بار دیگر به طور رسمی به محضر شما مردم قدرشناس، فهیم و بابصیرت خراسان رضوی اعلام کنم که اینجانب علی قربانی کاندیدای فراجناحی و مستقل مجلس خبرگان رهبری هستم. 28/11/94 "

علی قربانی

چهارمین ابراز برائت از این لیست توسط حجت الاسلام عبدخدایی صورت گرفت. در متنی که توسط دفتر ایشان به «قاصدنیوز» ارسال شده  آمده است: پس از نامزدی اینجانب برای مجلس خبرگان، جامعه محترم مدرسین حوزه علمیه قم و جامعه محترم روحانیت مبارز هم محبت فرمودند و بر مبنای اعتمادی که داشتند و با نظر اینجانب حمایت فرمودند و در لیست خود قرار دادند. اما قرار گرفتن نام اینجانب در بقیه لیستها با نظرخواهی بنده نبوده است.

 

 

بی بی سی هم، دو روز قبل انتخابات خبر از حذف نام آیت الله شاهرودی از لیست هاشمی داده بود

هاشمی شاهرودی.

 

بدین ترتیب آقای مدنی تنها فردی که در این لیست حضور داشت نیز با رای قاطع مردم، از حضور نهاد مهم مجلس خبرگان رهبری جا ماند.

 

این نتیجه نشان می دهد لیست هاشمی و خاتمی در استان خراسان رضوی با شکست سنگینی مواجه شده است.

 

 

 

 

اخبار ویژه و خاص مشهد و استان را در کانال تلگرامی قاصدنیوز از طریق لینک زیر دنبال کنید

telegram.me/ghasednews_com

(پس از ورود روی کلید join بزنید)

 

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون