تاریخ خبر: کد خبر: 789

در حاشیه بیانیه دانشگاه فردوسی در حمایت از سخنان اخیر رهبر انقلاب

این بیانیه در حالی صادر می شود که در عمل با تغییر رئیس و به تبع آن معاون فرهنگی دانشگاه فردوسی، جریان های افراطی و تندرو وابسته به فتنه گران سال 88 جانی تازه گرفته اند.

در حاشیه بیانیه دانشگاه فردوسی در حمایت از سخنان اخیر رهبر انقلاب

به گزارش قاصدنیوز، دانشگاه فردوسی مشهد در حمایت از سخنان مقام معظم رهبری در دیدار با اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها بیانیه ای صادر کرد.

متن این بیانیه به شرح ذیل است:

بسم الله الرّحمن الرّحیم

دیدگاه ها و رهنمودهای رهبر فرزانه انقلاب، حضرت آیت‌الله خامنه ای، دردیدار اخیر، چهارشنبه 11 تیرماه، با اعضای محترم هیات علمی، چراغ راهنمای دانشگاه‌ها برای پیمودن مسیر پیشرفت و رسیدن به قله‌های علم و فناوری و فرهنگ بود؛ در این رهنمودها از یک سو بر حرکت پرشتاب علمی و کیفیت بخشی به آموزش و پژوهش تاکید شد و از سوی دیگر رونق بخشی به فضای آزاد اندیشی و سیاست ورزی خردمندانه مورد توجه قرار گرفت.

دانشگاه فردوسی مشهد، این رهنمودها را در تنظیم برنامه راهبردی خود نصب‌العین قرار داده و خود را متعهد به تلاش فراگیر برای تحقق آن‌ها می‌داند.

کوشش خواهیم کرد تا همواره ملتزم به رعایت منویات و دیدگاه‌های مقام معظم رهبری باقی مانده و علاوه بر تلاش فراگیر برای حفظ و افزایش شتاب علمی کشور، زمینه‌های رشد و اعتلای فرهنگی و سیاسی دانشجویان، بدون درافتادن به ورطه بازی‌های بی‌حاصل سیاسی را فراهم آوریم.

سلامتی، طول عمر و عزت و سربلندی آن مقام منیع را از خداوند متعال مسئلت داریم.
دانشگاه فردوسی مشهد؛ چهاردهم تیرماه 1393

 

 

این بیانیه در حالی صادر می شود که در عمل با تغییر رئیس و به تبع آن معاون فرهنگی دانشگاه فردوسی، جریان های افراطی و تندرو وابسته به فتنه گران سال 88 جانی تازه گرفته اند. عدم واکنش به سخنان ساختارشکنانه زیباکلام، نصب تبلیغات برنامه سیاسی همایش امید وانتظار در فضای دانشگاه، حواشی ایجاد شده در همایش انتخاباتی محمدرضا عارف، حمایت از جریانات خاص در به چالش کشیدن فعالیت برخی تشکل ها و... تنها بخشی از اتفاقاتی است که در این مدت کوتاه از روی کار آمدن دولت جدید به وقوع پیوسته است.

 

همچنین در این مدت برخی تشکل های فرهنگی و سیاسی با عدم حمایت مسئولیت در حال به انزوا کشیده شدن هستند.

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون