تاریخ خبر: کد خبر: 788

دلواپس بودن برای امور کشور یک امتیاز است

خطیب جمعه کاشمر گفت: دلواپس نظام، عزت و استقلال کشور بودن بد نیست اما برخی سیاسیون از این کلمه سوءاستفاده می‌کنند.

دلواپس بودن برای امور کشور یک امتیاز است

به گزارش قاصدنیوز به نقل از فارس، حجت‌الاسلام سید قاسم یعقوبی ظهر امروز در اجتماع نمازگزاران روزه‌دار کاشمر در مصلای نماز جمعه این شهر گفت: دشمنان ما بدانند که ملت ایران به سفارش قرآن عمل می‌کند و آنگونه امکانات را مهیا و نیروها را آموزش می‌دهد که دشمن با مشاهده لشکر، صف و وحدت ملت به وحشت بیافتد.

 

وی با اشاره به اینکه مذاکرات هسته‌ای در موقعیت بسیار حساس و مهمی قرار گرفته است، افزود: طولانی‌ترین دوره مذاکرات که قریب به 20 روز به طول خواهد انجامید شروع شده است و مذاکره‌کنندگان باید در این دوره به نتیجه نهایی و مثبتی برسند.

 

خطیب جمعه کاشمر با بیان اینکه قرآن کریم، مومنین را به ایستادگی و ثابت قدم بودن در برابر دشمنان سفارش کرده است، یادآور شد: دشمنان برای اینکه ایران را پای میز مذاکره بکشند و برگ برنده‌ای در دست داشته باشند حوادث عراق را به‌وجود آورد و با پشتیبانی، حمایت و تحریک گروهک داعش می‌خواستند ایران را مشغول و سرگرم کنند.

 

وی با تاکید بر اینکه پس از گذشت چند ماه شاهد برگزاری دور آخر مذاکرات هستیم، خاطرنشان کرد: ایران در برابر 6 قدرت جهانی که دارای امکانات مالی، سیاسی و نظامی فوق‌العاده است قرار گرفته و امکان دارد گرفتار نیرنگ و خدعه آنان شود اما همانطور که قرآن اطمینان داده نباید نگران این خدعه و نیرنگ دشمنان بود چراکه خداوند پشتیبان ماست و آن‌ها را رسوا و توطئه‌شان را بر ملا خواهد کرد.

 

حجت‌الاسلام یعقوبی با اشاره به اینکه دلواپس نظام، عزت و استقلال کشور بودن بد نیست اما برخی سیاسیون از این کلمه سوءاستفاده می‌کنند، تصریح کرد: در حقیقت دلواپسی یعنی حمایت و دلسوز کشور بودن و این توجه و دلواپسی خود یک امتیاز است.

وی خطاب به تیم مذاکره‌کننده و ملت ایران که همراه و پشتیبان این تیم است، گفت: بدانید اگر خدا بخواهد آن‌ها تسلیم خواهند شد و فکر نکنید امتیاز دادن و لبخند زدن آن‌ها را رام و در چنگ شما قرار می‌دهد.

خطیب جمعه کاشمر با تاکید بر اینکه روز، هفته و یا هر ماهی که بر تاریخ کشور می‌گذرد، تقویم یک جنایت از آمریکا را یادآوری می‌کند، اظهار کرد: ماه و هفته‌ای در تقویم کشور نداریم که به یک جنایت آمریکا اشاره نکرده باشد؛ حادثه بمباران شیمیایی در سردشت، انفجار هواپیمای مسافربری ایرباس و غارت اموال ایران در بانک‌های آمریکا تنها بخشی از جنایت‌های آمریکا در هفته‌های اخیر است.

وی با بیان اینکه آمریکا 2,5 ماه قبل از آغاز جنگ با تصویب لایحه در مجلس کشورش ده‌ها میلیارد دلار اموال ایران را در بانک‌های آمریکا مسدود کرده است، خاطرنشان کرد: تحریم‌های آمریکا علیه ایران جدید نیست.

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون