تاریخ خبر: کد خبر: 76

چرا دادگاههای مفاسد اقتصادی به صورت علنی برگزار نمی‌شود که مردم مطلع شوند؟

مردم در فتنه ۸۸ به قوه قضائیه نمره ۲۰ دادند ولی در مبارزه با مفساد اقتصادی قوه قضائیه نمره ۱۰ می‌گیرد. باید گفت که خطر مفاسد اقتصادی در اوضاع داخلی مراتب تخریب کننده تر از تحریمهاست

چرا دادگاههای مفاسد اقتصادی به صورت علنی برگزار نمی‌شود که مردم مطلع شوند؟

به گزارش قاصدنیوز به نقل از خبرگزاری خانه ملت، جواد کریمی قدوسی در نشست علنی امروز (چهارشنبه 31 اردیبهشت) مجلس شورای اسلامی در تذکری گفت: مقام معظم رهبری در تاریخ 27خرداد 1383 در دیدار با نمایندگان مجلس شورای اسلامی فرمودند که من زمانی که بحث مبارزه با مفاسد اقتصادی را بیان کردم توقع داشتم که مجلس شورای اسلامی سینه سپر کند و در این راه قدم بگذارد تا ما دیگر احتیاج به فعالیت در این زمینه نداشته باشیم. مجلس هشتم این کار را انجام نداد اما شما هر چه سریعتر در این راه قدم بگذارید، ولی به قول یکی از دوستان با دستمال کثیف نمی‌شود شیشه را تمیز کرد.

 

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در درون مجلس باید مراقب بود که فساد دامن افراد را نگیرد ما از دستگاه قوه قضائیه تشکر می‌کنیم زمانی جناب آقای محسنی اژه‌ای اشاره کردند که من تمایل دارم با یقه سفیدها برخورد کنم ولی می‌گویند آبرو می‌رود جناب آقای سراج در رسانه ملی که قاضی پرونده اختلاس  3 هزار میلیاردی هم بودند اعلام کردند که اگر با 10 یقه سفید برخورد شود ریشه مفاسد خشکانده می‌شود.

 

وی تصریح کرد: دادستان تهران اشاره کردند که چرا دادگاهها به صورت علنی برگزار نمی‌شود که مردم از جریان مبارزه با دانه درشت های اقتصادی مطلع شوند مردم در فتنه 88 به قوه قضائیه نمره 20 دادند ولی در مبارزه با مفساد اقتصادی قوه قضائیه نمره 10 می‌گیرد.باید گفت که خطر مفاسد اقتصادی در اوضاع داخلی مراتب تخریب کننده تر از تحریمهاست و این موضوع نسبت 20 به 80 دارد مبارزه اصلی با مفاسد اقتصادی به فرمایش مقام معظم رهبری باید از مجلس شروع شود و دفاتر روسای قوا هدف اصلی دانه درشت های اقتصادی است.

 

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: آبروی نظام به شهدای عزیزی است که عکسهای آنها بالای سر ما قرار دارد و صاحب انقلاب مردم هستند و این درحالی است که 70 درصد تسهیلات بانکی در اختیار 100 نفر است و ما باید از این موضوع بترسیم./

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون