تاریخ خبر: کد خبر: 7104

روایتی از دلیل عجیب روزنامه خراسان برای حضور در نمایشگاه مطبوعات امسال

"غرفه روزنامه خراسان به نسبت پارسال ضعیف بود می‌گفتند به خاطر مشکلات مالی قصد شرکت نداشته اند و صرفاً به خاطر اینکه در جمع نشریات انقلابی تحریم کننده نمایشگاه قرار نگیرند شرکت کرده‌اند."

روایتی از دلیل عجیب روزنامه خراسان برای حضور در نمایشگاه مطبوعات امسال

به گزارش «قاصدنیوز»، بیست و یکمین نمایشگاه مطبوعات با شعار «نقد منصفانه؛ پاسخ مسئولانه» در حالی افتتاح شد که بخش عمده‌ای از مهم‌ترین و معتبرترین رسانه‌های کشور امسال در اعتراض فشار بی‌سابقه دولت به رسانه‌ها به نمایشگاه مطبوعات نرفتند.

 

روزنامه‌های وطن امروز، کیهان و جوان در کنار هفته‌نامه‌های پنجره، 9دی، یا‌لثارات و رمز عبور از مطبوعات کشور در نمایشگاه امسال حضور نداشتند.

 

در کنار همین نشریات، خبرگزاری‌های فارس، تسنیم و نسیم (فارس به‌عنوان پربازدید‌ترین خبرگزاری ایران، تسنیم به‌عنوان یک خبرگزاری معتبر و حرفه‌ای و نسیم به‌عنوان یکی از بهترین خبرگزاری‌های کشور در حوزه دامنه پوشش و سرعت انتشار اخبار) و خبرگزاری دانشجو نیز ترجیح دادند در نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها شرکت نکنند. این خبرگزاری‌ها نیز تقریبا منبع عمده اخبار هستند که در اعتراض به این سیاست دولت در نمایشگاه حضور نیافتند. علاوه بر این پایگاه های اطلاع رسانی جهان نیوز، رجا و مشرق نیز به همین دلیل انصراف خود را از حضور در نمایشگاه مطبوعات اعلام کردند.

 

در همین حال علی اصغر عنابستانی مشاور شهردار مشهد و استاندار اسبق چهارمحال و بختیاری در کانال تلگرامی خود پیرامون حضورش در نمایشگاه مطبوعات تهران و غرفه روزنامه خراسان نوشت:

غرفه روزنامه خراسان به نسبت پارسال ضعیف بود می‌گفتند به خاطر مشکلات مالی قصد شرکت نداشته اند و صرفاً به خاطر اینکه در جمع نشریات انقلابی تحریم کننده نمایشگاه قرار نگیرند شرکت کرده‌اند!! در مصاحبه با این روزنامه هم در موضوع جوانب مختلف پایتختی فرهنگی مشهد در دنیای اسلام توضیح دادم .

عنابستانی

 

در هر حال اگر نقل قول عنابستانی درباره علت حضور روزنامه خراسان صحیح باشد، این نکته بر ذهن متبادر می‌شود که ای کاش مدیران ارشد این مجموعه با وجود مشکلات مالی، برای همتِ وافر خود جهت حضور در نمایشگاه امسال، دلیل شرعی و منطقی دیگری را می‌جستند.

کلمات کلیدی

  • حسین 0 0

    خداوند را شاکریم به یمن زحمات شبانه روزی شما و دوستانتان با بخش عمده‌ای از مهم‌ترین و معتبرترین رسانه‌های کشور نیز آشنا شدیم :
    خش عمده‌ای از مهم‌ترین و معتبرترین رسانه‌های کشور امسال در اعتراض فشار بی‌سابقه دولت به رسانه‌ها به نمایشگاه مطبوعات نرفتند.
    روزنامه‌های وطن امروز، کیهان و جوان در کنار هفته‌نامه‌های پنجره، 9دی، یا‌لثارات و رمز عبور از مطبوعات کشور در نمایشگاه امسال حضور نداشتند.

    سوالی که به ذهن میرسه اینه که سایت شما خبریه یا طنز؟؟!!

ارسال نظر

تریبون