تاریخ خبر: کد خبر: 6838

فعال سیاسی و دانشگاهی خراسان رضوی تشریح کرد:

با خصوصی‌سازی آموزش و پرورش و ایجاد بنیادهای مطالعاتی در دانشگاه‌، به دنبال نفوذ هستند

مصطفی باقرزاده یکی از جنبه های بسیار مهم نفوذ فرهنگی دشمنان را تأثیر روی رده سنی کودکان تا جوانان دانست و خاطرنشان کرد: وقتی در بعضی استان ها آموزش و پرورش را به بخش خصوصی سپرده اند یا ذیل دانشگاه های ما بنیاد سازی می کنند تا با بنیاد های بین المللی ارتباط گیرند، نسلی که بنا است متخصص کشور باشد الگوی غربی را در جامعه مطرح می کند

با خصوصی‌سازی آموزش و پرورش و ایجاد بنیادهای مطالعاتی در دانشگاه‌، به دنبال نفوذ هستند

به گزارش «قاصدنیوز»، مصطفی باقرزاده، کارشناس مسائل سیاسی و کارشناس ارشد فیزیک اتمی پنجشنبه شب گذشته در جلسه «شناخت خط نفوذ دشمن» که در محل حسینیه قرآن و عترت مشهد برگزار شد، به بررسی ابعاد و راه های مختلف نفوذ دشمن در جمهوری اسلامی پرداخت

 

اهم مطالب طرح شده توسط وی بدین شرح است:

 

 • خط نفوذ چیز جدیدی نیست، آن چه امروز در حال اتفاق است، پرده برداری از موضوعات، سناریوها و حرکات جدیدی است که کاملا سازماندهی شده علیه جمهوری اسلامی ایران برنامه ریزی می شود.

 

 • اسلام کانون انقلاب ماست؛ امروز یک تفکر انقلاب بر اساس اسلام حقیقی داریم و یک تفکر انقلاب بر اساس اسلام اعتباری که این اسلام اعتباری همان اسلام مورد تأیید استکبار است؛ آن ها با قرائت اسلام حقیقی مشکل دارند، البته در کنار این ها «انقلاب اسلامی سنتی» هم وجود دارد که این نوع انقلاب در مواقع حساس به سمت اسلام اعتباری تمایل پیدا می کند.

  انقلاب اسلامی حقیقی باید مرکز انتقال داده ها و محتوای ما باشد، چون اساسی ترین مبارزه علیه این انقلاب است، از همین رو تأکید می کنیم که دشمنی اساسی با انقلاب اسلامی حقیقی است و همان طور که رهبر معظم انقلاب در دیدار با مدیران صداوسیما فرمودند، هدف شان این است که صورت انقلاب باقی بماند اما سیرت آن تغییر کند؛ مسأله بر سر نام انقلاب نیست، بر سر محتوای آن است.

  دشمن می خواهد آن قدر در دیالوگ ها و محتواهایی که منتقل می کند در راستای اسلام حقیقی تأکید کند که مباحث اسلام حقیقی با اسلام اعتباری یکی شود؛ به عبارت ساده تر با بازنویسی این موضوع، انقلاب حقیقی استحاله شده و چیز جدیدی به عنوان اسلام حقیقی معرفی شود و اگر ما تفاوت این دو را برای نسل های بعدی تبیین نکنیم، اسلام اعتباری جا باز خواهد کرد.

 

 •  دشمن برای ترویج اسلام اعتباری از سه راهبرد «تحریف کلام امام(ره)»، «تحریف کلام رهبر معظم انقلاب» و «تحریف وصایا و سیره شهدا» استفاده خواهد کرد. گفتمان انقلاب فقط صحیفه خوانی نیست؛ صحیفه امام(ره) باید به صورت گروهی مطالعه شده و مطرح شود؛ هیئت هایی که در عرصه روشنگری در دانشگاه و سایر محافل فعال هستند، باید از تحریف کلام امام(ره) جلوگیری کنند؛ پس از آن باید مراقب تحریف کلام آقا بود و سومین مورد که رهبر انقلاب روی آن تأکید فراوان دارند، وصیت نامه و سیره شهدا است که مانیفست سیاسی جمهوری اسلامی در آن آمده است. نقش ما در جلوگیری از تحریف وصایا و سیره شهدا دقیقا مثل این است که تا 50 سال پیش، درباره حوادث عاشورا قرائت غیر حقیقی «حادثه بودن» آن مطرح بود اما امام(ره) آن را تبدیل به نهضت کردند، ما هم باید وصایای شهدا را تبدیل به نهضت کنیم؛ ما به بیان رهبری ستارگانی داریم که با وجود آن ها راه گم نمی شود.

 

 • تمام جنگ امروز بر سر این است که نظام اسلامی با مرکزیت گفتمان توحیدی و اندیشه های حضرت امام(ره) زمین بخورد و راه زمین خوردنش هم در نبرد بین سنت و مدرنیته نیست، بلکه در نبرد بین پیشرفت و توسعه است؛ «پیشرفت» و «توسعه» با هم متفاوتند.

 

 • تمام حرکات دشمن در راستای باز کردن دروازه نفوذ در موضوع هسته ای، روی این مسأله متمرکز است که قرائتی از اسلام را مطرح کنند که توسعه را بهتر از پیشرفتی 12 ساله ای نشان دهد که مردم آن را مشاهده کرده و پای آن هزینه داده اند. میانگین سن دانشمندان ایرانی مؤثر در پیشرفت علم هسته ای، 35 سال بوده است. ترکیه نه صنعت هسته ای دارد و نه هوافضا اما ویترین قشنگی دارد و اگر فرد ضعیفی به آنجا سفر کند، الگوی توسعه را می پسندد، در حالی که جمهوری اسلامی با الگوی ایرانی اسلامی پیشرفت توانسته در 4 علم ژنتیک، هوافضا، نانو و هسته ای جزو ده کشور برتر دنیا باشد و این رشد شاخصه اصلی پیشرفت در جهان است.

 

 • شما باید به نیروهای خود ثابت کنید که روی زمین قابلیت تحقق این موضوع وجود دارد که کشوری بدون دیدن کدخدا رفاه ایجاد کند؛ رهبر معظم انقلاب فرمودند «ایران را باید با آمریکای پس از 40 سال و فرانسه پس از 40 سال از انقلاب صنعتی مقایسه کرد»؛ همین که ایالات متحده جزو بلوک هسته ای قرار گرفته و ما هم پس از 30 سال در این بلوک قرار گرفته ایم، نشانه پیشرفت است؛  اگر این ها را مطرح نکنیم، مردم با دیدن توسعه احساس تغییر می کنند که این خطرناک است.

 

 • رهبر معظم انقلاب یکی از راه های نفوذ دشمن را تغییر در محاسبات تصمیم گیران و تصمیم سازان دانسته اند؛ تصمیم سازان حلقه های مشاوره هستند. نمونه چنین محاسباتی را در آثار یکی از مشاوران رییس جمهور می بینید. ایشان در کتاب خود صراحتاً می نویسد «در شرایطی که استقلال و توسعه در برابر هم قرار می گیرند، باید از استقلال خود بگذریم»، همچنین در یکی دیگر از کتب خود می گوید «هویت فرهنگی قوی ای در ایران وجود دارد که به خاطر آن ایران نمی تواند با دنیا ارتباط برقرار کند؛ ما می خواهیم هم روی اعتقادات خود پایبند باشیم و هم با دنیا تعامل داشته باشیم چرا که اگر تعامل حل نشود در همه عرصه ها مشکل داریم» و سپس به صراحت خروج انزوا را در تعامل با 5+1 معرفی می کند.

 

 • این فعال سیاسی و دانشگاهی خراسان رضوی، یکی از جنبه های بسیار مهم نفوذ فرهنگی دشمنان را تأثیر روی رده سنی کودکان تا جوانان دانست و خاطرنشان کرد: وقتی در بعضی استان ها آموزش و پرورش را به بخش خصوصی سپرده اند یا ذیل دانشگاه های ما بنیاد سازی می کنند تا با بنیاد های بین المللی ارتباط گیرند، نسلی که بنا است متخصص کشور باشد الگوی غربی را در جامعه مطرح می کند و این جا است که اتفاق ناگوار به وجود می آید؛ جایگاهی که باید با این خط نفوذ مقابله کند، مجوز دهنده به این هلدینگ ها، یعنی مجلس است.

 

 •  در حوزه فرهنگ جمعی، «تغییر ماهیت خانواده» دستور جدی ای است که قرار است دشمنان به آن بپردازند، همچنین «تغییر برنامه ها و آرمان ها به تشکل های دانشجویی و سازمان های مردم نهاد» دستور دیگری است که بر اساس آن امروز در دانشگاه به تشکل های ارزشی انگ های مختلف می زنند که باید برای مقابله با آن باید با حضور در تشکل ها و یا مدیریت محتوای این مراکز، ایفای نقش کرد.

 

 • باقرزاده «تجمع معترضان به کشتار سگ ها در شیراز» و «تجمع دختران سرح پوش در میدان فردوسی تهران» را نمونه هایی از برنامه دشمن برای نفوذ در مجموعه های مردم نهاد خواند و گفت: آن چه در این عرصه مهم است، ایفای نقش شورای امنیت در امنیت فرهنگی کشور است؛ این شورا باید در مؤلفه های مختلف اظهار نظر کند که یکی از آن ها سازماندهی و کنترل جدی تر فضای مجازی و گسترش فضای مجازی سالم است.

 

 •  نقش آفرینی علما و حوزویان در جلوگیری از نفوذ فرهنگی دشمن را بسیار مؤثر است. گسترش فرهنگ دینی به جلوگیری از نفوذ فرهنگی دشمن می انجامد، از همین رو علما باید وسط میدان بیایند که در این زمینه ارتباط بین دانشگاه و حوزه برای جلوگیری از نفوذ دشمن اساسی ترین راهکار است.

 

منبع: رسا

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون