تاریخ خبر: کد خبر: 6820

آیت الله علم الهدی در خطبه‌های نمازجمعه مشهد

مجلس با تصویب 15دقیقه‌ای سهل اندیشی را به نمایش گذاشت؛ خداوند این را نمی‌بخشد/ برای بستن منافذ برجام، قانون تصویب شود

متأسفانه مجلس شورای اسلامی ما گرفتار سهل اندیشی شد، حالا چه باید بکنیم؟ مهم این است که ما از روز اول پیروزی انقلاب، بعد از خدا، تکیه ما به بیداری شما و هوشیاری شما مردم بود، مقام معظم رهبری فرمودند برجام چه تصویب بشود، چه تصویب نشود، باید مردم بدانند آمریکا، دشمن غدار خدعه گر این نظام، انقلاب و این مردم است.

مجلس با تصویب 15دقیقه‌ای سهل اندیشی را به نمایش گذاشت؛ خداوند این را نمی‌بخشد/ برای بستن منافذ برجام، قانون تصویب شود

به گزارش «قاصدنیوز»، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی ظهر دیروز در خطبه دوم نماز جمعه این هفته مشهد مقدس در حرم امام رضا (ع)، با اشاره به اینکه کربلا دانشگاه است، خاطر نشان کرد: بین آن دسته که  عمق فاجعه را شناخت و دید که قصه دارد به‌جایی می‌کشد که خون پسر پیغمبر روی زمین بریزد و آن‌هایی که عمق فاجعه را ندیدند، منافع خودشان را سنجیدند، دچار تردید شدند و بعد هم رفتند؛ بین این دو بینش و این دو دید تفاوت است.

 

تفاوت اصحاب در واقع‌بینی و سهل اندیشی بود

تفاوت این دو گروه در واقع‌بینی و سهل اندیشی است؛ حر در آیینه فرمایشات سیدالشهدا واقعه را دید، عمق فاجعه را دید و تصمیمش را گرفت اما گروه دیگر سهل اندیش بودند، عمق فاجعه را ندیدند، مقام معظم رهبری در فرمایشاتی که چند روز پیش داشتند، سهل اندیشی را معنا کردند؛ فرمودند «سهل اندیشی این است که عمق مسئله را افراد فهم نکنند، آخر قضیه را نبینند به کجا خواهد انجامید و چه فاجعه‌ای خواهد شد، این سهل اندیشی است»

 

سهل اندیشی در نظام را مجلس شورای اسلامی به نمایش گذاشت

فرمودند «یکی عده امروز در این نظام و انقلاب آدم‌های بد و بی‌تفاوتی نیستند، این‌ها سهل اندیشند و عمق فاجعه را نمی‌بینند» و متأسفانه در این هفته، ما شاهد این سهل اندیشی در مجلس شورای اسلامی بودیم، یعنی سهل اندیشی را مجلس به نمایش گذاشت با این نوع تصویب، برجام تصویب بشود یا نشود، این مهم نیست، مهم نوع تصویب بود.

 

در ابتدا برجام در شورای عالی امنیت ملی به تصویب رسید و چون طبق اصل 176 قانون اساسی، آنچه در شورای عالی امنیت ملی تصویب می‌شود، پس از تأیید رهبری قابل‌اجراست و مقام معظم رهبری، این تصویب شورای عالی امنیت ملی را تأیید نکردند، فرمودند این باید برود به مجلس؛ در جلسه‌ای که در دیدار با خبرگان داشتند رسماً اعلام کردند که نباید مجلس از برجام برکنار باشد، یعنی برجام باید در مجلس بررسی شود.

 

تشکیل کمیسیون برجام کار شایسته‌ای بود

روز اول، مجلس حرکت بسیار شایسته‌ای انجام داد، برای این بررسی، یک کمیسیون ویژه تشکیل دادند، یعنی اعضای کمیسیون را هیأت رییسه انتخاب نکردند، اعضای کمیسیون را با آراء نمایندگان انتخاب شدند، این اعضای کمیسیون که با آراء نمایندگان انتخاب شدند، یعنی به‌عنوان نخبه‌ترین نمایندگانی که قدرت بررسی این برجام را دارند، 40 روز این‌ها این مسئله را بررسی کردند، مخالف و موافق آمدند حرف‌های خودشان را زدند، استدلال‌های خودشان را گفتند و در آخر یک جمع‌بندی بعد از 40 روز مطالعه، دقت، بررسی، این افراد به مجلس شورای اسلامی، جمع‌بندی خودش را ارائه دادند.

 

تصویب طرح سرنوشت‌ساز نظام در 15 دقیقه، همان سهل اندیشی است

بدون توجه به این تحقیقات 40 روزه و این تعمقات 40 روزه یک طرح دوفوریتی آوردند، دو فوریتش تصویب نشد، یک‌فوریتش تصویب شد، بعد هم آمدند در چند لحظه برای کلیاتش رأی گرفتند و برای جزئیاتش هم در 15 دقیقه برای مطلبی که حداقل 15 سال این کشور با دیگران گرفتارش خواهند شد، 15 دقیقه رأی گرفتند برای جزئیاتش و این‌جور برخورد کردن، این همان سهل اندیشی است.

 

نه موافقان، عناصر غرب‌زده‌اند و نه مخالفان، کاسب تحریم

نمی‌خواهیم بگوییم این‌ها آدم‌های خوبی نیستند، هرکس بخواهد از مخالفین، این‌ها را کاملاً مورد توبیخ قرار بدهد به‌عنوان عناصر غرب‌زده یا وابسته به دیگران، این توهین، اهانت و گناه است، خدا نمی‌بخشد؛ از آن‌طرف هم اگر کسی بخواهد مخالفین را متهم کند به معامله‌گر با تحریم و کاسب تحریم، آن را هم خدا نمی‌بخشد، نه مخالف و نه موافق هیچ‌کدام دشمن این نظام نبودند، منتها این عزیزان ما، سهل اندیشی کردند، این برجام چه تصویب کنند و چه تصویب نکنند، اما یک جریانی است که عمق دارد و ممکن است عمقش فاجعه‌آمیز باشد.

 

در تمام طول این مدت از اول انقلاب سابقه ندارد یک موضوعی که در یک کمیسیون عادی مطرح می‌شود، برای این موضوع طرح بیاورند، منتظر نتیجه کمیسیون می‌مانند، یک موضوعی که سرنوشت کشور، درگیری کشور حداقل 15 سال با این موضوع، حتی سرنوشت انقلاب به این مسئله بستگی دارد، این را بیایند در 15 دقیقه جزئیاتش را تصویب کنند، این سهل اندیشی است، اگر به این سهل اندیشی توجه داشتند، خدا نمی‌بخشد، خدا نمی‌آمرزد؛ آخر این سهل اندیشی چه می‌شود؟ تصویب کنند که چه شود؟

 

در کجای طرح، راه نفوذ استکبار را بسته‌اید؟

می‌گویند ما در تمام بندهای این طرح همه‌چیز را در نظر گرفتیم، چی را در نظر گرفتید؟ مهم‌ترین بند این طرح، بند هشتم این طرح است، در بند هشتم این طرح، این‌ها تصویب کرده‌اند که «دولت و سایر دستگاه‌های حاکمیتی و عمومی موظف‌اند در چارچوب مصوبات شورای امنیت ملی، تدابیر لازم را در نظر بگیرند تا در اثر اجرایی شدن برجام، به‌هیچ‌وجه اجازه فرصت‌طلبی و سوءاستفاده در داخل کشور به آمریکا و دیگر دولت‌های خارجی داده نشود و فرصتی برای نفوذ یا سوءاستفاده سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و امنیتی در اختیار استکبار جهانی قرار نگیرد، همین کفایت می‌کند؟

 

باید برای بستن منافذ برجام، قانون تصویب شود

شورای عالی امنیت، اگر چیزی را تصویب کرد، به تأیید رهبری رسیده دیگر قانون مجلس لازم ندارد، دستگاه‌های حاکمیتی و دولتی هم خود این‌ها اعضای شورای عالی امنیت هستند، اگر این‌ها تشخیص ندادند این مورد، مورد سوءاستفاده استکبار جهانی است، آن زمان باید چه کرد؟ شما که 40 روز بررسی کرده بودید، آن نقطه‌هایی که در این برجام وجود دارد و ممکن است دشمن از این نقطه‌های نفوذ کند در جریان اقتصادی یا سیاسی کشور، این نقطه‌ها را تشخیص دادید، درآوردید و معلوم شده، الآن یک قانون برای بستن این منفذ بایستی تصویب می‌کردید نه یک کلیاتی که این‌جوری بخواهید به شورای امنیت و مردم توصیه کنید.

 

ببینید عزیزان، این واقعاً سهل اندیشی است، این دیگر مهم‌ترین بند ماده‌واحده است که تصویب کرده‌اند، این سهل اندیشی شد در این قضیه، ما با برجام نه موافقیم نه مخالف، مقام معظم رهبری هم به عهده مجلس گذاشتند، این حق مجلس است یا تصویب کند یا نکند، اما چرا این‌جور؟ چرا این‌جور به هم مالیدند؟

 

چرا مجلس اجازه طرح 170 سؤال نمایندگان را نداد؟

یک مسئله حیثیتی که تمام حیثت نظام، انقلاب، سرنوشت این انقلاب به این مسئله بستگی دارد، 40 روز هم نشسته‌اید روی آن کارکرده‌اید، باید به این کیفیت تمام کنید؟ 170 سؤال در مورد جزئیات این طرح در مجلس شورای اسلامی بوده که نمایندگان 170 سؤال داشتند و اجازه ندادند یکی از این سؤالات مطرح شود؟ مگر غار سیکلوب است اینجا یا مجلس شورای اسلامی است؟ چرا این‌جوری برخورد می‌شود؟

 

این سهل اندیشی است، سهل اندیشی، صحابی سیدالشهدا را که به کربلا آمده می‌فرستد به بیرون، حر مأمور عمر سعد و ابن زیاد را می‌آید می‌کند صحابی امام حسین (ع) واقع‌بینی، واقع‌بینی، مأمور عمر سعد و ابن زیاد را یاور امام حسین می‌کند که در طول تاریخ تا به امروز همه ابرار، همه نیکان حتی ائمه معصومین در مقابل قبرش بگویند «بابی و انت امی و نفسی و اهلی و مالی و اسرتی»، این واقع‌بینی است و سهل اندیشی، آن صحابه‌ای که با ابی‌عبدالله به کربلا آمده، از دستگاه سیدالشهدا بیرون می‌کند، سهل اندیشی این نتیجه را دارد.

 

مجلس شورای اسلامی گرفتار سهل اندیشی شد

اینجا متأسفانه مجلس شورای اسلامی ما گرفتار سهل اندیشی شد، حالا چه باید بکنیم؟ چه باید کرد؟ مهم این است که ما از روز اول پیروزی انقلاب، بعد از خدا، تکیه ما به بیداری شما و هوشیاری شما مردم بود، مقام معظم رهبری فرمودند برجام چه تصویب بشود، چه تصویب نشود، باید مردم بدانند آمریکا، دشمن غدار خدعه گر این نظام، انقلاب و این مردم است.

 

و در آینده هم با همه سهل اندیشی های نمایندگان در مجلس، هر جای بخواهد یک حرکتی، یک اجرایی باعث نفوذ دشمن داخل این کشور و مملکت شود، هم رهبر ما هوشیار و بیدار است و هم مردم ما در پشت سر رهبر بیدارند و شما دقیقاً مقابل قضیه می‌ایستید و تمام امید بعد از خدا، به بیداری و توجه شما مردم است.

 

 

بر گرفته از alamolhoda.com

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون