تاریخ خبر: کد خبر: 6699

درخواست 4وزیر دولت قبل درباره بابک زنجانی+تصویرنامه

تیم اقتصادی دولت‌ دهم طی نامه‌ای به دادستان کل کشور خواستار اطلاع‌رسانی شفاف دستگاه قضایی درباره مناسبات مالی شرکت امیرمنصور آریا و بابک زنجانی با دولت‌های مختلف شدند.

وزرای سابق اقتصاد و دارایی، راه و شهرسازی، نفت و صنعت، معدن و تجارت و معاون سابق برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور و محمود بهمنی٬ اعضای تیم اقتصادی دولت محمود احمدی‌نژاد با ارسال نامه‌ای مشترک خطاب به حجت‌الاسلام سیدابراهیم رییسی خواستار انتشار مناسبات مالی شرکت امیرمنصور آریا و بابک زنجانی با دولت‌ دهم شدند.

 

به گزارش رجانیوز به نقل از ایلنا متن این نامه که به امضای سیدشمس‌الدین حسینی، علی نیکزاد، رستم قاسمی و مهدی غضنفری٬ بهروز مرادی معاون سابق برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور و محمود بهمنی رئیس کل سابق بانک مرکزی امضاء شده  به شرح زیر است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

حضرت حجت‌الاسلام والمسلمین جناب آقای رئیسی

دادستان محترم کل کشور

با سلام و احترام

همان‌گونه که استحضار دارید اعضای هیئت دولت یازدهم با استفاده از هر فرصت و در مناسبت‌ها و مقاطع گوناگون و با بهانه‌های مختلف و با صراحت خدمتگزاران مردم در دولت دهم را به انواع اتهامات ناروا از جمله در موضوع شرکت امیرمنصور آریا و شخصی به نام آقای بابک زنجانی متهم می‌نمایند.

 

از جنابعالی به عنوان دادستان کل کشور که در جریان همه پرونده‌های مهم قضایی هستید٬ اکیدا درخواست دارد که هرنوع رابطه مالی بین امیر منصور آریا و آقای بابک زنجانی و هر گروه دیگر از این قبیل با هر یک از اعضای هیات دولت دهم و همچنین دیگر دولت‌ها را بدون ملاحظه و آشکارا و شفاف اعلام و ملت بزرگ را در جریان امر قرار دهید.

 

 امیدوار است با این اقدام ضمن صیانت از سلامت و پاکی خدمتگزاران صدیق ملت و حراست از خدمات ارزشمند نظام جمهوری اسلامی، معدود افراد متخلف نیز برای ملت شناسایی شوند.

 

توفیق جنابعالی را در انجام این مهم از خداوند منان مسئلت دارد و حق پاسخ‌گویی و پیگیری قضایی را برای خود محفوظ می دارد.

 

"والعاقبه لاهل التقوی"

 

تصویر نامه دولت دهم به بابک زنجانی

به گزارش ایلنا٬ این نامه احتمالا درپی اظهارات نماینده دادستان نگاشته شده است که در جلسه دوم رسیدگی به اتهامات بابک زنجانی گفته بود: «مدیران شرکت نیکو و HK می‌گویند FIB  از طریق سه وزیر مربوطه صنعت و معدن، اقتصاد و نفت و همچنین رئیس بانک مرکزی وقت (غضنفری، رستم قاسمی، بهمنی و حسینی) تایید شده بوده و امضای آنها در معتبر بودن این بانک وجود دارد.»

 

نماینده دادستان همچنین خاطرنشان کرده بود که «اویل سال ۹۱ که به خاطر تحریم در فروش محموله‌های نفتی با مشکل مواجه بودیم٬ مراجعه یک بانکدار خارجی به (ب ـ ز) یک فرصت طلایی محسوب می‌شد. (ب ـ ز) در جابجایی ارز برای مشتریان خاص خود٬ از جمله قرار‌گاه خاتم‌الانبیاء همکاری خاصی با برخی افراد داشته است.»

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون