تاریخ خبر: کد خبر: 6123

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با «قاصدنیوز» تاکید کرد/

توهین هیئت رئیسه مجلس به نمایندگان با عدم قرائت نامه درخواست آزمایش موشکی

پژمانفر تأکید کرد: به‌هرحال نمایندگان مردم تصمیم گیر هستند نه هیئت‌رئیسه و وقتی‌که بیش از 200نفر از نمایندگان نامه‌ای را امضا کرده، هیئت‌رئیسه حق ندارد این اقدام خلاف قانون را انجام دهد و به نظر من این توهین به‌تمامی امضاکنندگان بوده است.

توهین هیئت رئیسه مجلس به نمایندگان با عدم قرائت نامه درخواست آزمایش موشکی

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با «قاصدنیوز» با اشاره به تهدیدات اخیری که از سوی غربی‌ها پیرامون مسائل نظامی و موشکی جمهوری اسلامی ایران صورت گرفته است، گفت: نمایندگان مجلس در پاسخ به این تهدیدات بیانیه‌ای مبنی بر درخواست آزمایش موشکی را با امضای 204 نماینده تهیه کردند.

 

حجت الاسلام پژمانفر اضافه کرد: سابقه جریان استکبار نشان‌دهنده تضییع حقوق ملت ایران بوده است و از سویی قرار بوده است در مذاکرات به‌هیچ‌وجه در حوزه مسائل نظامی ما ورود نشود لذا برای اینکه در این موضوع اطمینان خاطری برای مردم به وجود بیاید، جمعی از نمایندگان در طی دو نامه که یکی با 30 امضا به رئیس‌جمهور محترم و دیگری با بیش از 200 امضا به رئیس ستاد کل نیروهای مسلح خواسته‌ شده بود رزمایشی موشکی برای راستی آزمایی و پاسخ به دشمنان برگزار کنند.

 

رئیس کمیته هنر و رسانه مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سؤال که چرا نامه ای با 204 امضا در صحن علنی قرائت نشد و آیا این موضوع پشت پرده‌ای دارد، گفت: این موضوع توسط هیئت‌رئیسه مجلس انجام‌شده است و به نظر این تصمیم غیرقانونی و خلاف آئین‌نامه بوده است.

 

پژمانفر اضافه کرد: آقای باهنر در این جلسه ریاست را بر عهده داشت و اعلام کرد که هیئت‌رئیسه اجازه طرح بیانیه را نداده است.

 

وی در پایان تأکید کرد: به‌هرحال نمایندگان مردم تصمیم گیر هستند نه هیئت‌رئیسه و وقتی‌که بیش از 200نفر از نمایندگان نامه‌ای را امضا کرده، هیئت‌رئیسه حق ندارد این اقدام خلاف قانون را انجام دهد و به نظر من این توهین به‌تمامی امضاکنندگان بوده است.

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون