تاریخ خبر: کد خبر: 5900

نامه وزارت ارشاد برای الزام رسانه‌ها به تمجید از توافق هسته‌ای

حمید رسایی اعلام کرد که وزارت ارشاد طی نامه‌ای رسانه‌ها را ملزم به تمجید از توافق هسته‌ای کرده است.

نامه وزارت ارشاد برای الزام رسانه‌ها به تمجید از توافق هسته‌ای

به گزارش قاصدنیوز، حجت‌الاسلام حمید رسایی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز پارلمان در تذکری نسبت به عدم ارائه متن برجام به نمایندگان مجلس انتقاد کرد و گفت: یک هفته است که متن جمع‌بندی مذاکرات توسط ظریف به مجلس ارائه شده اما این متن پر از غلط و ایراد است و جای سوال است که این افرادی که از مذاکرات تعریف و تمجید می‌کنند این متن ناقص را خوانده‌اند؟

 

وی اضافه کرد: ما متن انگلیسی را بررسی کردیم و چنین تعریف و تمجیدهایی در آن ندیدیم.

 

رسایی همچنین خاطرنشان کرد: وزارت ارشاد در نامه‌ای به رسانه‌ها اعلام کرده به دلیل مصوبه شورای عالی امنیت ملی، رسانه‌ها باید از جمع‌بندی مذاکرات تعریف و تمجید کنند و انتقاد نکنند.

 

«چطور با تاکید مقام معظم رهبری بر بررسی دقیق این متن، شورای عالی امنیت ملی چنین مصوبه‌ای دارد؟ قطعا چنین مصوبه‌ای وجود ندارد. همچنین چنین مصوبه‌ای به تایید مقام معظم رهبری نرسیده، چرا که بنده پیگیری کردم.»

 

حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد که ریاست جلسه را برعهده داشت در پاسخ به این تذکر گفت: متن برجام از پیچیدگی فنی، سیاسی و حقوقی برخوردار است و باید ترجمه این متن از بالاترین دقت برخوردار باشد.

 

وی افزود: به محض اینکه در همین روزها ترجمه رسمی و قطعی متن به دست ما برسد، آن را به صورت رسمی در اختیار نمایندگان قرار می‌دهیم.

 

احمد توکلی دیگر نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی هم در همین زمینه تاکید کرد: بنده تایید می‌کنم که چنین مصوبه‌ای وجود ندارد چرا که تحقیق کرده‌ام و می‌دانم که شورای عالی امنیت ملی چنین مصوبه‌ای برای انتقاد نکردن رسانه‌ها نداشته است.

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون