تاریخ خبر: کد خبر: 561

وزیر علوم به دیدار آیت الله علم الهدی رفت

ظهر دیروز(جمعه30خرداد) وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در جلسه‌ای کاری به دیدار آیت الله علم الهدی رفت.

وزیر علوم به دیدار آیت الله علم الهدی رفت

به گزارش قاصدنیوز به نقل از صبح توس،  رضا فرجی دانا وزیر علوم، تحقیقات و قناوری، ظهر امروز و در ادامه سفر یک روزه خود به مشهد، به دیدار آیت الله علم الهدی، امام جمعه مشهد رفت.

 

در این دیدار که حدود دو ساعت به طول انجامید، وزیر علوم گزارش کاملی از فعالیتهای انجام شده در وزارتخانه مطبوعش ارائه نمود.

 

گفتنی است، در این گزارش؛ توسعه ی کمی و کیفی دانشگاهها، بهبود رویه های جاری وزارتخانه، وضعیت تغییر در برخی متون دانشگاهی مورد بحث قرار گرفته است.

 

فرجی دانا، یکی از وزرای جنجالی دولت یازدهم است که پس از کسب رای اعتماد از مجلس برخی از انتصابات وی مورد سوال و چالش جدی قرار گرفت تا جایی که در انتصاب جعفر میلی منفرد به عنوان معاون آموزشی و جعفر توفیقی به عنوان مشاور ارشد وزارتخانه نقدهای جدی بر عملکرد وی ارائه شد.

 

وی چندی پس از این انتصابات به صحن علنی مجلس فراخوانده شد و ضمن مواجه شدن با مخالفت های مجلس در خصوص انتصابات اعلام کرد آن چه بر اساس اختیارات و طی مراحل قانونی انجام شده است را نقض نخواهد کرد.

 

بحث بر سر انتخاب رئیس دانشگاه تهران به عنوان تازه ترین چالش بوجود آمده میان وزارت علوم و مجلس است که غلامعلی حداد عادل ضمن اعلام مخالفت با اعلام فرد پیشنهادی (محمود نیلی احمدآبادی) اعلام کرده  که این انتخاب منجر به تیره شدن روابط میان مجلس و وزارت علوم می‌شود.

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون