تاریخ خبر: کد خبر: 5538

رئیس‌کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب تهران:

حکم مهدی هاشمی لازم‌الاجراست

رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب تهران با بیان اینکه حکم مهدی هاشمی لازم‌الاجراست گفت: پرونده برای اجرای حکم به دادسرای اجرای احکام ارسال شده است.

حکم مهدی هاشمی لازم‌الاجراست

به گزارش قاصدنیوز، عباس پوریانی رئیس‌کل دادگاه‌های عمومی انقلاب تهران در نشست خبری امروز خود با اصحاب رسانه در خصوص پرونده مهدی هاشمی گفت: در این پرونده رای در دادگاه بدوی صادر شد اما با اعتراض متهم و وکلای وی پرونده به دادگاه تجدید نظر رفت که در نهایت دادگاه تجدید نظر هم حکم قطعی را صادر کرد که حکم لازم‌الاجرا است و به دادسرای اجرای احکام ارسال شده است.

 

وی با اشاره به اینکه برخی افراد این صحبت را مطرح کردند که در پرونده مهدی هاشمی اعمال فشار صورت گرفته و قاضی تحت فشار بوده است گفت: بحث استقلال قاضی همواره مورد تاکید ریاست قوه قضاییه بوده است.

 

رئیس‌کل دادگاه‌های عمومی انقلاب تهران تصریح کرد: در هیچ کدام از پرونده‌های حساس به ویژه پرونده مهدی هاشمی بحث دخالت مسئولان به ویژه مسئولان دستگاه قضایی را نداشتیم و نداریم.

 

وی ادامه داد: تا آنجایی که اطلاع دارم و با قاضی رسیدگی‌کننده به پرونده مهدی هاشمی در دادگاه تجدید نظر صحبت کردم وی گفت که هیچ یک از مسئولین قوه قضاییه در مورد این پرونده از من سوال نکرد و هیچ کس دخالتی نداشت و قاضی استقلال کامل داشت.

 

وی در پاسخ به این سوال که جلسه بعدی دادگاه جیسون رضاییان چه زمانی برگزار می‌شود گفت: اعلام این گونه اخبار بر عهده سخنگوی قوه قضاییه است.

 

منبع:فارس

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون