تاریخ خبر: کد خبر: 553

جانشین سپاه قدس در مشهد: مهمترین آموزه شهدا این بود که رژیم صهیونیستی جغرافیایی ندارد

جانشین سپاه قدس در مشهد: مهمترین آموزه شهدا این بود که رژیم صهیونیستی جغرافیایی ندارد

به گزارش قاصدنیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم، سردار اسماعیل قاآنی بعدازظهر روز پنجشنبه(29خرداد)  در یادواره شهید سیدمحمود سبیلیان(قائم مقام اطلاعات سپاه منطقه خراسان و از بنیانگذاران سپاه قدس) در مرکز همایش‌های آستان قدس رضوی اظهار کرد: امروز اگر می‌بینید انقلاب بانشاط مانده و همه دنیا حتی دشمنان نسبت به این حرکت الهی عرض ارادت دارند به این دلیل است که ما در یک چارچوب محدود فکر نمی‌کردیم.

 

وی افزود: انقلاب اسلامی اثبات کرده است که مسلمان واقعی در اوج فشار و مشکلات از دیگران فراموش نمی‌کند، براساس ارزش دینی حرکت کرده است و شهید سبیلیان و امثال وی جلودار این حرکت بودند و به جنگ برکت دادند.

 

قاآنی خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی از ایران شروع شد و امروز به کشورهای دیگر کشیده شده است، هر کس که کارشناس باشد می‌فهمد که افغانستان جایی نیست که آمریکا در آن سرمایه گذاری کند، می‌فهمد که صدام و حزب بعث بهترین خدمتکاران آمریکا بودند، می‌فهمد که حوادث فلسطین و لبنان چرا این مشکلات را دارند و چه کسانی پشت پرده آن هستتد و حوادثی که امروز در منطقه است موضوع عراق و سوریه از کجا نشئت کرفته است.

 

وی تصریح کرد: هر که نگاه درستی داشته باشد می‌فهمد بحث اصلی، جمهوری اسلامی ایران است، با وجود اینکه همه فشارها و تهدیدها را در منطقه ما ایجاد کردند اما تمام موانعی که دشمن سر راه ایران گذاشته است نه تنها تبدیل به فرصت و ترقی ما شد بلکه عامل شکست دشمن گردید و جغرافیای کشور ما محدود به مرزها نبوده است و در تمام عرصه‌ها موفق عمل کرده‌ایم.

 

جانشین سپاه قدس عنوان کرد: هرکس می‌خواست از جنگ فرار کند رفت سمت ملی گرایی و ادعای کذب کرد.

 

قا آنی افزود: شهدا با مردانگی پای انقلاب ایستادند، شهید شدند، به ایران همه جانبه نگاه کردند و به سمت انقلاب و جامعه اسلامی حرکت کردند، امروز اگر می‌بینید که جریان‌های افراطی راه افتاده است برای این است که این انقلاب اسلامی جلو می‌رود و انقلاب نه تنها خود را بیمه کرده است بلکه راه بیمه کردن را به دیگر کشورها نشان داده است و شهید سبیلیان‌ها بنیانگذار این روش بودند.

 

وی اظهار کرد: شهدا با عمل خود آموختند اسرائیل در عرض چندین سال عمر نامبارک اشغالگری هیچ جغرافیایی ندارد، انقلاب در دهه فراگیریش چه اهمیتی برای جوامع اسلامی به وجود آورده است و دشمنان چقدر وضع ناامنی پیدا کرده‌اند؟ حتی وقتی به سمت لبنان تیراندازی می‌کنند خانه‌های خودشان نیز ناامن می‌شود.

 

قاآنی تصریح کرد: ارادت به محضر شهدا و شهید سبیلیان و یاد کنیم از شهدای جهان اسلام و باید گفت شهدای اسلام شهدای بیداری اسلامی هستند که مسیر بین المللی را باز کردند و طعم شیرین مسلمان واقعی بودن را چشیدند و به دیگران نیز آموختند و به برکت وجود شهدای عالی مقام، انقلاب با عظمت در دنیا پیش می‌رود و کسی نمی‌تواند مانع انقلاب اسلامی شود.

 

وی عنوان کرد: امروز در اتفاقات سوریه و عراق موانعی وجود دارد که طبیعی است، از مانع رد شدن سختی دارد و تا شهدای اسلام هستند و جوانانی که پای ولایت ایستاده اند کسی نمی‌تواند به انقلاب ضربه بزند و اینها هستند که رکن اصلی نظام را حفظ کرده‌اند، وجود امام خمینی(ره) این راه را در گذشته روشن نگاه داشت و امروز مقام معظم رهبری روشنگر این راه هستند.

 

 

در پايان اين مراسم از کتاب هاي «دعا کردم برنگردي» و «در خاطره مجنون» در وصف شهيد سبيليان رونمايي شد. همچنين تقدير از خانواده سرداران شهيد سيد محمود سبيليان و محمدناصر ناصري نيز بخشي از اين مراسم بود.

 

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون