تاریخ خبر: کد خبر: 552

خزاعی: آمریکایی ها برای خروج از افغانستان دست به دامان سپاه پاسداران شدند

یادواره شهید سیدمحمود سبیلیان (قائم مقام اطلاعات سپاه منطقه خراسان و از بنیانگذاران سپاه قدس) بعداز ظهر روز پنجشنبه(29خرداد) با حضور همرزمان این شهید و عموم مردم در مشهد برگزار شد.

خزاعی: آمریکایی ها برای خروج از افغانستان دست به دامان سپاه پاسداران شدند

به گزارش قاصدنیوز، دکتر محمد خزایی نماینده سابق جمهوری اسلامی در سازمان ملل و از همرزمان شهید سیدمحمود سبیلیان(قائم مقام اطلاعات سپاه منطقه خراسان و از بنیانگذاران سپاه قدس) بعداز ظهر روز پنجشنبه(29خرداد) در یادواره این شهید در محل سالن همایش‌های آستان قدس رضوی نکات زیر را اظهار نمود:

 

 • افتخار بسیار بزرگی است برای من که در کنار بارگاه علی بن موسی الرضا(ع)و به یاد شهید سید محمود سبیلیان بخواهم سخن بگویم. بدون هیچ تعارفی باید عرض کنم با وجود سابقه بسیار طولانی سخن گفتن وقتی در مراسم شهیدی حاضر می‌شوم سخن گفتن برایم سخت و احساس حقارت و کوچکی می‌کنم و حس می‌کنم که شاید از خاک پای به جامانده از این شهدا کمتر هستم.

 

 • گاهی در بعضی از مراسمات سخن گفتن برایم سخت می‌شود یکی مراسمی همچون این مراسم و مراسمات شهدا و دیگری زمانی که خدمت امام مشرف می‌شدم احساس می‌کردم از ناچیزی ذوب می‌شوم و یکی در هنگامی که در مقابل رهبری حاضر می‌شوم و اما وقتی پای امام و شهیدان می‌رسد حال و هوای ما کوچک‌تر می‌شود.

 

 •  مرحوم سبیلیان از دوران نوجوانی جوشش و خروش متفاوتی داشت و بنده نسبت به حالات روحی و جوششی که بود احساس حسرت و حقارت می‌کردم و با آن روحیه بود که از سبیلیان سردار شهید ساخت و از من مجسمه ای زنده. شهيد سبيليان حدود 6 سال از من کوچک تر بود و در دوران نوجواني و جواني همراه هم بوديم. جلساتي در منزل ايشان برگزار مي شد و هنوز به خوبي آخرين ديدار با او را به ياد دارم. شهيد سبيليان از همان نوجواني روحيات متفاوتي داشت و من به اخلاص او غبطه مي خوردم.

 

 • جنگ را دارای دو بعد است. دفاع مقدس یا جنگ که سردارانی بزرگی همچون سردار سبیلیان را با خودش برد یک ظاهر و یک باطن داشت که نیروی نظامی و تاکتیک‌ها بود که در ظاهر هر کس قوی‌تر بود باید می‌برد و باطن آن حضور داشتن افرادی همچون سبیلیان با ایمان بسیار بالا بود.

 

 • ما مانند ماهی که در داخل دریا افتاده‌ایم هستیم و گاهی حواسمان نیست چه اتفاقاتی در درون ایران می‌افتد که وقتی نام نیروی قدس و شخصیت‌هایی چون شهید سبیلیان و حاج قاسم در رسانه‌ها و اخبار دنیا مطرح می‌شود همه آنتن‌های سیاسی به سمت آن جذب می‌شوند.

 

 • شهيد سبيليان و ديگر شهداي ما جغرافياي سياسي جهان را تغيير دادند و من که بارها در جلسات شوراي امنيت سازمان ملل حضور داشته ام اين مطلب را عنوان مي کنم که شرايط گونه اي است که هرگاه نام سرداران و فرماندهان ارتش و سپاه در رسانه هاي جهان مطرح مي شود همه توجه ها را به خود جلب و محاسبات سياسي و نظامي جهان تغيير مي کند.

 

 • دستاوردهاي انقلاب اسلامي و دفاع مقدس، ايران اسلامي را به قدرت اول و تاثيرگذار در وضعيت ژئوپلتيک منطقه تبديل کرده است به گونه اي که حتي آمريکايي ها براي خروج از افغانستان دست به دامان سپاه پاسداران مي شوند.

 

 • آن چه به ايران اسلامي قوت داده است ايمان، تزکيه، اخلاق و تدين شهيدان ما بوده است. امروز نيز اگر مي خواهيم همچنان راه موفقيت را طي کنيم بايد جوانان ما مسير تزکيه نفس را طي کنند. همه شهدا دچار انقلاب درونی شدند.

 

 • ایمان به خدا، علم باوری و قدرت نظامی سه مولفه اساسی است که نیروهای سپاه را در داخل و خارج از مرزها نمایان کرده است و امروز شاهد این مسئله هستیم که هر کجا نام سپاه برده می‌شود بلافاصله محاسبات سیاسی در دنیا تغییر می‌کند.

 

 • باید ببینیم چه اتفاقی افتاده است که ایرانی که قدرت نظامی مطرحی در برابر دشمن تا دندان مسلح نداشت، توانست از 13 کشور اسیر بگیرد و هم اکنون حتی قدرتمندرین کشور یک قاره نمی تواند بدون در نظر گرفتن ایران در منطقه مهره چینی کند.

 

 •  امروز غربی‌ها حامیان اصلی گروه داعش هستند و از تحرکات آنها به صورت کامل در سوریه حمایت می‌کنند اما باید عنوان کرد که این تحرکات در آینده نزدیک دامنگیر خود آنها می‌شود و البته در این میان برخی رژیم‌های مرتجع منطقه نیز از تحرکات آنها حمایت می‌کنند.

 

 • زماني که نيويورک بودم يکي از مقامات آمريکايي به من اعلام کرد که اگر جمهوري اسلامي ايران در منطقه نبود ما به راحتي سوريه را بلعيده بوديم و وضعيت عراق هم متفاوت بود اما شما اجازه اين کار را نمي دهيد.

 

 •  ولایت فقیه تنها عامل موفقیت در برابر دشمنان است. ارتباط مردم با روحانیت و حضور نیروی متدین انقلابی و مبارزه با ایمان اجازه چنین کاری را به دشمنان نمی‌دهد.

 

 • باید بدانیم دشمن هیچگاه با ما مهربانی نخواهد کرد و مباحث مربوط به مسائل هسته ای نیز بهانه‌ای بیش نیست آنها از قدرت جمهوری اسلامی ایران هراس دارند. چرا که قدرت ایران بی‌تردید حرف اول را در جغرافیای سیاسی منطقه می‌زند.

 

 • اگر اين کشورها توان لازم را براي تعطيل کردن تاسيسات هسته اي ما داشتند پاي ميز مذاکره نمي نشستند اما آن ها به اهميت و قدرت نظام جمهوري اسلامي ايران پي برده اند.

 

برگرفته از خراسان، ایسنا و تسنیم

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون