تاریخ خبر: کد خبر: 479

تجمع «انصار حزب الله» در مقابل کنسولگری عراق + عکس

به گزارش قاصدنیوز، عصر دیروز تجمعی از سوی «انصار حزب الله مشهد» جهت اعلام آمادگی برای دفاع از عتبات عالیات و مردم عراق و مقابله با داعش در عراق در مقابل کنسولگری این کشور در خیابان فردوسی مشهد برگزار شد. برخی رخدادهای این تجمع بدین شرح است:

 

تجمع انصار حزب الله سفارت عراق داعش3

 

  • افرادی که در این تجمع حضور داشتند، پلاکاردهایی با مضامین «الموت للداعش»، «لبیک یا حسین»، «نحن معکم یا شعب العراق»، «بالروح بالدم نفدیک یا نجف»، «آل سعود یا یهود، جیش محمد سوف یعود»، «نحن معکم یا شعب سوریا» و پرچم‌هایی با نوشته‌های «یا حسین» و «یا مهدی (عج)» و پرچم حزب‌الله لبنان در دست داشتند.

 

تجمع انصار حزب الله سفارت عراق داعش9

 

  • «ما نگران هتک سامراییم، آماده اعزام به کربلاییم»، «الله اکبر»، «مرگ بر اسرائیل»، «مرگ بر تکفیری»، «شیعه آماده جنگی است که دیدن دارد، چند روزی است سَرم میل بریدن دارد» و « آل سعود خائن مرگت باد، ننگت باد» بیان می‌شد.

 

تجمع انصار حزب الله سفارت عراق داعش7

 

برادران معاون برنامه ریزی و توسعه شهری شهرداری مشهد در سخنانی گفت:

  • ما می‌خواهیم به دوستانمان در کنسولگری عراق بگوییم آمریکا پشت عربستان است، داعش دولت اسلامی شام و عراق هست اما اسلامش از نوع اسلام آمریکایی، وهابی و متحجر است. نباید برای مقابله با آن از آمریکا کمک بگیرید، آقای نوری مالکی نگو اگر آمریکا جواب نداد، بعد ایران! اول ایران. ما منتظریم آقای نوری مالکی درخواست کند و در صورتی که درخواست هم نکند قلب شیعه در کربلا و نجف است.
  • اگر برادران عراقی ما این اشتباه را نمی‌کردند که به ارتش اعتماد کنند، جیش المهدی، مقتدا، عمار حکیم و جریانات شیعه را حفظ می‌کردند و از وجود آیت‌الله سیستانی بهتر استفاده می‌کردند، این مشکلات به وجود نمی‌آمد. وقتی حرمت مرجعیت بشکند، این مشکلات پیش می‌آید. اگر تجربه ما را استفاده می‌کردید، ما در کنار ارتش‌مان سپاه داشتیم که کشور را در کنار ارتش محافظت می‌کرد.ارتشی که کشور را به خاطر پول بفروشد، نتیجه‌اش این می‌شود. اگر با محور مرجعیت وحدت می‌کردید، این مشکلات پیش نمی‌آمد؛ ما مقدمه ظهور را می‌بینیم و آمده‌ایم بگوییم ظهور حضرت مهدی نزدیک است به برکت خون‌هایی که ریخته شد.

 

تجمع انصار حزب الله سفارت عراق داعش11

 

تجمع انصار حزب الله سفارت عراق داعش1

 

 

تجمع انصار حزب الله سفارت عراق داعش4

تجمع انصار حزب الله سفارت عراق داعش5

تجمع انصار حزب الله سفارت عراق داعش10

در انتها تجمع‌کنندگان از مردم و دولت عراق خواستد با اتحاد و همدلی به ندای علما و مراجع گوش فرا دهند و همان‌طور که مراجع درخواست نموده‌اند، از هرگونه اقدامات قومی‌گرایانه یا طائفه‌ای که به وحدت ملی عراق لطمه وارد کند، اجتناب ورزند و به ‌گونه‌ای رفتار و عمل نمایند که پیوندهای محبت میان آنان با تمام اقشار مردم مستحکم‌تر شود.

 

برگرفته از ایسنا و صبح توس

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون