تاریخ خبر: کد خبر: 4495

کاروان روایت مقاومت دانشگاه خیام مشهد به کار خود پایان داد/

کاروان راهیان نوری با روایت فتنه88، حج خونین و مقاومت هسته ای در تهران و قم

کاروان روایت مقاومت با حضور در خیابان فردوسی به روایت عینی درگیری با منافقین سبز در این خیابان در ۲۲ بهمن سال ۱۳۸۸ پرداخت و پس از آن در محل پایگاه بسیج ۱۱۷ نینوا حاضر شد.

به گزارش «قاصدنیوز»، اولین کاروان «روایت مقاومت» پس از روایت گری بخش های مهمی از تاریخ انقلاب در شهرهای مختلف کشور، به کار خود پایان داد.

 

نخستین کاروان روایت مقاومت که متشکل از دانشجویان دانشگاه خیام مشهد حرکت خود را با حضور در مناطق حادثه ساز مشهد مقدس از جمله مزار شیخ بهایی در حرم، مسجد کرامت، میدان ده دی، خیابان بهار و... آغاز کرده بود ظهر دیروز به کار خود پایان داد.

روایت مقاومت

این کاروان پس از دیدار با آیت‌الله محمود رجبی، جانشین مؤسسه‌ی امام خمینی و عضو جامعه‌ی مدرسین حوزه‌ علمیه‌ قم راهی قم شد. کاروان روایت مقاومت پس از خروج از قم با حضور در ابتدای جاده‌ی تأسیسات غنی‌سازی فردو به روایت مقاومت هسته‌‌ایی و تطبیق آن با وقایع پایان جنگ هشت‌ساله همچون سقوط فاو پرداخت.

 

حضور در مرقد مطهر امام خمینی(قدس الله سره) و مزار شهداء نخستین برنامه‌ی این کاروان در بدو ورود به تهران بود. روایت عینی فاجعه‌ حج سال 66 از زبان اسماعیل اسدی، فرماندار وقت بروجن، روایت نبرد با تکفیری‌ها در عراق و سوریه توسط روح‌الله رفیعی مستندساز بحران، از دیگر برنامه‌های این کاروان در محل قطعه‌ی شهدای حج خونین بود. این کاروان با حضور بر مزار شهید امیرحسام ذوالعلی از شهدای فتنه‌ی سال هشتاد و هشت با خانواده‌ این شهید دیدار کرد.

 

سخنرانی حسین طلا، فرماند‌ار وقت تهران و وحید یامین‌پور استاد دانشگاه، در محل حسینیه‌ی هنر، با موضوع فتنه‌ سبز و امتدادهای آن در پرونده‌ی هسته‌ ای پایان‌بخش برنامه‌های این کاروان در روز نخست حضور در تهران بود.

 

زیارت بیت حضرت روح‌الله و حسینیه‌ جماران اولین برنامه‌ی این کاروان در آخرین روز حضور در تهران بود. محمد مهدی فاطمی صدر در محل این حسینیه‌ به سخنرانی با موضوع "اهل سنت خمینی" پرداخت و به تبیین خطرات جریان موسوم به "خط امامی‌ها" در حال و آینده‌ی انقلاب اسلامی پرداخت.

 

کاروان روایت مقاومت پس از آن با حضور در خیابان فردوسی به روایت عینی درگیری با منافقین سبز در این خیابان در ۲۲ بهمن سال ۱۳۸۸ پرداخت و پس از آن در محل پایگاه بسیج ۱۱۷ نینوا حاضر شد. دیدار از مسجد لولاگر، اقامه‌ی نماز، روایت حمله‌ فتنه گران به این مسجد و سخنرانی حمید داوودآبادی، محقق جنگ و نویسنده، درباره‌ی نسبت‌های منافقین سرخ و منافقین سبز با تکیه بر کتاب “چادر وحدت” آخرین برنامه‌ی کاروان روایت مقاومت در تهران بود.

 

کاروان روایت فتنه88

 

نخستین کاروان روایت مقاومت، یادمان شهید مدافع حرم، مهدی نوروزی، محصول طراحی مفهومی مدرسه‌ مطالعات نظری وتر و اجرای میدانی بسیج دانشجویی دانشگاه خیام بود که در قالب جدیدی از کاروان‌های راهیان نور طی هشت روز در استان‌های خراسان، خوزستان، قم و تهران برگزار شد.

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون