تاریخ خبر: کد خبر: 381

گزارش قاصدنیوز از همایش استانی سالگرد انتخاب رئیس جمهور + فیلم وعکس

جشن مردمی یا همایشی با امکانات دولتی برای حمایت از فتنه گران؟

حضور اتوبوسی از شهرستان ها با خودروهای دولتی، شعارهای ساختار شکنانه، استفاده از امکانات دولتی، حضور معنادار مدیران استانی، تبلیغات در محیط دانشگاه و... بخشی از حواشی این همایش بود.

به گزارش قاصدنیوز، گردهمایی سالگرد انتخاب حسن روحانی به عنوان رییس جمهور، در مشهد با نام جشن «امید و انتظار»در روز ولادت امام عصر(عج) با حواشی قابل تاملی برگزار گردید.

 

فیلم/ حواشی جشن امید و انتظار در مشهد

دانلود فیلم

 

این برنامه که بیشتر از یک جشن به یک میتینگ  سیاسی شباهت داشت در حالی برپا شد که با رجوع به حافظه سیاسی این سخن روحانی در تبلیغات انتخاباتی اش به خوبی به یاد می آید:«من به جوانان کشورم می‌گویم که اگر در انتخابات پیروز شوم علاقه‌ای به جشن گرفتن برای پیروزی ندارم، بلکه برای شاغل بودن مردم و بهبود و ارتقای رفاه زندگی آنان و رفع غم از چهره کارگران، ایجاد محیطی باصفا و علمی در دانشگاه‌ها و قرار دادن ایران در جایگاه پرغرور در دنیا و در هم شکستن تحریم وایجاد روابط خوب با دنیا و افزایش صادرات غیر نفتی و ایجاد احساس رضایت در مردم جشن خواهم گرفت.» (فیلم)

 

همچنین رئیس‌جمهور پنجشنبه گذشته در همایش «امید و انتظار » در تهران خطاب به حاضران در این جشن، گفت: این جشن، جشن ملتی و مردمی است که همه به آینده خود و کشورشان با امید به صحنه آمده‌اند اما عده‌ای، ولو اندک، با ادوات و ابزار تبلیغی فراوانی می‌خواهند این امید را در دل مردم کمرنگ کنند. بنابراین ما به همه آنهایی که راهی را برگزیده‌اند که با انتخاب مردم در تضاد است، اعلام می‌کنیم و مردم نیز برای همیشه اعلام کرده‌اند که خشونت و افراطی‌گری را قبول نداریم.

 

جشن امید و انتظار

 

با وجود اینکه اکثر جمعیت حاضر در این جشن با اتوبوس از شهرستان ها حضور به هم رسانده بودند، برگزاری این برنامه در تالار رازی دانشکده علوم پزشکی مشهد با ظرفیت محدود تالار بسیار قابل تامل بود.

همایش دولت امیدو و انتظار در مشهد 3

در ابتدای برنامه، شهناز رمارم عضو هیئت رئیسه پارلمان فرهنگیان خراسان رضوی و دبیر برگزاری این گردهمایی در سخنانی گفت: به مقام معظم رهبری بابت حق الناس دانستن رای مردم درود می فرستیم که باعث تحقق حماسه سیاسی شدند و طعم شیرین پیروزی را بر کاممان نشاندند.

 

وی در ادامه با اشاره به اینکه 24خرداد آمد تا اقتصاد و فرهنگ و سیاست نفس بکشد و حقد و غضب و دروغ رخت بر بندد و دوباره میزان رای ملت باشد، گفت: 24 خرداد فریاد ملتی است که از تحمیق و تهدید به تنگ آمده بودند!

 

 

در انتها وی اذعان کرد : این مراسم باشکوه با کار شبانه روزی و با هماهنگی با نماینده عالی دولت جناب آقای رشیدیان و فرماندار مشهد شکل گرفته است.

 

SRNltMXr9Rdr

 

در ادامه برنامه غیبی بعنوان نماینده شهرستان های ستاد انتخاباتی روحانی در خراسان رضوی به سخنرانی پرداخت. او در پاسخ به شعارهای ساختارشکنانه جمعی که خواستار رفع حصر سران فتنه شدند، گفت: شکی نیست و باید این اتفاق بیفتد. دیروز خوشبختانه صدا و سیمای جمهوری اسلامی در همایش ملی امید و انتظار  نتوانست این صدا را قطع کند و دکتر روحانی دیروز این قول را داد. بدانید که این بخشی از مطالبات ما است.

 

حصر

 

وی گفت: اینها از مُرده اصلاحات هم می ترسند.

 

نماینده شهرستان ها در همایش امید و انتظار با اشاره به جمله رهبر معظم انقلاب در چهاردهم خرداد سال جاری در حرم امام که فرموده بودند هر کس در مقابل دولت برآمده از رای مردم ایستادگی کند او فتنه گر است، گفت:  پیام ما این است که مردم در 24خرداد 92 به گفتمان روحانی رای دادند و تا آخر ایستاده اند و خواهان تغییرات جدی هستند.

 

 

سپس محمدعلی نجفی مشاور رئیس جمهور و رئیس سابق سازمان میراث فرهنگی و گردشگری به ایراد سخنرانی پرداخت.

 

وی در سخنای که بیشتر نقد گذشته بود گفت: در پیروزی 24 خرداد نقش اصلی را مردم داشتند لذا باید این اتفاق را تحلیل کرد، متاسفانه از رخداد سال گذشته تحلیل و درک درستی انجام نشده است، اولین نکته در مورد این انتخابات این است که انتخابات سال گذشته امید آفرین بود، در ایام انتخابات است که مردم برای برآوردن آرزوها و مطالبات خود امیدوار می‌شوند و این شور و شوق است که مردم را پای صندوق رای می‌آورد، با این حال پس از انتخابات سال 88 شور و شوق در بین مردم دیده نمی‌شد! و می‌رفت که سرمایه های اجتماعی تدریجی از دست برود و به ضعف کشیده شود، بیم آن می‌رفت جامعه ما که یک جامعه کنشگر بوده به یک جامعه تماشاگر بدل شود و این موضوع القای دشمن نیز بود. دشمنان می‌گفتند فرد دیگری که پس از دولت‌های نهم و دهم روی کار بیاید نیز همین مسیر را پیگیری می‌کند. یک دوقطبی خطرناک در کشور ایجاد شده بود، یک طرف این قطب جریانی تندرو بود و طرف دیگر برانداز خوانده می‌شد.

 

OAFPaEH6VIJj

 

 

مشاور رئیس جمهور افزود: عملکرد دولت گذشته باعث بی‌اعتمادی مردم شده بود. در آن دوران حاکمیت مدیریت شعاری و مبتنی بر توهم اعتماد به نظام را از مردم می‌گرفت. لذا یکی از دستاوردهای انتخابات 92 تغییر این شرایط نسبت به نظام بود. در بحث بین‌المللی هم دنیا در برابر ایران قرار داشت. از لحاظ شرایط تورمی در بدترین وضع بودیم.

 

 وزیر دولت اصلاحات گفت: رهبری باعث حضور پرشور مردم در انتخابات شدند، مردم در این انتخابات ثابت کردند که دوران پوپولیسم گذشته است. ما دنبال سه خروجی از این انتخابات بودیم، اول تغییر فضای بین‌المللی، این افرادی که دلواپس هستند، بدانند دلواپسی به وسواس می‌انجامد و وسواس یک بیماری روانی است. بازگرداندن آرامش به کشور دومین هدف بود که به واقع محقق شد، برنامه سوم برقراری گفتمان پیشرفت و توسعه بود که اتفاق افتاد. از همین حالا باید به دنبال  شکل‌دهی مجلسی بر مبنای اعتدال و عقلانیت باشیم. باید بدانیم که همه آنچه را که می‌خواهیم نمی‌توانیم ظرف دو سال بدست آوریم. اگر آقای روحانی به وعده‌های خود عمل کند مخالفین ایشان جایی در مجلس ندارند. 

 

 

حاشیه ها:

- در این برنامه محمدعلی نجفی معاون سابق و مشاور رئیس جمهور و نیز محمدعطریانفر روزنامه نگار و از مجرمان فتنه88 به عنوان میهمان ویژه حضور داشتند.

 

نجفی

 

حصر و فتنه

 

- لبافی مدیر کل میراث فرهنگی و احمدی مدیر کل تعاون استان، یوسفی معاون فرهنگی دانشگاه فردوسی به همراه چندی دیگر از مسئولان دولتی در این برنامه حضور داشتند.

 

- در داخل سالن شعارهای ساختار شکنانه ای همچون "یاحسین میرحسین" ، " اصلاحات زنده باد روحانی پاینده باد"، " پیام ما روشنه، حصر باید بشکنه" و... بدون ممانعت ومتاسفانه با همراهی برگزار کنندگان در حضور مسئولان رسمی استان سر داده شد.

 

- حضور چهره های شهرستانی، که از شهرهای مختلف با اتوبوس و مینی بوس حاضر شده بودند جلب توجه می نمود.

 

همایش دولت امیدو و انتظار در مشهد

 

- استفاده از اموال دولتی نیز در این مراسم مشهود بود. خودروهای پلاک دولتی در داخل حیاط مراسم وظیفه خدمت رسانی و توزیع ساندیس و کیک و آب معدنی را بر عهده داشتند. ماشین های آموزش و پرورش تبادکان، شهرداری سرخس، شهرداری خلیل آباد، میراث فرهنگی و... حضور داشتند.

 

همایش دولت امیدو و انتظار در مشهد 5

خودروی پلاک دولتی مشغول پخش پذیرایی در برنامه است(فیلم را در قسمت بالای خبر ببینید). پیدا کنید تناسب بنری که نصب شده است با این این خودرو!

 

همایش دولت امیدو و انتظار در مشهد 2

 

شهرداری خلیل آباد

 

 

همایش دولت امیدو و انتظار در مشهد 4

 

 

- از حواشی جالب این برنامه توزیع ساندیس های معروف! بین شرکت کنندگان بود.

 

همایش دولت امیدو و انتظار در مشهد 7

 

توزیع ساندیس همایش امید و انتظار

 

- روزنامه فرهیختگان که روزنامه رسمی دانشگاه آزاد می باشد در ویژه نامه ای به مناسبت سالگرد 24 خرداد و انتخاب حسن روحانی، ویژه نامه ای تمام رنگی در 4 صفحه برای این همایش در استان خراسان تولید و توزیع کرده بود.

 

- در ابتدای برنامه امیر کردی مداح مشهدی به مولودی خوانی پرداخت.

 

- این برنامه که توسط یک جریان سیاسی و بدون هیچ وابستگی دانشگاهی برگزار شده بود، تبلیغات خود را در مکان های مختلفی از دانشگاه فردوسی نصب کرده بود. همچنین بر روی پل های عابر پیاده سطح شهر و تلویزیون های شهری نیز تبلیغات این برنامه درج شده بود.

همایش دولت امیدو و انتظار در مشهد 6

 

 

 

 

 

پهمایش امید و انتظار در مشهد12

همایش امید و انتظار در مشهد11

 

همایش امید و انتظار در مشهد10

 

کلمات کلیدی

 • 4 2

  چی بگم!!!

 • محمد 5 3

  آقایان مسئولی که اونجا نشسته بودن با حضورشون مشروعیت دادن به اون شعارا.
  مسئولین دولتی باید جواب بِدَن بابت استفاده انتخاباتی از امکانات دولتی

 • پرنده 8 3

  به یاد سخن حضرت علی علیه السلام( یادگار بی بدیل تاریخ) که فرمودند
  آنها رو در باطل خود مصمم و شما رو در حق خویش سست میبینم......
  کاش وقت بیشتری برای دفاع از حق و جان فشانی برای آرمانهای مهدی موعود بگذاریم
  اونوقت دیگه این قارچ های سمی فضای رشد سالم رو متعفن نمیکنند....
  از تلاشتون بینهایت سپاسگذارم...

 • فرشاد 1 0

  تحمیق یعنی در یک کشور اسلامی برای رای آوردن از رنگ بنفش استفاده کردن، یعنی با لباس روحانیت کلید کائوچویی در دست گرفتن و خود را برای انتخابات خرج کردن یعنی شروع تبلیغات ریاست جمهوری در مکان مجلل و با تشریفات برگزار کردن و شعار امید به محرومان دادن

 • محمد 0 0

  برای دیدن باید مدیریت اکتسابی حداقل ده ساله داشت ای سخن چینان.....

ارسال نظر

تریبون