تاریخ خبر: کد خبر: 332

واکنش کیهان به دعوت فیلسوف آمریکایی در همایش فلسفه دین جهاددانشگاهی مشهد

وقتي در يک بيانيه حدودا ششصد کلمه‌اي، بيش از يکصد کلمه آن، توهين و آتشباري از عصبانيت و بکار بردن الفاظي مثل «جاهل، خبيث، کينه‌جو، خودسر، دروغ، کينه، نيرنگ‌ و...» باشد، به سادگي مي‌توان هم به عمق ادب و شخصيت نويسندگان بيانيه پي برد و هم از استواري دليل و منطق آنها خبردار شد!

واکنش کیهان به دعوت فیلسوف آمریکایی در همایش فلسفه دین جهاددانشگاهی مشهد

به گزارش قاصدنیوز، کیهان نوشت:

وقتي در يک بيانيه حدودا ششصد کلمه‌اي، بيش از يکصد کلمه آن، توهين و آتشباري از عصبانيت و بکار بردن الفاظي مثل «جاهل، خبيث، کينه‌جو، خودسر، دروغ، کينه، نيرنگ‌ و...» باشد، به سادگي مي‌توان هم به عمق ادب و شخصيت نويسندگان بيانيه پي برد و هم از استواري دليل و منطق آنها خبردار شد!

 

ماجرا به اعتراض مردم و علماي مشهد- و به تعبير برخي و از جمله بيانيه‌نويسان «عده‌اي بيکار و متوهم» - به سفر استاد دانشگاه و نويسنده آمريکايي به نام «جيمز کلي کلارک» باز مي‌گردد. کلارک محقق ارشد موسسه مذاهب کلارک کافمن در دانشگاه گرند رپيرز آمريکاست. او از مجريان پروژه «دين جهاني» است. پروژه‌اي که درصدد انحراف اديان آسماني و به ويژه اسلام از ماهيت اصلي خود و تبديل به ديني تازه يا همان «اسلام آمريکايي» است که امام راحل‌ بارها درباره خطر آن هشدار داده بودند. بر اساس اين پروژه - که کلارک يکي از تلاشگران اصلي تحقق آن است- دين هيچ نقشي در حاکميت ندارد و احکام اجتماعي مانند قصاص، ارث و... بايد از متون ديني حذف شوند! کلارک دراين‌باره تلاش کرده و از جمله درباره ارتداد از جامعه دين‌دار مي‌خواهد که منکران خدا را به رسميت شمرده و محترم بدارند! وي به همين دليل و به استناد يک گزارش حقوق بشري، ايران را ناقض حقوق‌بشر و حقوق اوليه انسان‌ها معرفي مي‌کند! او از مدافعين جدي همجنس‌بازي است و دراين‌باره رساله و گفتارهاي متعددي هم دارد و بارها به قوانين کشورهاي اسلامي که اين عمل شنيع را ممنوع مي‌دانند حمله کرده است. او در مقاله‌اي تحت عنوان «ازدواج همجنس‌بازان، عيسي چه مي‌کرد» خطاب به مسيحيان آمريکا مي‌نويسد: «مسيحيان نبايد عقايد خود را درباره ازدواج همجنس‌بازان به ديگران تحميل کنند! بلکه بايد از همجنسگرايان حمايت هم بکنند چرا که اگر مسيح امروز در ميان ما بود چنين مي‌کرد!» کلارک براي بقاي رژيم اسرائيل سعي بليغي براي آشتي! ميان مسلمانان و صهيونيست‌ها بعمل آورده و در کتاب فرزندان ابراهيم، آزادي و تساهل در عصر منازعات مذهبي تلاش‌هايش را تئوريزه مي‌کند. از ديد او نيم قرن کشتار مسلمين توسط رژيم اسرائيل، اختلافي مذهبي است و با آشتي و تساهل حل مي‌شود!


او که در آستانه انتخابات رياست‌جمهوري آمريکا در مقاله خود با عنوان «مهمترين موضوع سياسي امروز» سعي کرد نظر مردم و کانديداهاي رياست‌جمهوري آمريکا را به مسائل مهم جلب کند، امنيت اسرائيل را در زمره اين مسائل دانست و نوشت: «اگر حقوق برابر به عرب‌ها داده شود، چگونه اسرائيل مي‌تواند دولتي يهودي باقي بماند؟ اگر سرزمين‌هاي اشغالي حائلي ميان اسرائيلي‌ها و عرب‌هاي مسلح و بي‌شمار ] !![ نداشته باشد، چگونه اسرائيل کوچولو نسبت به امنيت خود اميد داشته باشد؟» او البته سه سال قبل هم مهمان کنفرانس «مواجهه با فردا» به ميزباني شيمون پرز در سرزمين‌هاي اشغالي بوده و به گفته خودش افرادي مثل توني بلر، نتانياهو، ناتان شارانسکي (رئيس آژانس يهود) و... از مدعوين و عوامل اصلي آن بوده‌اند.


اين فرد با چنين هويت و پيشينه‌اي - که بيشتر به يک مامور تمام‌عيار در حوزه انديشه و فلسفه اديان شباهت دارد- براي «بررسي و تبيين انديشه‌هاي شهيد مطهري» به ايران دعوت شده است!! بانيان اين همايش بنياد علمي فرهنگي استاد شهيد مطهري با همکاري مجمع عالي حکمت اسلامي و دبيرخانه شوراي انقلاب فرهنگي هستند! و جاي تاسف است که نام برخي چهره‌هاي موجه و نامدار در بين مسئولان اين مجموعه ديده مي‌شود.
اين شخص پس از «تبيين انديشه‌هاي شهيد مطهري»! راهي مشهد مي‌شود تا لابد در آنجا هم به تبيين سيره علمي و عملي امام رضا(ع) بپردازد!


امري که با هوشياري مردم و علماي مشهد - که هوشمندانه‌تر از قم عمل کردند- ناکام ماند و به لغو برنامه وي منتهي شد. پس از لغو اين برنامه، جهاد دانشگاهي مشهد - که متولي برنامه‌هاي مشهد جناب فيلسوف‌ حامي همجنس‌بازان است- مبادرت به انتشار فحش‌نامه‌اي تمام‌عيار عليه آنان که غيرت و دغدغه‌ ديني دارند نمود و بي‌محابا آنان را افراطي، جاهل، خبيث و... خواند! تاسف‌بار آنکه اين بيانيه از سوي يک تشکل دانشگاهي که بايد در قيد و بند انديشه و استدلال باشد صادر شد و تازه طي آن مخالفان بي‌سواد و نادان معرفي شده‌اند. اکنون بايد از دعوت‌کنندگان قم و جهاد مشهد که بيانيه سرشار از نزاکت و ادب صادر کرده پرسيد؛ اگر وي را با شناخت کامل دعوت کرده‌ايد، چرا از بيان عملکرد وي آشفته مي‌شويد و فحش‌نامه صادر مي‌کنيد؟! کدام نکته غامض و گفته نشده در انديشه شهيد مطهري است که توسط کلارک حامي رژيم صهيونيستي و مدافع همجنس‌بازان کشف و حل شد!؟ و اگر اهل انديشه نيستيد، چرا به آنان که از شما بيشتر مي‌دانند مي‌تازيد و توهين مي‌کنيد!؟ بايد دانست آمريکا سال‌هاست سعي در اجراي پروژه «اسلام رحماني» و نفي احکام اجتماعي و جهادي اسلام با بهره‌گيري از عناصر ضعيف‌النفس و بي‌سواد در سطح جهان دارد و رفت و آمد گاه و بيگاه عناصري چون کلارک با وساطت و دعوت برخي از همين گروه و پنهان داشتن هويت و ماهيت فکري و فردي مدعوين از بزرگان حوزه و دانشگاه و اهل انديشه صورت مي‌پذيرد تا همه‌چيز همانگونه که در بيانيه جهاد دانشگاهي مشهد هم گفته شده به نام بزرگان و در اصل به کام عوامل مستقيم و غيرمستقيم پروژه «اسلام رحماني» تمام شود. هوشياري بزرگان انديشه در حوزه و دانشگاه حداقل انتظار و عامل خنثي شدن اين روند شوم و بدفرجام است.

 

کلمات کلیدی

  • مصطفی 0 0

    البته که باید اینگونه رفتار کنند وهویت اصیلشان را در سایه اینگونه افراد، عیان کنند و حلقه مفقوده بازهم بصیرت است

ارسال نظر

تریبون