تاریخ خبر: کد خبر: 3246

شناسایی یک هواپیمای جاسوسی در مرزهای کشور

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء (ص) از شناسایی هواپیمای جاسوسی u2 در نزدیکی مرزهای کشور خبر داد.

شناسایی یک هواپیمای جاسوسی در مرزهای کشور

به گزارش قاصدنیوز، امیر سرتیپ فرزاد اسماعیلی در پنجمین سالگرد 44 شهید دانشکده فنی مشهد که در دانشگاه منظری مشهد مقدس برگزار شد گفت: جرقه اصلی شانزده آذر در سال 1332 توسط سه دانشجوی شهید دانشگاه تهران زده شد.

 

وی ادامه داد: دلیل این امر این بود که ایران آن زمان با بریتانیا رابطه نداشته باشد و نیکسون آمریکایی به ایران سفر نکند.

 

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء (ص) خاطرنشان کرد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی هرچه توانستند ما را تخریب کردند، اما ما غافل نبودیم، چراکه جمهوری اسلامی کارگاه انسان‌ساز امام راحل (ره) است.

 

امیر اسماعیلی تصریح کرد: دشمنان ما با یک دست کمک و با دست دیگر خنجر می‌زنند که نمونه آن مذاکرات هسته‌ای است که افکار مسئولان 1+5 تزلزل دارد که در مدت یکسال پیش چند بار حرف‌هایشان عوض شده و ثبات ندارند.

 

وی عنوان کرد: کار راهبردی را نمی‌شود در لحظه تصمیم‌گیری کرد که این بی‌ثباتی از افتخارات مستکبران و متجاوزان است، بسیجیان ما همان مسلمانان لشکر پیامبر اکرم(ص) هستند که لرزه بر وجود دشمنان می‌اندازند، چراکه ما در جنگ تحمیلی هشت سال دفاع مقدس تنها مقاومت کردیم و هیچ تاریخ‌نگاری ثبت نکرده است که جمهوری اسلامی کوچکترین ناجوانمردی انجام داده باشد.

 

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء (ص) در ارتباط با پدافند هوایی نیز بیان کرد: نوع حملات و دفاع نسبت به گذشته تغییر کرده است که بر همین اساس مقام معظم رهبری در سال 87 دستور تشکیل پدافند هوایی را صادر کردند و بعد از 6 سال امروز در یک هزار و 600 نقطه از ایران اسلامی سپاه و ارتش داخل قرار‌گاه‌های پدافند در دل کوه، صحرا و بیابان آماده مقابله با تهدیدات دشمن هستند.

 

امیر اسماعیلی تشریح کرد: پدافند 24 ساعته بدون توجه به هیچ عامل طبیعی آسمان کشور را رصد می‌کند، اگر لحظه‌ای غفلت کنیم ماجرای ایساف، بمب‌های هوایی و هواپیماربایی پیش می‌آید، پدافند باید در کسری از ثانیه اقدام کند و به دلیل حساسیت و اقدام مؤثر باید سیستم به‌روز داشته باشیم.

 

وی اضافه کرد: هفته گذشته هواپیمای جاسوسی u2 در نزدیکی مرز‌های کشور ما دیده شد که سامانه موشکی فعال شد و به آن اخطار دادیم که مجبور به برگشت شد، هواپیمای جاسوسی u2 که در هیچ‌کدام از کشورهای منطقه نباید دیده شود، اما با تجهیزات ما شناسایی شد.

 

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء(ص) همچنین در ارتباط با هرمس، چنین توضیح داد: هرمس مانند سوزنی در انبار کاه است و باید مواظب باشیم که برای انهدام آن برای مسافران هواپیماها اتفاقی نیفتد که با هماهنگی سپاه و ارتش این موضوع هم حل شد.

 

امیر اسماعیلی به روز دانشجو اشاره کرد و عنوان داشت: ما هرچه داریم از شهدا است، اما خیلی از این شهدا از دانشجویان و طلبه‌ها بودند که نشان می‌دهد همه چیز از دانشگاه شروع می‌شود که شهیدان زین‌الدین و اوحدی از نمونه‌های دانشگاه ما هستند.

 

وی تأکید کرد: زرق و برق دشمن تعیین‌کننده میدان نبرد نبوده، این را ما ثابت کردیم و دشمنان می‌دانند که اگر به جمهوری اسلامی ایران دست‌درازی کنند نابود می‌شوند و اگر بار دیگر توفیق دفاع پیدا کنیم از خداوند می‌خواهم شرمنده شهدا نشویم.

 

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الأنبیاء در پایان افزود: کشور‌های منطقه از متحدین فرا منطقه‌ای گله دارند که چرا هر روز به‌ وسیله‌ هواپیماها از آنها جاسوسی می‌شود، اما امروز هیچکس جرأت تجاوز به خاک ما را ندارد.

 

منبع: فارس

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون