تاریخ خبر: کد خبر: 301

مصاحبه اختصاصی قاصدنیوز با حجت الاسلام آقاتهرانی / ۱

رئیس جمهور سوگند خود را در مجلس فراموش نکند

حجت الاسلام مرتضی آقاتهرانی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در مصاحبه ای با قاصدنیوز در مشهد به سوالات خبرنگار ما در خصوص نظر رئیس جمهور درباره بهشت اجباری و مواضع دوگانه مسئولان فرهنگی گفت پاسخ گفت:

رئیس جمهور سوگند خود را در مجلس فراموش نکند

حجت الاسلام مرتضی آقاتهرانی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در مصاحبه ای با قاصدنیوز در مشهد به سوالات خبرنگار ما در خصوص نظر رئیس جمهور درباره بهشت اجباری و مواضع دوگانه مسئولان فرهنگی گفت پاسخ گفت:

 

نظر شما درباره سخنان جناب آقای رئیس جمهور که گفته بودند «بگذاریم مردم راه بهشت را خودشان انتخاب کنند» چیست؟

یک وقتی گفتند «اعتدال» ولی آن را معنا نکردند. در خاطر دارم که عده ای از رهبر معظم انقلاب پرسیدند که این اعتدال یعنی چه؟ ایشان فرمودند: بروید از همان شخصی که گفته است بپرسید. خیلی چیزها می گویند، که مفهوم آن‌ها معلوم نیست! اگر منظور این است که دولتمردان وظیفه ندارند، که دارند و این، شانه خالی کردن از وظایف است. باید بروند و ببینند که در مجلس چه قسم هایی خورده اند. اگر منظور از این اظهار نظر این است که کسی را به زور به بهشت ببرید، که اصلا  ما چنین چیزی در اسلام نداریم. بلکه اسلام دینی است که اعلام کرده " ادعوا الی الله علی بصیره " - بخوانید به سوی خدا با بصیرت و بینش و با بینایی- ؛ اگر منظور این است که بصیرت دهی نکنیم، این هم غلط است. آیا ما وظیفه نداریم که کسی را دعوت کنیم به بهشت؟ اگر نداریم پس قرآن چه می گوید؟ اصلا  قرآن برای چیست؟ آیا پیامبر مسئول بشارت و انذار نبوده است؟  حال باید بگویند منظور کدام است؟ باید از خودشان پرسید که منظور مدنظر خود را دقیقا مشخص کنند.

 

شنیده می شود مواضع مسئولین فرهنگی دولت در رو و پشت پرده متفاوت است. برخی اوقات می گویند منظورمان این نبوده و نمی خواستیم این اتفاق بیفتد، ولی وقتی مواضع رسمی شان منتشر می شود اثری از این ابراز اشتباه وجود ندارد. در این باره مثال های مختلفی وجود دارد. آیا این به یک نوع مواضع دوگانه برای به دست آوردن دل همه گروه ها نیست؟

روزهای اول ودوم، ممکن است بگوییم که خطا کرد، اشتباه کرد، منظوری نداشت، ولی آرام آرام انسان می تواند رفتار افراد در دولت و وزرا را قضاوت کند و اینکه دولت چه اندازه در جهت دغدغه هایی که حضرت آقا می فرمایند و اسلام ادعا می کند، حرکت می کنند.

 

این ها چیزی نیست که قابل اغماض باشد. بالاخره این دولت می خواهد چهارسال حکومت کند. تا الان یک چهارمش در حال اتمام است. این موضوع قابل بررسی و اندازه گیری است که چقدر به مطالبات مقام ولایت، علی الخصوص در مباحث فرهنگی اهمیت داده ایم و چقدر پشت گوش انداخته ایم؟ چون فرهنگ یک بحث زیر بنایی است، خودش را نشان می دهد. اگر کسی در این جهت(که شما گفتید) برنامه ریزی کند خودش را خیلی زود نشان می دهد.

 

 

مرتبط:

- نظر رهبر انقلاب درباره شعار اعتدال دولت یازدهم

- متن سوگند رئیس جمهور در مجلس شورای اسلامی / فیلم سوگند

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون