تاریخ خبر: کد خبر: 2910

محمد فرهادی؛ کاندیدای جدید وزارت علوم

حسن روحانی رئیس‌جمهور صبح امروز در نامه‌ای به رئیس مجلس شورای اسلامی «محمد فرهادی» را به عنوان وزیر پیشنهادی علوم، تحقیقات و فناوری معرفی کرد.

محمد فرهادی؛ کاندیدای جدید وزارت علوم
به گزارش قاصد نیوز ، حسن روحانی رئیس‌جمهور صبح امروز در نامه‌ای به رئیس مجلس شورای اسلامی «محمد فرهادی» را به عنوان وزیر پیشنهادی علوم، تحقیقات و فناوری معرفی کرد.
 
 
فرهادی پنجمین گزینه دولت برای تصدی وزارت علوم تحقیقات و فناوری است. روز گذشته مجلس با صلاحیت و برنامه فخرالدین احمدی‌دانش‌آشتیانی برای وزارت علوم مخالفت کرد.
محمد فرهادی در حال حاضر رییس جمعیت هلال‌احمر است.
 
 

*سوابق پنجمین گزینه پیشنهادی دولت برای وزارت علوم

محمد فرهادی متولد سال 1328 از شهرستان شاهرود است. این گزینه پیشنهادی دولت برای وزارت علوم در سال 1347 وارد دانشگاه فرودسی مشهد شده است و دوره طب عمومی و تخصصی را در همان دانشگاه گذرانده است.

 

وی در سال 1359 به عنوان متخصص گوش و حلق و بینی فارغ‌التحصیل شد و در حال حاضر جراح و متخصص گوش و حلق و بینی و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران است.

 

*چهره ماندگار سال 89 

فرهادی در سابقه خود ضمن برعهده داشتن مسئولیت وزارت فرهنگ و آموزش عالی طی سال‌های 1364 تا 1368 وزیر بهداشت دولت خاتمی نیز بوده است.

 

از دیگر سمت‌های وی رئیس دانشگاه تهران، قائم مقام سازمان هلال احمر، مشاور وزیر و دبیر شورای آموزش پزشکی کشور است. او همچنین، ریاست «صندوق حمایت از پژوهشگران کشور» را از سال 1382 تا بهمن 1389 بر عهده داشته است. وی همچنین در سال 89 بعنوان چهره ماندگار معرفی شد.

 
منبع: خبرگزاری فارس

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون