تاریخ خبر: کد خبر: 2894

آمار بازی دولتی ها با استخدامی های دولت گذشته

با گذشت حدود پانزده ماه از فعالیت دولت از سوی معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی ، سه رقم درباره میزان استخدام‌های دولت سابق مطرح شده است:‌650 هزار نفر، بیش از یک میلیون نفر و 894 هزار نفر!!

به گزارش قاصد نیوز، معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی دولت یازدهم که طی چند ماه پیش رقم استخدام‌های غیرقانونی در دولت سابق را 400 هزار نفر اعلام کرده بود، جدیدا این رقم را بالاتر برده است.


محمود عسگری آزاد که سرپرستی معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی دولت یازدهم را عهده‌دار است، 25 تیرماه امسال با حضور در مجلس اعلام کرد: در طی دوران دولت های نهم و دهم 650 هزار نفر به استخدام دولت درآمده‌اند که از این تعداد 400 هزار نفر بدون آزمون و مصاحبه توسط دولت جذب شده‌اند.


این خبر با عناوینی چون استخدام غیرقانونی 400 هزار نفر در دولت احمدی‌نژاد در بسیاری از سایت‌ها و روزنامه‌های حامی دولت منتشر شد و رسانه‌های زنجیره‌ای از آن به عنوان سند جدیدی از مفاسد عظیم اقتصادی دولت سابق، یاد کردند.
 

 

روزنامه شرق

 

در همان زمان، انتقادات کارشناسی به اظهارات آقای عسگری آزاد مطرح شد؛ مثلا این که بسیاری از این رقم 400 هزار استخدامی، تغییر وضعیت نیروهای شرکتی به نیروهای قرارداد مستقیم با دستگاه‌های دولتی بوده است که مانع تداوم اجحاف در حق این قشر شد.


کارشناسان گفتند که هرچند اشکالات و سوء مدیریت‌های دولت سابق به هیچ عنوان قابل چشم‌پوشی نیست؛ اما انصافاً باید یکی از خدمات دولت سابق را تغییر وضعیت نیروهای شرکتی به نیروهای قراردادی دانست که دولت یازدهم آن‌طور که از سخنان عسگری آزاد برمی‌آید، آن اقدام را کاملاً نادرست می‌داند.


پس از این انتقادات، معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی دولت یازدهم مجددا در اواسط مردادماه در اطلاعیه‌ای بر مواضع خود تاکید و آمار جدیدی را مطرح کرد که طبق آن رقم استخدامی‌های 8 سال دولت سابق را بیش از یک میلیون نفر عنوان کرد.
 


* تغییر ارقام

اما در جدیدترین تحول در این ماجرا، آقای عسگری آزاد طی روزهای اخیر رقم جدیدی از استخدام‌های دولت سابق را مطرح کرده است. وی رقم استخدام‌ها در دولت‌های نهم و دهم را 894 هزار نفر عنوان کرده و گفته است:‌ متاسفانه اکثر آنها فاقد شرایط لازم و بدون طی مراحل قانونی جذب دولت شده‌اند و درست است که برای جمعی شغل ایجاده شده ولی پرسش اساسی این است که آیا این استخدام فقط حق این افراد بوده است؟


 

سومین رقم اعلامی دولت یازدهم درباره استخدامی‌های دولت قبل


با گذشت حدود پانزده ماه از فعالیت دولت از سوی معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی ، سه رقم درباره میزان استخدام‌های دولت سابق مطرح شده است:‌650 هزار نفر، بیش از یک میلیون نفر و 894 هزار نفر!!

 
منبع: مشرق

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون