تاریخ خبر: کد خبر: 2749

حاشیه‌هایی از نمایشگاه مطبوعات تهران

نخستین نمایشگاه مطبوعات دولت یازدهم، در حالی آغاز به کار کرده که پیش از این دولت روحانی به واسطه عدم برگزاری این نمایشگاه در سال گذشته به شدت تحت فشار منتقدین قرار گرفته بود.

به گزارش قاصدنیوز، بیستمین نمایشگاه مطبوعات از 17 آبان کار خود را آغاز کرد. نمایشگاهی که سال گذشته برگزار نشد تا موجی از انتقادات در سال اول جلوس روحانی بر سکان هدایت دولت متوجه او شود.

 

البته این نمایشگاه هر ساله با حواشی عجیب و غریب روبرو بود و امسال نیز این اولین نمایشگاه مطبوعات در دومین سال دولت یازدهم از این قاعده مستثنی نیست.

 

حواشی روز اول نمایشگاه

از حواشی روز اول نمایشگاه و مراسم افتتاحیه می توان به بسته بودن درب اصلی مترو مصلی به سمت نمایشگاه، عدم استقرار تعداد مکفی خودرو جهت حمل و نقل بازدیدکنندگان، گرم بودن و عدم نور کافی در سالن مراسم افتتاحیه، عدم تکمیل برخی از غرفه همزمان با مراسم افتتاحیه و انصراف برخی مبوعات ورزشی از نمایشگاه به دلیل جانمایی مناسب اشاره کرد.

 

نمایشگاه مطبوعاتی که اینترنت ندارد!

البته عدم وجود اسنترنت مناسب یکی از اصلی ترین مشکلات روز اول نمایشگاه به حساب می آمد. با وجود وعده معاونت مطبوعاتی در ارائه خدمات مناسب به رسانه ها در نمایشگاه مطبوعات مشکل نبود زیرساخت اینترنت پرسرعت به معضل جدی روز اول نمایشگاه بدل شده بود. نکتاه جالب توجه در این بین واکنش مسئولان نمایشگاه بود که گفته بودند: رسانه ها به فکر باشند!

 

پخش کلیپ سران فتنه مقابل برخی غرفه ها

اما در ادامه این حواشی از مصلی تهران خبر می رسد که برخی غرفه ها مانند غرفه روزنامه بهار و ماهنامهم نسیم بیداری اقدام به پخش کلیپ هایی از سران فتنه کرده اند. اقدامی که با واکنش برخی بازدیدکنندگان نیز روبرو شده اما مسئولان نمایشگاه همچنان هیچ اقدام در خور شانی صورت نداده اند.

 

روز دوم نمایشگاه:

 

* هادی حیدری کاریکاتوریست اصلاح طلب در غرفه خط خطی گفت: علت به نتیجه رسیدن اعتراضات سال88 کودتای سپاه و سرکوب مردم توسط این نهاد نظامی بود. وی در بخش دیگری از صحبت هایش در این غرفه گفت: ریشه مشکلات امروز جامعه در تصمیمات نسنجیده سید احمد خمینی و هاشمی رفسنجانی است.

 

* یکی از نکات قابل توجه در نمایشگاه بکارگیری اداره ارشاد استان کردستان، در مقابل غرفه خود از عبارت "دبیرخانه کنگره بین المللی امام شافعی" است. مسئولان این غرفه که سنی مذهب هستند اعلام کرده اند که قرار است با دعوت از کشورهای دیگر توسط این اداره، دبیرخانه امام شافعی راه اندازی گردد.

 

* توزیع سری کامل فصل نامه "ندای اسلام" حاوی سخنان و مقالات مولوی عبدالحمید و محمد حسین گرگیج به صورت رایگان

(پس از اطلاع رسانی، معاون وزیر ارشاد دستور جمع آوری دو مورد فوق را به حراست نمایشگاه ابلاغ کرد)

 

* حضور همزمان برخی چهره های نزدیک به جریان انحرافی در نمایشگاه مطبوعات؛ بهمن شریف زاده، عبدالرضا داوری، عبدالرضا سلطانی، محمدرضا سرو دلیر و وحید شاکری از نمایشگاه مطبوعات بصورت همزمان بازدید کردند.

 

* محمدعلی وکیلی مدیرمسئول روزنامه ابتکار در بیستمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها ادعا کرد: با وجود اینکه امام راحل از مخفیگاه بنی صدر خبر داشتند اما مدارا و سعه صدر ایشان مانع از دستگیری بنی صدر و موجب فرار وی به خارج از کشور شد.

 

* حضور علی یونسی مشاور رئیس جمهور در نمایشگاه، یکی از پرحاشیه ترین اتفاقات نمایشگاه مطبوعات تا این لحظه بوده است. وی به رسانه های ارزشی اعتراض و در صحبت هایی از اظهارات موهن سعید حجاریان دفاع می کرد.

 

* فرزند علی صالح آبادی مدیر مسئول هفته نامه ستاره صبح با اعلام این خبر که این هفته نامه در روزهای آتی به روزنامه تبدیل خواهد شد گفت: خیلی ها به ما تذکر می دهند که مراقب باشید مثل روزنامه آسمان توقیف نشوید. / تنها مرجع تقلیدی که با ما ارتباط دارد و نشریه مارا رصد می کند آقای صانعی می باشد.

 

به نظر می رسد با حجم حاشیه هایی که در روزهای ابتدایی از مصلی تهران مخابره می شود، می توان پیش بینی کرد اولین نمایشگاه مطبوعات در دومین سال حیات دولت یازدهم یکی از پرحاشیه ترین نمایشگاه های مطبوعات پس از انقلاب لقب بگیرد.

 

منبع: سراج 24

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون