تاریخ خبر: کد خبر: 2637

آمریکا از زمان شروع مذاکرات به دنبال تحقیر ملت ایران است/ صحبت امام حسین(ع) با عمر ابن سعد مذاکره نبود

حجت الاسلام روحانی: از زمانی که مذاکره شروع شده است دولت آمریکا با حرص وخشم بیشتری سعی دارد تا ملت ایران را تحقیر کند، آنان به دنبال این هستند که قدرت معنوی مردم را سلب کنند تا جوانان نسبت به ارزش‌های انقلاب بی‌تفاوت باشند و در مقابل هیچ خیانتی عکس العمل نشان ندهند.

 آمریکا از زمان شروع مذاکرات به دنبال تحقیر ملت ایران است/ صحبت امام حسین(ع) با عمر ابن سعد مذاکره نبود

به گزارش قاصدنیوز، حجت الاسلام حمید روحانی رئیس سابق مرکز اسناد انقلاب اسلامی دیروز در دانشگاه بین المللی امام رضا(ع) مشهد درجمع دانشجویان گفت: رمز موفقیت امام خمینی (ره) در پیروزی انقلاب اسلامی ایران در این نکته نهفته است که راه امام حسین(ع) را به کار بستند و پیام عاشورای حسینی را درک کردند.

 

وی افزود: امام خمینی(ره) پیام عاشورا را به درستی به مردم ایران انتقال داد و مردم توانستند این پیام را به درستی درک کنند و با پیروی از امام خمینی (ره) انقلاب اسلامی را در جهان به وجود آورند.

 

حجت الاسلام روحانی در ادامه با بیان این مطلب که در زمان پهلوی نهضت امام حسین(ع) به دست فراموشی سپرده شده و پیروی از امام حسین(ع) تنها محدود به عزاداری بود افزود: قصد نداریم تا عزاداری روز عاشورا را مورد نکوهش قرار بدهیم، همه بدانند که این عزاداری سبب بقای دین شده؛ اما این را باید بدانیم که محدود کردن راه سیدالشهداء به همین عزاداری‌ها جفا است.

 

این کارشناس سیاسی به دست‌های مرموزی که تلاش کردند تا کاری کنند که راه امام حسین(ع) فراموش شود اشاره کرد وگفت: امام خمینی (ره) دوباره توانست در زمانی که راه سیدالشهدا به فراموشی سپرده شده دوباره درمیان مردم ایران آن را احیا کند.

 

این کارشناس مسائل سیاسی با یادآوری این مطلب که مردم هنگامی که راه حسین (ع) را درک کردند، حسین گونه نظام یزیدی را در کشور سرنگون کردند اضافه کرد: مردم ایران  هنگامی که حسین زمانه خود راشناختند از تمام هستی خود گذشتند زیرا راه امام حسین(ع) را دریافته بودند.

 

امام خمینی(ره) یکی از وطن‌خواهان سرسخت وجدی بودند

 

روحانی با تاکید بر اینکه برای مقابله با استکبار ودیکتاتور باید دور اندیش بود افزود: در مکتب حسین(ع)  نباید مسائل را آنی دید بلکه آنچه مهم است، ادای تکلیف است.

 

روحانی به تحمیل کاپیتالاسیون در دوران پهلوی اشاره کرد و افزود: در زمان کاپیتولاسیون امام خمینی(ره) تنها کسی بود که سکوت نکرد و بدون وحشت از تهدید آمریکایی‌ها در روز چهار آبان سال 43 در قم آن سخنرانی تاریخی را علیه شاه و آمریکا کردند که همین امر باعث تبعیت ایشان توسط ماموران شاه به ترکیه شد.

 

وی ادامه داد: در همین زمان نهادها وافراد سیاسی  بودند که دم از میهن پرستی می‌زدنند؛ اما در برابر این فاجعه دردناک سکوت کردند و چون این افراد راه سیدالشهداء را درک نکرده بودند بنابراین اعتقاد داشتند که  آمریکا یک ابرقدرت است و نمی‌شود  در برابر او ایستادگی کرد.

 

این کارشناس مسائل سیاسی همچنین درباره وطن‌خواهی امام خمینی (ره) خاطرنشان کرد: برخی اینگونه در بین مردم القاء کردند که امام خمینی(ره) تنها به اسلام توجه داشتند، در صورتی که امام یکی از وطن‌خواهان سرسخت وجدی بودند و آنانی که خود را وطن‌پرست می‌دانستند در میدان عمل منافع شخصی خود را به منافع کشور ترجیح می‌دادند.

 

روحانی درادامه به مصاحبه بازرگان مبنی بر اینکه "ما اسلام را برای ایران می‌خواهیم وروح الله ایران را برای اسلام می‌خواهد"اشاره کرد وگفت: اسلام از ایران جدا نیست، کسی که اسلام را به درستی بشناسد می‌توانند از وطن خود دفاع کند، کسانی که از اسلام درکی نداشته‌اند ودم از وطن‌پرستی می‌زدند در بهبوهه‌ی انقلاب و دروران دفاع مقدس وکاپیتولاسیون سکوت کردند وکاری انجام ندادند.

 

امام خمینی(ره) در راه مبارزه با استکبار ودفاع از اسلام و ایران اهل شعار نبودند

 

این کارشناس مسائل سیاسی با اضافه کردن این مطلب که امام خمینی(ره) در راه مبارزه با استکبار ودفاع از اسلام و ایران اهل شعار نبودندادامه داد: کسانی در هنگام دفاع وکاپتولاسیون سکوت کردند آینده‌نگر نبودند ونتیجه‌ آنی می‌خواستند.

 

وی تبعید امام به ترکیه را درسال 43 زمینه پیروزی انقلاب اسلامی دانست وگفت: نتیجه نفرتی که در سایه روشنگری امام در بین ملت شکل گرفته بود، حماسی سیاسی پیروزی انقلاب اسلامی را رقم زد.

 

حجت الاسلام روحانی درباره نتسخیر لانه جاسوسی توسط دانشجویان پیرو امام گفت: یکی از خصلت‌های آمریکا، تحقیر ملت‌های دیگر است. بعد از پیروزی انقلاب، آمریکا قصد داشت تا برای نهادینه کردن قدرت خود و حفظ منافع در داخل ایران دوباره برگردد که دانشجویان پیرو امام سفارت آمریکا را در تهران تسخیر کردند که دولت موقت بلافاصله استعفا داد زیرا اعتقاد داشت که با آمریکا نمی‌شود مبارزه کرد و امام در پیامی این اتفاق را انقلابی بزرگتر از انقلاب اول دانستند زیرا این حادثه باعث قطع دست استکبار برای همیشه از کشورمان شده بود.

 

کسانی زمزمه می‌کنند که بدون آمریکا نمی‌توانیم به جلو حرکت کنیم!!!

 

وی با بیان این مطلب که هنوز هستند کسانی که با مکتب حسین(ع) بیگانه‌اند اضافه کرد: بعداز 35 سال که از پیروزی انقلاب اسلامی می‌گذرد و ملتی که با مقاومت وبصیرت توانسته در زمینه تکنولوژی، نظامی و صنعتی پیشرفت داشته باشد و کشور خود را اداره کند کسانی زمزمه می‌کنند که بدون آمریکا نمی‌توانیم به جلو حرکت کنیم.

 

روحانی افزود: این افراد به جای اینکه پیرو راه امام حسین(ع) باشند پیرو راه یزیدند و به ظاهر شعار انقلابی می‌دهند ولی خود را پیرو رهبری می‌دانند و از خانوادهای شهدا تجلیل می‌کند؛ اما در عمل می‌بینیم که راه یزیدیان را در پیش گرفته‌اند.    

 

این کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به اینکه این افراد به راه امام حسین(ع) پشت کرده‌اند بیان داشت: این افراد با کمال وقاحت می‌گویند که امام حسین(ع) اهل مذاکره با یزید بود و می‌خواهند راه امام حسین(ع) را در میان مردم مخدوش کنند.

 

صحبت امام حسین(ع) با عمر ابن سعد مذاکره نبود

 

وی تصریح کرد: نتیجه خودخواهی‌ها و مقدم داشتن منافع خود بر منافع کشور این است که با دشمن تعامل کند و راه امام حسین(ع) را زیر سوال ببرند.

 

روحانی به ارشاد عمر ابن سعد  توسط امام حسین(ع) اشاره کرد و گفت: امام حسین(ع) برای مذاکره، با عمر سعد صحبت نکرد بلکه برای ارشاد و هدایت او بود و امام حسین(ع) تا آخرین لحظه حتی زمانی که تمام یارانش به شهادت رسیده بودند برای هدایت انسان‌ها سخنرانی کرد؛ زیرا این یکی از وظایف ولی و امام است که مردم را ارشاد کند.

 

 وی با بیان این مطلب که این صحبت امام حسین(ع) با عمر ابن سعد مذاکره نبود بلکه نصیحت وارشاد او بود بیان  داشت: کسانی که دارای روحیه رفاه طلبی هستند و هدفشان حفظ قدرت و منافع  شخصی است می‌خواهند راه امام حسین (ع) را بی رهرو سازند.

 

 این کارشناس مسائل با اشاره براینکه استعمار جهانی منافع ملتهارا در نظر نمیگیرد بیان داشت: استکبار جهانی منافع کشورهای دیگر را در نظر نمیگیرد وبقای خود را در نابودی دیگر ملتها می‌بیند.

 

 وی ادامه داد: آمریکا از انسان‌های هوشیار و آگاه وحشت دارد و دولت‌هایی که توسط مردم به قدرت برسند آمریکا هیچگاه با آنان رابط دوستی برقرار نمی‌کند بلکه تلاش می‌کند تا آن دولت را از بین ببرد؛ حکومت‌هایی مانند عربستان سعودی که برآمده از مردم این کشور نیستند موجب تایید شده آمریکا هستند.

 

روحانی افزود: آمریکا برای اینکه بتواند برکشورها حاکم باشد سعی می‌کند تا کاپیتالاسیون را در آن کشورها احیا کند تا ملت‌ها را تحقیر کند.

 

این کارشناس سیاسی بیان داشت: از زمانی که مذاکره شروع شده است دولت آمریکا با حرص وخشم بیشتری سعی دارد تا ملت ایران را تحقیر کند، آنان به دنبال این هستند که قدرت معنوی مردم را سلب کنند تا جوانان نسبت به ارزش‌های انقلاب بی‌تفاوت باشند و در مقابل هیچ خیانتی عکس العمل نشان ندهند.

 

وی در پایان گفت: آنچه می‌تواند ملت ایران را از گزند دشمنان حفظ کند ولایت مداری، راه حسین(ع) را رفتن و به فرمان رهبر گوش کردن است، وظیفه ماست که مکتب سیدالشهدء را بشناسیم وبکار بریم.

 

منبع: خبرگزاری دانشجو

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون