تاریخ خبر: کد خبر: 2562

تصویب دو ماده دیگر از طرح امر به معروف در مجلس

مجلس شورای اسلامی، در جریان بررسی طرح حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر دو بند دیگر از این طرح را تصویب کردند

به گزارش قاصدنیوز، مجلس شورای اسلامی، در جریان بررسی طرح حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر،‌ ماده 15 آن را با 117 رأی موافق، 15 رأی مخالف و 13 رأی ممتنع از مجموع 208 نماینده حاضر در صحن به تصویب رساندند. در ماده 15 این طرح آمده است، سازمان های مردم نهادی که اساسنامه آنها در زمینه امر به معروف و نهی از منکر به ثبت رسیده می توانند در مورد جرائم ارتکابی موضوع این قانون اعلام جرم نموده و در تمام مراحل دادرسی جهت اقامه دلیل شرکت کنند

 

همچنین ماده 16 این طرح با 139 رأی موافق، 19 رأی مخالف و 5 رأی ممتنع از مجموع 211 نماینده حاضر با ماده 16 این طرح موافقت کردند.

 

براساس ماده 16 این طرح، هرگاه به فردی که در مقام اجرای امر به معروف و نهی از منکر موضوع این قانون اقدام می کند، آسیب جسمی و یا جانی وارد شود؛ حسب مورد مشمول قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران مصوب 1391.10.2 مجمع تشخیص مصلحت نظام و سایر قوانین و مقررات مرتبط می باشد.

 

در تبصره 1 این طرح آمده است که حکم این ماده به افرادی که پیش از تصویب این قانون مورد آسیب جسمی یا جانی قرار گرفته اند نیز تسری پیدا می کند.

 

همچنین در تبصره 2 آمده است احراز شهادت یا جانبازی توسط کمیته کشوری متشکل از نمایندگان قوه قضاییه، نیروی انتظامی، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، بنیاد شهید و امور ایثارگران و ستاد امر به معروف و نهی از منکر صورت می گیرد. آیین نامه این تبصره ظرف شش ماه از تاریخ تصویب این قانون توسط ستاد امر به معروف و نهی از منکر پیشنهاد می شود و به تصویب هیات وزیران می رسد.

 

منبع: خبرگزاری مجلس

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون