تاریخ خبر: کد خبر: 2385

اعدام شیخ نمر برای رژیم آل سعود عواقب سختی به دنبال دارد

در بخشی از این بیانیه آمده است: به‌طور قطع اعدام این عالم برای رژیم آل سعود عواقب سختی به دنبال دارد. از دستگاه دیپلماسی کشور می‌خواهیم به منظور آزادی سریع وی اقدامات لازم را به عمل آورد

اعدام شیخ نمر برای رژیم آل سعود عواقب سختی به دنبال دارد

به گزارش قاصدنیوز ، شورای تبین مواضع بسیج دانشجویی خراسان رضوی در محکومیت اعدام شیخ نمر بیانیه صادر کرد. در بخشی از این بیانیه آمده است: به‌طور قطع اعدام این عالم برای رژیم آل سعود عواقب سختی به دنبال دارد. از دستگاه دیپلماسی کشور می‌خواهیم به منظور آزادی سریع وی اقدامات لازم را به عمل آورد

 

متن این بیانیه به شرح ذیل است:

 

باسمه تعالی

وَسَیَعْلَمُ الَّذِینَ ظَلَمُوا أَیَّ مُنقَلَبٍ یَنقَلِبُون

بار دیگر چهره پلید، ضد دین و ضد انسانی وهابیت پرده از رخ خود برداشته و انسان‌های بیگناه را که داعیه اسلام خواهی حقیقی یعنی اسلام ناب محمدی(ص) دارند را در پس اوج کینه و قساوت خود نسبت به دوستداران و ارادتمندان خاندان پیامبر(ص) و اهل بیت عصمت و طهارت(ع) با احکامی ضددین و ضد شرع مقدس اسلام محکوم و برای خاموش کردن ندای برحق آنان حکم اعدام را که شایسته خاندان سفاک سعودی است؛ جاری می‌کنند. این اولین جنایت این رژیم وهابی نیست بلکه سال‌ها با مسلمانان جهان و شیعیان مخالفت کرده‌ و همدست کسانی همچون اسرائیل غاصب و آمریکای جنایت‌کار است.

آنچه در زمان حاضر در کشور عربستان و برخی از کشور های عربی دیگر می‌گذرد بیانگر این حقیقت است که ملتهای مسلمان و امت اسلامی بتدریج بیدار شده‌اند. امروز دیگر تسلط بر ملتهای مسلمان، مانند بعد از جنگ اول جهانی و در دورانهای طولانىِ قرن نوزدهم و بیستم میلادی نیست. بیداری وارد امت اسلامی شده و رسوخ و نفوذ کرده است. در بعضی از کشورها هم این بیداری به انقلاب تبدیل شد و رژیمهای فاسد و وابسته را تغییر داده است.

استکبار و دست نشاندگان آنها در منطقه از کلمه‌ی «بیداری اسلامی» می ترسند و با ابزارهای مختلف سعی درسرکوب کردن آن و در صورت عدم نتیجه سعی بر انحراف آن از مسیر اصلی اهداف انقلاب دارند که این بار درعربستان، با صدور حکم اعدام روحانی مظلوم شیخ نمر باقرالنمر صورت گرفته است. و البته نمونه های دیگر آن در مصر، بحرین و دیگر کشورهای منطقه به وضوح قابل مشاهده است.

اختلاف افکنی بین برادران شیعه و سنی توسط وهابیت با تحریک عوامل استکبار و حمایت دولت های دست نشانده آنها در منطقه و تلاش برای از بین بردن وحدت بین شیعه و سنی یکی از اهداف پلید این رژیم ظالم و سفاک است که نه تنها در منطقه از طرف برخی از کشورهای مرتد، مرتجع و لاابالی عرب، بلکه از حمایت های شیطان بزرگ آمریکا، خونخوارتین رژیم غاصب، اسراییل و دولت خبیث انگلیس روباه صفت و حیله گر برخوردارند. اینکه مردمان آزادی‌خواه، دیکتاتورهایشان را نمی‌خواهند؛ سیطره دست‌نشاندگان و طواغیت را بر خود، دیگر تاب نمی‌آورند؛ از فقر و عقب‌ماندگی و تحقیر و وابستگی به ستوه آمده‌اند؛ همه اینها نشان از بیداری ملت ها در برابر ظلم طاغوتیان زمان در این برهه از تاریخ، ناکارآمدی نظام سلطه و تمایل شدید ملت ها به ویژه جوانان به دین مبین اسلام و شریعت اسلامی دارد.

شیخ نمر باقر النمر، صدای شیعیان مظلومی است که در سایه طاغوت و حکومت شیطان با درد و رنج فراوان زندگی می‌کنند؛ فریاد کودکان و نوجوانانی‌ست که صدای پدرانشان بریده شده است؛ ندای زنانی‌ست که از حقوق اولیه خود محرومند و آه دل مادرانی‌ست که فرزندانشان در کنج زندان‌های آل سعود گرفتارند.

بی‌تردید هدف از اعلام این حکم در این برهه از زمان، مبارزه با بیداری اسلامی و تحولاّت مهم منطقه است. پیروزی‌های مسلمانان در یمن، ناکامی آمریکا و هم‌پیمانانش در سوریه، لبنان و عراق و زوال قریب‌الوقوع گروه‌های تکفیری همچون داعش موجب شده تا استکبار جهانی با فشار بر دولت عربستان و رویه‌ای که رژیم آل‌سعود در پیش گرفته است، شیعیان حجاز را ناامید سازد، غافل از آنکه شیعیان مظلوم این کشور و دیگر نقاط جهان، راه سید‌الشهدا(ع) را با تمام قدرت می‌پیمایند و در برابر استکبار جهانی و ایادی منطقه‌ای آن، خواهند ایستاد و بطور قطع اعدام این شیخ مجاهد و دربند برای رژیم آل سعود عواقب سختی به دنبال دارد.

ما دانشجویان انقلابی در ایران اسلامی هم‌راستا با حرکت اسلامی، شیعی درعربستان و در راستای اجرای فرامین مقام عظمای ولایت ضمن حمایت هم جانبه از حرکت انقلابی مجاهد نستوه عالم شیعه شیخ «نمر باقر النمر» اقدام آل سعود را محکوم نموده و از دستگاه دیپلماسی کشور خواستاریم به منظور آزادی سریع وی اقدامات لازم را به عمل آورند.

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان خراسان رضوی

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون