تاریخ خبر: کد خبر: 120

آیت الله علم الهدی در دیدار با دانشجویان:

کاری کنید که از وجودتان دو تکه استخوان باقی بماند / افراد ضدارزشی تا پای شکم و شهوت خود بیشتر جلو نمی‌آیند

امام جمعه مشهد در پاسخ استادی که گفت چرا فضای دانشگاهی می‌تواند جولانگاه اساتید غیرارزشی برای مطالبات سیاسی‌شان شود، گفت: متاسفانه در صورتی که رئیس دانشگاه خود را در برابر مافوق خود یعنی وزیر مسئول می‌داند و وزیر نیز شخصی است که سیاسی بوده و دانشگاه را جایگاه مطالبات سیاسی خود می‌کند، طبیعی است که کار چگونه پیش می‌رود.

کاری کنید که از وجودتان دو تکه استخوان باقی بماند / افراد ضدارزشی تا پای شکم و شهوت خود بیشتر جلو نمی‌آیند

به گزارش قاصدنیوز، آیت الله علم الهدی دیروز در جمع دانشجویان دانشگاه علوم پایه دانشگاه آزاد مشهد در سالن جلسات دفتر امام جمعه مشهد نکاتی را بیان داشتند. اهم این مطالب به نقل از خبرگزاری دانشجو مشهد بدین شرح است:

 

 • قشر نخبه و آکادمیک ما در مقطع حساسی قرار گرفته‌اند و آن این که دنیا با یک برنامه بسیار نرم بر سر ملت ایران ریخته و تنها روزنه نجات بخش نیز برای ما دانشجویان هستند.

 

 • جریان‌هایی که در این انقلاب با تجربه جلو آمده‌اند، افق دید نسل جدید را ندارند. اکثر انسان‌هایی که دوران شاه انقلاب و جنگ را درک کرده‌اند دارای سن‌های بالای 50 و 60 سال هستند که متاسفانه با نسل رویشی جامعه هم افق نیستند.

 

 • فاصله بالای سنی میان نسل اول انقلاب و نسل کنونی تا حدودی برای ما مشکلاتی ایجاد می کند. نمی‌خواهم بگویم نسل گذشته نسل رویشی امروز را درک نمی‌کند؛ اما موقعیت تجربه‌ای که امروز نسل رویشی و جوان ما با آن روبرو هستند را نداشته و نمی‌توانند با آن انس بگیرند.

 

 • نخبگان نسل کنونی شما جوان‌های دانشجو هستید و در نتیجه روزنه امید برای ایران اسلامی بوده و از طریق بینش، بصیرت، گرایش دینی و مطالبه‌گری‌های خود می‌توانید بدنه انقلاب را مراقبت کنید.

 

 • جوانان فرهیخته قائمی برای توسعه ارزش‌های دینی هستند. ما به عنوان افرادی که از بالا به بدنه نسل رویشی نگاه می‌کنیم به خوبی متوجه می شویم که تا چه اندازه شما می‌توانید برای انقلاب نقش آفرین باشید. پس بهتر است قدر خود را بدانید و سعی کنید از جایگاهی که دارید در مسیر رفع مشکلات جامعه اسلامی استفاده کنید.

 

 • مشکل امروز جامعه دانشگاهی را حضور اساتیدی با رویکرد غیرصادقانه است. خوشبختانه در جامعه دانشگاهی ما نخبگان خوبی در حوزه دینی و سیاسی وجود دارند که اگر بخواهیم وجود چنین نخبگانی را خصوصا در حوزه سیاسی با دانشجویان آکادمیک جهان مقایسه کنیم به قوت می‌توانیم بگوییم در هیچ کجای دنیا دانشجویانی با چنین رشد سیاسی وجود ندارند.

 

 • در جامعه دانشجویی جهان سوم به هیچ عنوان دانشجویانی فرهیخته مانند ایران در جریان‌های سیاسی وجود ندارند. در کشورهای پیشرفته جهان مانند آمریکا نیز می‌بینیم قشر آکادمیک آنها در دست صهیونیست‌ها جابه‌جا می‌شوند و به هر سو که آنها می‌خواهند کشیده می‌شوند.

 

 • جایگاه بینش سیاسی قشر آکادمیک ما در جهان بی‌نظیر است. دشمن امروز به طور مستقیم در ارائه افکار و اندیشه‌های خود وارد نمی‌شود و در جامعه دانشگاهی به صورت خیلی صریح حرف‌های خود را نمی‌زند و این مشکلی است که ما امروز در جامعه دانشگاهی از سوی اساتید و برخی دانشجویان با آن روبرو هستیم.

 

 • 23 سال تجربه مدیریت دانشگاهی دارم.در سال‌های ابتدایی انقلاب در دانشکده علوم سیاسی دانشگاه امام صادق (ع)، اساتید در کلاس بحث توسعه سیاسی مطالب و مبانی خود را آزادانه و واضح بیان می‌کردند و ما نیز بر سر مواضع آنها بحث می‌کردیم.

 

 • در آن زمان هر کس از مبانی خاص خود دفاع می کرد و مبانی و اصول طرف مقابل مورد تحقیر و توهین قرار نمی‌داد؛ اما متاسفانه امروز اوضاع کمی تفاوت کرده است و در محیط دانشگاه افراد ضدارزشی نمی‌آیند صریح و شفاف حرف خود را بگویند و دست به توهین و تحقیر و هوچی‌گری می‌زنند.

 

 • امام جمعه مشهد در ادامه با انتقاد از اساتیدی که در حوزه مبانی خود به جای دفاع از اصول خود به تمسخر طرف مقابل می پردازند، گفت: امروز اساتید و دانشجویان ضدارزشی با عملیات روانی در ابتدا مبانی دینی و ارزشی را سرکوب و سپس با مسخره کردن و توهین فرد مقابل را به عنوان یک انسان خشن و غیرمنطقی جلوه و در انتها حرف ناحق خود را حق جلوه می‌دهند.

  استدلال و منطق در دفاعیه این گونه اساتید جایگاهی ندارد. اگر ما بتوانیم در جامعه دانشگاهی تا این اندازه موثر باشیم که اجازه ندهیم دانشجویان سوژه عملیات روانی اساتید و سخنرانان غیرارزشی شوند ، موفق بود‌ه‌ایم.

 

 • افرادی که امروز در حوزه باطل حرف‌های خود را می‌زنند نسبت به دانشجویان ارزشی دارای توان مطالعاتی و تحقیقاتی کمتری هستند.

 

 • فردی که در برابر حرف‌های منطقی و مستدلانه شما دست به تمسخر و تحقیر می‌زند در صورتی که شما کمی مقاومت خود را بیشتر کنید، به دلیل نداشتن پشتوانه تحقیقاتی و اطلاعاتی سریع میدان را خالی و با شکست روبرو می‌شود.

 

 • متاسفانه اساتید جوان امروزی یا غرب زده هستند و یا دچار انحراف شده‌اند. متاسفانه اساتید ضدارزشی امروز به دلیل اینکه در جامعه انقلابی رشد کرده‌اند، حاضر نیستند مانند اساتید ضدارزشی اوایل انقلاب بگویند که از دین چیزی نمی‌دانیم بلکه با مسخره کردن نیروهای ارزشی حرف خود را می‌زنند.

 

 •  مشکل کنونی در جامعه دانشگاهی را حضور حرکات جریان‌های سیاسی براساس عملیات روانی است. سخنران و یا استاد ضدارزشی که استدلال‌های اساسی انقلاب را بدون استدلال و منطق مورد هجوم قرار می‌دهد، اگر از همان ابتدا در برابرش با استدلال ایستادگی کنید 60 درصد توان او فلج می‌شود.

 

 • تمام تلاش خود را بکنید تا در برابر دین و انقلاب خود به عنوان یک مهره اساسی محافظت کرده و اجازه ندهید افکار نادرست هجمه‌ای به ارزش‌های انقلاب وارد کند.

 

 • رزمنده جبهه دفاع مقدس به روی مین می‌رفت.کاری کنید که از وجودتان دو تکه استخوان باقی بماند زیرا این افرادی که امروز به عنوان سخنران ضدارزشی در دانشگاه‌ها پشت تریبون می‌روند توپ تو خالی هستند و تا پای شکم و شهوت خود بیشتر جلو نمی‌آیند.

 

 •  این ما هستیم که تا پای جان در پای اعتقاد خود می‌ایستیم. زمانی که یک فرد ضدارزشی و ضدانقلابی موقعیت خودش را در خطر ببیند ایستادگی نمی کند، زیرا اعتقادش بر مبنای اصول شیطانی است و تا جایی که منافعش حفظ شود مقاومت می‌کند و آنجا که باید از خود گذشتگی کند به دلیل بی‌مبنا بودن خواسته‌اش فرار می‌کند.

 

 • ناتوی فرهنگی یعنی تشکیلات نظامی، چند بعدی و چند ملیتی بر سر یک ملت. شما بدانید حمله نظامی دشمن در جبهه فرهنگی یعنی ریختن هزار نفر بر سر صد نفر و این یعنی اینکه هر یک نفر از سوی ده نفر هجمه می‌شود.
  آن گاه که رهبر انقلاب می گویند ناتوی فرهنگی یعنی اینکه تمام جهان بر سر جوانان ما ریخته است تا فکر عقیده و اعتقاد او را از او بگیرند.

 

 • نباید ناامید بود و باید از خداوند استمداد خواست. همه چیز این کشور و ملت در دست خداوند است. ما باید در موضع مقابله با دشمنان خداوند ایستادگی کنیم و بقیه چیزها را به دست خداوند بسپاریم.

 

 • امام جمعه مشهد در پاسخ استادی که گفت چرا فضای دانشگاهی می‌تواند جولانگاه اساتید غیرارزشی برای مطالبات سیاسی‌شان شود، گفت: متاسفانه در صورتی که رئیس دانشگاه خود را در برابر مافوق خود یعنی وزیر مسئول می‌داند و وزیر نیز شخصی است که سیاسی بوده و دانشگاه را جایگاه مطالبات سیاسی خود می‌کند، طبیعی است که کار چگونه پیش می‌رود.

  آقای وزیری را که از یک جریان سیاسی با هزار کلک می‌آورندش بالا، می‌تواند دانشگاه با این عظمت رازیر پای جریانات سیاسی بریزد  و اندیشه‌های خود را با این اساس جلو ببرد در صورتی که دانشگاهی موفق است که وزارتخانه آن مطالبات رهبر را دنبال کندو نگران چیزی غیر از این نباشد.

 

 •  دستوراتی که امام خامنه‌ای در خصوص مشکلات کشور به شکل سند ابلاغ می‌شود تنها دستور نیست بلکه ایشان به زیبایی چگونگی انجام آن دستور را نیز می‌گویند و اگر کسی بخواهد در این کشور کار کند مطمئن باشید دعای خیر رهبر و همه دلسوزان نظام کار او را به پیش خواهد برد.

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون