تاریخ خبر: کد خبر: 579

۶تیر | مراسم چهلمین روز ارتحال آیت‌الله دهشت

6تیر|مراسم چهلمین روز ارتحال آیت‌الله دهشت

۶تیر | مراسم چهلمین روز ارتحال آیت‌الله دهشت

مجتبی دهشت، فرزند مرحوم آیت‌الله غلامرضا دهشت در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از خراسان رضوی، از برگزاری مراسم بزرگداشت چهلمین روز ارتحال آیت‌الله غلامرضا دهشت روز جمعه، ششم تیر‌ در مشهد خبر داد.

دهشت افزود: مجلس ویژه آقایان و بانوان از ساعت 9 الی 11 صبح روز جمعه، ششم تیر‌ در حسینیه تهرانی‌ها واقع در خیابان آخوند خراسانی مشهد برگزار می‌شود.

بر اساس این گزارش، آیت‌الله غلامرضا دهشت در سال 1316 هجری شمسی در خانواده‌ای عالم، زاهد و متقی دیده به جهان گشود، ایشان در عمر بابرکتشان اسوه مجاهدت در تعلیم و تبلیغ بود و عالمی با‌اخلاص، شخصیتی دوراندیش و نیکوکار به‌شمار می‌رود.

این عالم بزرگوار مؤسس مدارس شهید مطهری و مؤسسه خیریه آل مهدی(عج) تحت پوشش حسینیه تهرانی‌ها بود و دارالقرآن 14 معصوم در سال 1385 با پیگیری این عالم ربانی در مشهد بنیانگذاری شد.

از جمله فعالیت‌های این مؤسسه، تحت پوشش قرار دادن بیش از پنج هزار قرآن‌آموز نیازمند و 20 واحد آموزشی قرآنی در نقاط محروم اطراف مشهد جهت حفظ عقاید اسلامی و ترویج قرآن‌آموزی و تأسیس سه هزار ساختمان تحت سرپرستی دارالقرآن 14 معصوم(ع) به کوشش آیت‌الله دهشت بوده است.

آیت‌الله دهشت قبل از انقلاب اسلامی هم‌درس و هم‌مباحثه با رهبر معظم انقلاب بوده‌اند و در کنار ایشان به مبارزه و خدمت به نهضت تلاش کردند.
ایشان همچنین پس از پیروزی انقلاب در مسیر نهضت امام خمینی(ره) به تعلیم و تبلیغ پرداختند و در امور خیر و عام‌المنفعه نیز دارای نقش اساسی در شهر مشهد بوده‌اند به‌طوری که بیش از 20 مؤسسه خیریه را در مشهد ایجاد کردند.

یادآور می‌شود، آیت‌الله دهشت، استاد اخلاق حوزه علمیه خراسان، 27 اردیبهشت‌‌ پس از تحمل یک دوره طولانی بیماری، بر اثر عارضه قلبی در بیمارستان امام رضا(ع) مشهد دعوت حق را لبیک گفت و 29 اردیبهشت‌‌‌‌ در بهشت ثامن‌الائمه(ع) 1 صحن آزادی حرم مطهر امام رضا(ع) در آرامگاه ابدیش آرمید.

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون