تاریخ خبر: کد خبر: 8513

هشدار دادستانی مشهد نسبت به تخلیه فاضلاب تانکری در کشف رود

دستگاه‌های مسئول باید هرچه‌سریع‌تر برای سامان‌دهی این تانکرها اقدام کنند و اجازه تخلیه فاضلاب خام را در حوزه کشف‌رود ندهند.

هشدار دادستانی مشهد نسبت به تخلیه فاضلاب تانکری در کشف رود

به گزارش «قاصدنیوز»، معاون دادستان عمومی و انقلاب مشهد در امور اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم با اشاره به ادامه تخلیه فاضلاب تانکری در کشف‌رود اظهار کرد: خوشبختانه با توجه به اقدامات انجام‌شده از‌سوی حوزه قضایی در بخش سلامت همگانی تاکنون دستگاه‌های مسئول به بخشی از وظایف خود عمل کرده و مشکلات بهداشتی و زیست‌محیطی این رودخانه کمتر شده است.

 

شریعت‌یار افزود: متاسفانه هنوز برخی موضوعات با گذشت زمان زیادی حل نشده است که ازاین‌جمله می‌توان به وضعیت نابسامان تخلیه فاضلاب تانکری در حوزه کشف‌رود اشاره کرد.

 

وی ادامه داد: دستگاه‌های مسئول باید هرچه‌سریع‌تر برای سامان‌دهی این تانکرها اقدام کنند و اجازه تخلیه فاضلاب خام را در حوزه کشف‌رود ندهند و درهمین‌راستا دادسرای عمومی و انقلاب مشهد از نیمه آذر‌ماه سال جاری به دستگاه‌های مسئول ٧٠ روز فرصت داده تا تمهیدات لازم را بیندیشند. در غیر این صورت به پلیس‌راه و نیروی انتظامی اعلام شده بعد از اتمام این مدت خودروهایی را که قصد تخلیه فاضلاب در حاشیه کشف‌رود دارند، توقیف کنند و به‌طور‌قطع مسئولان مربوطه نیز برابر قانون باید پاسخ‌گوی وظایف خود باشند.

 

شریعت‌یار ادامه داد: این موضوع نیز به اتحادیه مربوطه  اعلام و این اتحادیه وظیفه دارد اعضای خود را از موضوع مطلع کند؛ بنابراین چنانچه موضوع تخلیه فاضلاب خام تانکری در حاشه کشف‌رود ادامه پیدا کند، با مالکان و رانندگان خودروها برخورد و خودروی آن‌ها توقیف خواهد شد.

 

وی ضمن اینکه از سمن‌ها و تشکل‌های مردم‌نهاد خواست نسبت به این موضوع مطالبه جدی داشته باشند، تصریح کرد: انجمن‌های مردم‌نهاد نسبت به این موضوع باید مطالبه بیشتری را از مسئولان دستگاه داشته باشند و گزارشات و پیگیری‌های خود را نیز به معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادسرای مشهد اعلام کنند.

 

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون