تاریخ خبر: کد خبر: 327

کریمی خطاب به روحانی در نطق میان دستور مجلس:

از وزیر اطلاعات نخواهید وقت خود را صرف مهار نخبگان رسانه ای کند

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس نهم افزود: آقای ظریف‌! در مذاکره با نماد شیطان نترس و بگو ایرانی هستم. ایران تمامی طرح‌های آمریکا را خنثی کرده، بنابراین باید وزیر خارجه روی خطوط قرمز رهبری و مردم بایستد و از حق مسلم ایرانیان کوتاه نیاید.

از وزیر اطلاعات نخواهید وقت خود را صرف مهار نخبگان رسانه ای کند

به گزارش قاصدنیوز به نقل از خبرگزاری خانه ملت، جواد کریمی قدوسی در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود گفت: در زمانی که معاویه در جنگ با امام علی (ع) می‌خواست شکست بخورد از عمروعاص سوال کرد نقشه نجات دهنده چیست؟ که عمروعاص گفت آنها را به مذاکره و روش صلح‌جویانه و اعتدال دعوت کن. در این صورت شکاف در یاران علی (ع) ایجاد می‌شود و با شکست روبرو می‌شوند.

 

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: عمروعاص برای ایجاد شکاف در جمع یاران علی (ع) تسلیم شدن را در دو کلمه اعتدال و مذاکره تئوریزه کرد و عامل شکست سپاه اسلام شد، نتیجه شعار توطئه‌آمیز اعتدال و مذاکره در جنگ صفین این بود که 20 هزار شمشیر زن حضرت علی (ع) شمشیرها را به گردان بیاندازند و امام را مجبور به پذیرش پیشنهاد مذاکره و اعتدال کردند.

 

قدوسی افزود: امام علی (ع) بعد از پذیرش مذاکره فرمودند تا دیروز فرمانده آنها بودم اما امروز باید فرمانبردار باشم، بدون اینکه قصد مقایسه آن زمان با امروز را داشته باشم می‌گویم هر دو روش که به کار بردند، یکی است و اعتدال و مذاکره آن روز کلید شکست حضرت علی (ع) بود و شعار امروز اعتدال و مذاکره اگر با درس‌آموزی، عبرت‌گیری، بصیرت‌افزایی و اطاعات از رهبری معظم انقلاب مدیریت نشود، که البته شده، می‌تواند علت شکست انقلاب اسلامی باشد.

 

وی ادامه داد: 25 سال از دوران رهبری مقام عظمای ولایت سپری شده است، مقایسه این دوران با زمان زمامت حضرت علی (ع) باعث عبرت‌آموزی می‌شود. در مقابل حضرت علی (ع) سابقه‌دارانی از اسلام صف کشیدند و در دوران مقام معظم رهبری طبق گزارش کمیسیون اصل 90 و مشاهده مردم، سابقه‌داران انقلاب اسلامی همچون هاشمی، موسوی، کروبی و خاتمی در مقابل نظام ایستاده‌اند.

 

قدوسی گفت: زیر پرچم حضرت علی (ع) ماندن سخت‌تر از زیر پرچم پیامبر اسلام (ص) بودن است و در این زمان نیز زیر پرچم مقام معظم رهبری سخت‌تر از زیر پرچم امام خمینی (ره) بودن است. دست امام علی (ع) 25 سال بسته بود. این در حالی است که در این دوران در جمع تعدادی خواص و مقامات نیز مقام معظم رهبری مظلوم است.

 

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: فتنه در دوره حضرت علی (ع) ناامنی ایجاد کرد، در این دوران نیز سران فتنه می‌خواهند فضا را بحرانی کنند. در آن دوران حضرت علی (ع) با خطبه فتنه را افشا کرد،‌ در عصر حاضر نیز مقام معظم رهبری با سفرها، دیدارها و خطبه‌ها باعث رشد بصیرت مردم و افشای فتنه فتنه‌گران شد.

 

کریمی قدوسی گفت: ریشه فتنه سال 88 و 8 ماه جنگ خیابانی در جمع‌آوری مال و ثروت و مقام‌دوستی برخی‌ها بود.

 

وی افزود: اعتدال حرکت در مرز بین حق و باطل نیست، اعتدال حرکت در وسط میدان حق است، مواضع رئیس‌جمهور و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و همچنین وزیر علوم و تحقیقات حرکت در مرز بین حق و باطل است، حرکت در مرز بین حق و باطل به نفع باطل تمام می‌شود و زمینه‌ساز فتنه‌های آینده می‌شود که ذیلاً مصادیق آن را مورد اشاره قرار می‌دهم.

 

این نماینده مردم در مجلس نهم گفت: رئیس جمهور عنوان می‌کند که دولت دینی خوب است اما دین دولتی جای بحث دارد، برخی بیکارند و غصه دین و آخرت مردم را می‌خورند، هنرمند ارزشی و غیرارزشی نداریم، ما از کارت زرد مجلس نمی‌ترسیم، با زور شلاق نمی‌توان مردم را به بهشت برد، برخی‌ها فکر می‌کنند با دنیا یا باید جنگید یا تسلیم شد در حالی که راه سوم تعامل با جهان است، آمریکا کدخدا است و با کدخدا بستن راحت‌تر است. آقای روحانی! این مواضع باعث غیرت‌زدایی و از بین رفتن غرور ملی ایرانیان می‌شود.

 

قدوسی ادامه داد: نتیجه مصادیقی که عنوان شد این است که تسلیم شدن در برابر زورگو تئوریزه می‌شود، آقای روحانی!‌ اعتدال نیست که نویسنده بیانیه مجمع روحانیون در فتنه سال 88 به‌عنوان یکی از معاونین شما منصوب شود، آقای رئیس‌جمهور! دستیار ویژه‌ات را عزل کن به دلیل اینکه به خاطر مواضع اخیرش مورد تمجید رژیم صهیونیستی قرار گرفته است.

 

وی گفت: آقای روحانی!‌ نباید وزیر اطلاعات، زمان خود را صرف گزارش‌نویسی و مستندسازی کند تا نقد نخبگان و رسانه‌های منتقد دولت را مهار کند. توصیه می‌کنم ظرفیت خود را بالا ببرید.

 

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس نهم افزود: آقای ظریف‌! در مذاکره با نماد شیطان نترس و بگو ایرانی هستم. ایران تمامی طرح‌های آمریکا را خنثی کرده، بنابراین باید وزیر خارجه روی خطوط قرمز رهبری و مردم بایستد و از حق مسلم ایرانیان کوتاه نیاید.

 

کریمی قدوسی با بیان اینکه آیت‌الله مصباح یزدی می‌فرماید برخی از مسئولان سخنانی می‌گویند که بنی‌صدر جرأت بیان آن را نداشت تصریح کرد: آیت‌الله مصباح یزدی یکی از چهره‌های درخشان انقلاب و حوزه علمیه است که مقام معظم رهبری ایشان را مطهری زمان معرفی می‌کند، ایشان به دلیل اینکه از جایگاه رفیعی برخوردار است، مورد هجمه دشمنان قرار گرفته‌اند.

 

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مردم از نمایندگان می‌خواهند که از ظرفیت اصل 89 قانون اساسی برای روز مبادا استفاده کنند و اگر آن روز برسد مجلس از ظرفیت‌های این اصل استفاده می‌کند یادآور شد: امام خمینی (ره) می‌فرمایند تمامی مردم باید در تمامی امور دخالت کنند و حق هم همین است، آقای رئیس‌جمهور!‌ همانطور که خودتان گفته‌اید «علیکم بالمتون‌ لا بالحواشی».

کلمات کلیدی

  • علی 0 1

    دم سردار گرم،خدا خیرش بده

ارسال نظر

تریبون