تاریخ خبر: کد خبر: 7392

971 تشکل اسلامی جوانان، جنایت نیجریه را محکوم کردند

بیانیه 971 تشکل اسلامی عضو شبکه جوانان رضوی در محکومیت حمله وحشیانه به شیعیان مظلوم نیجریه ؛ نارداران آذربایجان و پاراچنار پاکستان صادر شد.

به گزارش قاصدنیوز، تشکل های اسلامی عضو شبکه جوانان رضوی داخل و خارج کشور طی بیانیه ای با طرح این پرسش که «آیا مدافعان حقوق بشر کشتار مظلومان در کشورهای اسلامی را نمی بینند؟» جنایات انجام شده علیه شیعیان مظلوم جهان را محکوم کردند.

 

بنابراین گزارش متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

آیا مدافعان حقوق بشر کشتار مظلومان در کشورهای اسلامی را نمی بینند ؟

هنوز چند هفته، از جنایت هایی که در برخی از نقاط اروپا به ویژه شهر پاریس روی داد نمی گذرد که صدها  نفر از افراد بی گناه توسط شبکه ترور ، ناجوانمردانه به قتل رسیدند . البته بلافاصله پس از کشتار مظلومان و بی گناهان اروپا، تشکل های مردمی و رسانه های عمومی اخبار مربوط به این حادثه ها را منتشر نموده و از عوامل دست اندرکار این ترورها بی زاری و برائت جستند . لیکن تاسف بار است که پس از چند هفته ، همین اتفاقات به صورت مشابه در کشور های نیجریه ، آذربایجان و پاکستان به وقوع پیوسته و جمع زیادی از مردم بی دفاع و مظلوم توسط گروه های ترور سازمان یافته و بخشی از نیروهای نظامی دولتی و حکومتی به خاک و خون کشیده شده اند ؛ اما از هیچ رسانه و نهاد حقوق بشری در دنیا صدای کوچکترین اعتراضی به گوش نمی رسد . آیا وقت آن نرسیده که وجدان های بیدار و عناصر حق طلب در سراسر جهان نسبت به همه مصادیق ظلم ، ترور و جنایت ابراز بیزاری نمایند .؟!

 

آیا بین خون بهای شهروندان یک کشورهای آسیایی و آفریقایی و خون بهای شهروندان کشورهای اروپایی تفاوتی وجود دارد؟ آیا جز این است که بسیاری از مردمان هم اکنون بی دفاع و کاملا مظلومانه مورد تهاجم و کشتار قرارگرفته اند ، ما به عنوان جمعی از تشکل های مردمی فعال در کشور های اسلامی که عنوان شبکه جوانان رضوی را برای حرکت جمعی خود برگزیده ایم ؛ مراتب اعتراض شدید خود را نسبت به تمامی مصادیق تعدی به مظلومان و کشتار انسان های بی دفاع اعلام و ابراز تبری و بیزاری خود را از اینگونه حرکات بیان نموده و همه انسان ها از شهروندان سیاه پوست آفریقا تا سفیدپوست اروپا و کشتار انسان های بی دفاع از غزه و فلسطین گرفته تا ضاحیه لبنان تا پاریس و بروکسل و به خصوص حوادثی که در روزهای اخیر در مناطق پاراچنار پاکستان ، نارداران آذربایجان و زاریا نیجریه رخ داده اعلام می کنیم . امید است که همه جوانان در سراسر دنیا و به خصوص کشورهای اسلامی علاوه بر داشتن درکی عمیق و دقیق از پشت پرده این جنایتها که عمدا ناشی از دسیسه های صهیونیسم جهانی است نسبت به آلام و مظلومیت برادران خود در کشور نیجریه ابراز همدردی و اقدام عملی نمایند . همچنین از همه کشورهای اسلامی توقع داریم که به مسئولیت انسانی و اسلامی خود عمل نموده و جلوی گروه های ترور و کشتارهای وحشیانه و تروریستی را چه به صورت خودسر و چه به صورت سازمان یافته و دولتی بگیرند و جنایتکاران را به سزای اعمال پلید خود برسانند و از همه امکانات خود در این حوزه بهره گیرند .

 

و همچنین به طور ویژه به دولت نیجریه اعلام می کنیم که مسئولیت سلامت شیخ ابراهیم زک زکی ، رهبر شیعیان آفریقا و خانواده ایشان، بر عهده آنها بوده و برخوردقضایی با مسببان و جبران خسارت های ناگوار آن، مورد تاکید جدی ما می باشد.

 

این بیانیه را 971 تشکل فعال اسلامی در جهان اسلام که عضو شبکه جوانان رضوی می باشند به امضا رسانیده اند .

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون