تاریخ خبر: کد خبر: 7186

فرمانده نیروی زمینی ارتش در نشست خبری رزمایش محمد رسول‌الله(ص) تربت‌جام تأکید کرد

خط قرمز 40 کیلومتری برای داعش در شرق کشور

پوردستان گفت: نیروهای داعش در صورت نزدیک شدن به خط قرمز ۴۰ کیلومتری کشور ما در بیرون از مرزهای ایران اسلامی نابود خواهند شد.

خط قرمز 40 کیلومتری برای داعش در شرق کشور

به گزارش «قاصدنیوز»، سرتیپ احمدرضا پوردستان در نشست خبری رزمایش محمد رسول‌الله(ص) که در منطقه عمومی شهرستان تربت‌جام در حال برگزاری است، اظهار کرد: امروز با چهره‌ای جدید از تهدیدات دشمن روبه‌رو هستیم که گروه‌های تکفیری و تروریستی بازیگران اصلی این تهدیدات هستند و در این راستا تاکتیک‌ها و سلاح‌هایی را نیروی زمینی ارتش تهیه‌کرده که نشان از توانایی ایران دارد.

 

فرمانده نیروی زمینی ارتش افزود: رزمایش محمد رسول‌الله(ص) در منطقه شرق کشور و در دو مقطع دفاعی ـ امنیتی و دیگری برای جنگ‌های نیابتی برگزار می‌شود تا قابلیت‌های خود را نشان دهیم.

 

وی در ارتباط با تهدیدهای گروه تکفیری داعش گفت: تهدید داعش برای ما تهدیدی تازه و جدی نیست و در خردادماه سال گذشته داعش در استان دیاله عراق به مرزهای شرقی این کشور رسید که ما در این راستا خط قرمز 40 کیلومتری را تعریف کریم و اخطار دادیم که اگر از این خط قرمز عبور کنند با پاسخ قاطع نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران مواجه می‌شوند البته ما نیروهای خود را در مرز تقویت کرده و آمادگی خود را برای مقابله با هرگونه تهدید اعلام کردیم.

 

پوردستان با اشاره به اینکه تمام این موارد سبب شد تا داعش نتواند به مرزهای کشور نزدیک شود، گفت: امروز نیز اطلاع داریم که بخشی از داعش در شمال افغانستان حاضرشده و با طالبان نیز بیعت کره و آن‌ها علاقه‌مند هستند که به مرزهای ما نزدیک شوند و به گفته مقام معظم رهبری در دانشگاه امام حسین(ع) بخشی از کشورهای مرتجع منطقه نیز علاقه‌مند به حضور داعش در مرزهای جمهوری اسلامی ایران هستند.

 

خط قرمز ما برای داعش 40 کیلومتر است

وی تأکید کرد: ما آمادگی لازم را داریم تا این تهدیدها را قبل از اینکه به مرزهای کشور نزدیک شوند از بین ببریم، همچنین استراتژی و راهبرد ما این است که داعش در صورت حمله، در خارج از مرزهای کشور نابود شود و این در صورتی است که از خط قرمز 40 کیلومتری ما عبور کند.

 

پوردستان گفت: نیروهای داعش در صورت نزدیک شدن به خط قرمز ۴۰ کیلومتری کشور ما در بیرون از مرزهای ایران اسلامی نابود خواهند شد.

 

آمادگی ارتش در کنار سپاه قدس برای حفاظت از مرزها

فرمانده نیروی زمینی ارتش در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس مبنی بر حضور مستشاران ارتش در سوریه و عراق نیز گفت: مأموریتی که ستاد کل نیروهای مسلح برای مأموریت‌های مستشاری تعریف کرده برای سپاه قدس است اما این آمادگی در ارتش وجود دارد تا در صورت نیاز در این مناطق حاضر شود.

 

بهره‌برداری از سلاح‌های جدید با همکاری دانشگاه‌ها

امیرپوردستان در پاسخ به سؤال دیگر خبرنگار فارس در مورد بهره‌برداری از سلاح‌های جدید ارتش اظهار کرد: سلاح‌های جدید ما متناسب با تهدیدها در حوزه دفاع زمینی و برای افزایش ارتقای نیروی زمینی ارتش در نظر گرفته می‌شود و تجهیزات را متخصصان جهاد خودکفایی با پشتیبانی صنعت دفاعی و دانشگاه‌ها انجام می‌دهند که در همین راستا نیز روز گذشته نامه‌ای برای استفاده از ظرفیت‌های علمی دانشگاهی امضا کردیم و قطعاً تا پایان امسال یا 29 فروردین شاهد بهره‌برداری از سلاح‌های جدید خواهیم بود.

 

در صورت نیاز ارتش در سوریه و عراق حضور می‌یابد

به گزارش مهر، وی اشاره‌ای به حضور مستشاران نظامی ایران در کشورهای سوریه و عراق داشت و تصریح کرد: در حال حاضر مأموریت ستاد کل نیروهای مسلح برای حضور در این دو کشور برای سپاه قدس بوده است اما درصورتی‌که نیاز حضور نیروهای ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز احساس شود بدون شک در این کشورها حضور خواهیم یافت.

 

وی گفت: هدف از برگزاری رزمایش‌ها ارتقاء قدرت دفاعی بوده و در سال جاری، 3 رزمایش و 5 رزمایش تخصصی انجام‌شده است و در این رزمایش‌ها ضمن بالا بردن ظرفیت ارتش به مردم اطمینان‌بخشی می‌دهد و همچنین به کسانی هم که خیال خام در سر دارند هشدار جدی می‌دهد که در صورت هرگونه اقدام احمقانه علیه ایران با پاسخ جدی و کوبنده نیروهای مسلح این کشور همراه خواهند بود.

 

قابل‌ذکر است این رزمایش با حضور یگان‌های 177 پیاده، تیپ 38 زرهی تربت‌جام، یگان‌های توپخانه، پایگاه هوانیروز مشهد، پهپاد، جنگال، عملیات روانی و با پشتیبانی جنگنده‌های نیروی هوایی ارتش از26آبان به مدت 3 روز در منطقه شمال شرق کشور اجرا می‌شود.

 

منبع: ضمیمه استانی روزنامه جوان

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون