تاریخ خبر: کد خبر: 6921

برادرخواندگی مساجد مشهد با دو مسجد استرالیایی و بلژیکی

شامگاه پنج شنبه مسجد المنتظر مشهد با مسجد جعفریه که متعلق به پاکستانی‌های شهر بروکسل بلژیک است، دست برادری دادند. فعالیتهای فرهنگی و مذهبی از جمله برنامه‌هایی است که قرار است به صورت مشترک توسط این مساجد برگزار شود.

به گزارش قاصدنیوز، شامگاه 29 مهرماه در مراسمی عقد اخوت میان مسجد المنتظر در منطقه سازمان آب مشهد با مسجد جعفریه بروکسل که متعلق به پاکستانی‌های این شهر است، خوانده شد. فعالیتهای فرهنگی و مذهبی  از جمله برنامه‌هایی است که قرار است به صورت مشترک توسط این مساجد برگزار شود.

 

حجت الاسلام علی رضایی طهرانی، از اساتید برجسته خراسان و قم در این مراسم با اشاره به برقراری عقد اخوت میان این مساجد، گفت: امیدواریم با این دست برادری بتوانیم در ترویج فرهنگ اسلامی موفق عمل کرده و مردم را با دین اسلام آشنا کنیم.

 

در ادامه این مراسم ارتباط مستقیم با مسجد پاکستان جعفریه بروکسل برقرار شد. حجت الاسلام حسینی، امام جمعه پاکستانی الاصل مسجد جعفریه بروکسل بعد از برقراری این ارتباط، اظهار کرد: امیدواریم ارتباط میان مساجد مشهد و سایر مساجدهای دنیا تداوم داشته باشد و همه زیر پرچم حضرت مهدی(عج) گردهم آییم.

 

وی با بیان اینکه مراسم عزاداری حسینی و تلاوت قرآن هرشب در ماه محرم، در مسجد جعفریه برگزار می شود، عنوان کرد: با توجه به اینکه بلژیک کشور اسلامی نیست، این مراسم از ساعت 8 الی 10 شب در این مسجد برگزار شده و تلاش می کنیم رأس ساعت مراسم را به پایان برسانیم تا مشکلات امنیتی به وجود نیاید.

 

در پایان مراسم نیز حجت الاسلام رضایی طهرانی با بیان اینکه ارتباط با مساجد جهان نقطه عطفی برای ترویج کارهای فرهنگی مسلمانان است، ادامه داد: این ارتباط ها باید میان مساجد دنیا ایجاد شود تا مسلمانان در همه جای دنیا یکدیگر را شناخته و به ترویج اسلام ناب محمدی(ص) بپردازند.

 

دو مسجد در مشهد و پِرت استرالیا نیز با هم برادر خوانده شدند

همچنین  مراسم عقد اخوت مسجد امام حسن مجتبی(ع) حر عاملی مشهد و مسجد «اهل البیت» پِرت استرالیا پنج شنبه شب در محل مسجد امام حسن مجتبی(ع)  برگزار شد.

 

در این مراسم حجت الاسلام یادگاری، خطیب مسجد امام حسن مجتبی (ع) به ایراد سخنرانی پرداخت و فضایل پیوستن به جرگه عاشقان اهل بیت (ع) را برشمرد.

 

در ادامه نیز حجت الاسلام کاظمی، امام جماعت مسجد اهل البیت استرالیا در ارتباطی ویدئو کنفرانسی با اشاره به اینکه شیعیان مقیم پِرت از کشورهای افغانستان، پاکستان، ایران و عراق هستند، ابراز امیدواری کرد که ارتباط بین دو مسجد همچنان ادامه یابد.

 

گفتنی است در روز عید غدیرخم نیز به همت فرهنگسرای زیارت، 10 مسجد مشهدی با 10 مسجد جهان پیمان برادری بستند.

 

منبع: معاونت فرهنگی شهرداری مشهد

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون