تاریخ خبر: کد خبر: 3370

طالبان ۱۳۰ دانش آموز را در پیشاور پاکستان قتل عام کرد

پيشاور پاکستان ديروز مورد حمله تروريست هاي طالبان قرار گرفت که در این حمله حداقل ۱۳۵ نفر کشته شده اند.

طالبان ۱۳۰ دانش آموز را در پیشاور پاکستان قتل عام کرد

به کودکان هم رحم نکردند، کلاس به کلاس وارد شدند و هر که جلوي چشمشان بود کشتند از کودک 6 ساله تا نوجوان 15 ساله، از معلم تا نگهبان مدرسه؛ اين داستان غم انگيز مدرسه اي است در پيشاور پاکستان که ديروز مورد حمله تروريست هاي طالبان قرار گرفت. مقام هاي دولتي پاکستان مي گويند حداقل ۱۳۵ نفر در اين حمله کشته  شده اند.

 

به گزارش قاصد نیوز، اين مقام ها گفته اند که بيشتر کشته شدگان را دانش آموزان اين مدرسه تشکيل مي دهند. گزارش شده که ۱۱۴ نفر هم در اين حمله زخمي شده اند. به گزارش بي بي سي مقام هاي پاکستان گفته اند پنج يا شش تروريست که يونيفورم نيروهاي امنيتي پاکستان را بر تن داشتند، وارد مدرسه شدند و سپس صداي تيراندازي و انفجار در محل شنيده شد. اين مهاجمان توسط نيروهاي امنيتي کشته شده  يا خود را منفجر کرده اند.

 

دانش آموزاني که موفق به خروج از محل شده اند، گفته اند که مهاجمان وارد کلاس ها مي شدند و شروع به تيراندازي مي کردند. نيروهاي امنيتي که محل را به محاصره در آورده  بودند، گفته اند که کنترل مدرسه را از دست مهاجمان در آورده اند. کشته شدن بيش از 130 نفر که بيشتر آنها دانش آموز بودند شايد در قياس با حملات چند سال اخير تروريست ها در پاکستان بي سابقه باشد و مي تواند تبعات مختلفي به همراه داشته باشد. هدف حمله به دقت انتخاب شده است. مدرسه اي متعلق به ارتش و نزديک به محله اي که بسياري از ساکنان آن را وابستگان به نيروهاي ارتش تشکيل مي دهند.

 

حمله ديروز که به رغم برچسب ارتشي بودن هدف، کودکان را مورد هدف قرار داده است مي تواند منجر به وحدت ملي در کشور شود، وحدتي که در عمل و بالقوه مي تواند تمام بازيگران دولتي و حتي بازيگران غير دولتي در کشور را در ادامه عمليات عليه ستيزه جويان متحد کند، به ويژه اين که اين حمله از سوي جامعه جهاني هم محکوم شده است.

منبع: خراسان

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون