تاریخ خبر: کد خبر: 141

اولویت اول ما لندن و پاریس و کن نیست / همسایه‌های ما در اولویت برای حضور بین‌المللی‌مان هستند

نخستین کارگروه و هم‌اندیشی مدیران حوزه هنری استان‌های مرزی کشور به میزبانی حوزه هنری استان خراسان رضوی در مشهد برگزار شد. در این نشست محسن مومنی شریف، رئیس حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی نکاتی را درخصوص حضور بین المللی جمهوری اسلامی متذکر شد

اولویت اول ما لندن و پاریس و کن نیست / همسایه‌های ما در اولویت برای حضور بین‌المللی‌مان هستند

به گزارش قاصدنیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس, نخستین کارگروه و هم‌اندیشی مدیران حوزه هنری استان‌های مرزی کشور به میزبانی حوزه هنری استان خراسان رضوی در مشهد برگزار شد.

در این نشست که با حضور مدیران حوزه‌های هنری خراسان رضوی، سیستان و بلوچستان، آذربایجان شرقی، کرمانشاه، کردستان، ایلام و خوزستان برگزار شد‌‎، محسن مومنی شریف، رئیس حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی اظهار کرد:

 

  •  در دوره جدید ناگزیر هستیم که در امور بین‌الملل حضور تاثیرگذاری داشته باشیم و مطابق قانون این وظیفه به نهادهایی دیگر واگذار شده ولی با توجه به اتفاقات جدید باید در حدود توان و وظیفه در بخش بین‌الملل ورود داشته باشیم.

 

  •  اولویت اول ما لندن و پاریس و کن نیست و متاسفانه ما در آنجا موثر نیستیم اما در بعضی کشورها باید موثر باشیم بنا به دلایل زیادی همسایه‌های ما در خط مقدم اولویت برای حضور بین‌المللی‌مان هستند.

 

  • انقلاب اسلامی از منظر اولیا و صاحبان آن‏ انقلابی فراملی است و اصولا برپایی این نظام محصول همه فعالیت‌های و رشادت‌های دینی و اسلامی است که در 14 قرن تمدن اسلامی اتفاق افتاده و اصولا آرمان‌های ما‏ آرمان‌هایی‏ انسانی و آزادی‌خواهانه است، دفاع از مظلوم و مبارزه با ظالم و رشد استعدادهایی انسانی از آن جمله است و به لحاظ محتوایی دست ما در حوزه تاثیرگذاری کوتاه نیست جز مواقعی که ما کوتاهی کردیم و دشمن وارد شده است‏، هر جا ورود داشتیم‏ موفق عمل کردیم.

 

  • بعد از موضوع انقلاب اسلامی،‏ موضوعی که برای ما در حوزه بین‌الملل اهمیت دارد‏ زبان فارسی است, در سده‌هایی نه چندان دور، زبان علمی، روشنفکری و تمدنی بخش بزرگی از جهان اسلام، همین زبان فارسی بوده است.

 

  • زبان تمدنی که انقلاب اسلامی در پی طراحی و اجرایی کردن ‌آن است،‏ زبان فارسی است، ما در مسافرت‌هایی که به خارج از مرزهای ایران داشتیم، بارها شاهد دلباختگان زبان فارسی بوده و هستیم.

 

  • از معبر زبان فارسی،‏ علاقه‌مندان فراوانی به اسلام در جامعه جهانی پدید آمده است و اگر بتوانیم کارآمدی انقلاب اسلامی را در سطح داخلی و خارجی نشان دهیم به تفکر شیعی با احترام بیشتری نگاه می‌شود.

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون